PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=752725}
7,7 172 319
ocen
7,7 10 1 172319
7,0 34
oceny krytyków
Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie
powrót do forum filmu Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie

Rocco

ocenił(a) film na 7

Przypomnijcie mi czy coś przeoczyłem, ale Rocco wydaje się być jedyną postacią bez większych grzechów na sumieniu. Z jego rozmowy z córką wynika, że jest zapobiegawczy, troskliwy, kochający.

ocenił(a) film na 7
sowinskyy

Bianca? Peppe?

ocenił(a) film na 8
kwsn_

Bianca również, ale Peppe ukrywał już dosyć istotny fakt.

ocenił(a) film na 7
jarek_celinski

Ale właściwie fakt niekrzywdzący nikogo. Zrozumiałe było to, że nie chciał się ujawnić, znając nastawienie swoich "przyjaciół" do homoseksualnej orientacji. Bianca ukrywała rozmawianie ze swoim byłym (jak się okazało zupełnie niewinne), a Rocco to, że dał córce prezerwatywy oraz terapię. Więc właściwie cała trójka jest "bez większych grzechów".

ocenił(a) film na 8
vampire_grin

Tak, cała trójka właściwie nie wyrządza za plecami swoich bliskich jakichś świństw.

To przeczy tezie niektórych dyskutujących w wątkach obok, że film obnaża nas wszystkich, jako czyniących zło za plecami :)
Bo to już daje całkiem niezłe proporcje: 4 kombinatorów : 3 fair

Ale... Spójrzmy na Carlottę i Lele.
Co do Carlotty to wiadomo, że odmówiła spotkania się z gościem z netu. Nawet z nim nie rozmawiała. Utrzymywanie takiego kontaktu nie jest fair wobec męża / partnera, ale mimo wszystko to znacznie lżejsza sprawa, niż kontakty stricte seksualne.
Co do do Lele też nie ma pewności, czy on z tą laską od fotki ma jakiś kontakt w realu. Chyba, że mi coś umknęło.

Właściwie to pewność co do prowadzenia podwójnego życia jest z pewnością w przypadku Evy i Cosimo

sowinskyy

W zakończeniu pokazującym co się wydarzy jak nie zagrają (kiedy widz zna już wszystkie sekrety) widzimy, że to Rocco przeciwstawił się rozpoczęciu gry. Dlatego, moim zdaniem, to od niego płynie przesłanie całej historii - "czasem lepiej nie wiedzieć"

ocenił(a) film na 8
guitarmaniac

A może on sam wiedział, ale nie chciał, aby dowiedzieli się o tym wszyscy?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones