Perfetti sconosciuti

plakat - Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie (2016)

recenzje Redakcji

(1)
  • Artystycznemu poziomowi dzieła Genovese nie robi krzywdy nawet trybut płacony przez reżysera konwencji farsowej. Choć fabuła gna do przodu na łeb na szyję, a charakterystyka każdego z siedmiu głównych bohaterów pozostaje ledwie szkicowa, "Dobrze się kłamie…" ani przez moment nie staje się filmem płaskim, wulgarnym i pozbawionym ambicji. Włoski film zwraca uwagę choćby za sprawą kilku przenikliwych obserwacji na temat natury współczesnych związków.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 81%

recenzje Użytkowników

(3)
  • Choć fabuła przypomina "Sierpień w Hrabstwie Osage" scenarzyści wspięli się na wyżyny swoich możliwości, tworząc z "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" słodko-gorzką tragikomedię, która stanowi dosadną krytykę człowieka współczesnego. Przed seansem radzę usunąć z telefonu wiadomości, którymi nie chcemy dzielić się z innymi, gdyż konsekwencje mogą być opłakane. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 94%
  • Jeśli większa część filmu obsadzona jest w jednej lokacji, to dużym wyzwaniem dla twórców staje się poprowadzenie fabuły w taki sposób, aby nie zanudzić widza. Perfetti sconosciuti jest przykładem, w jaki sposób uśmiercić nudę, a w konsekwencji w postaci prostych zabiegów uczynić z filmu, dzieło wybitne i fabularnie wciągające. Pomimo braku dynamicznych zwrotów akcji, trzymające w napięciu do samego końca. czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 83%
  • Paolo Genovese zaprasza na sens "na naszą odpowiedzialność". Po obejrzeniu tego, co włoski reżyser nam zaserwował, możemy ograniczyć zaufanie do naszych bliskich, co więcej, sami możemy je utracić w ich oczach. Reżyser nie chce jedynie obnażyć naszej ludzkiej grzesznej natury, ale i być może postawić własną tezę co do wszechobecnego kłamstwa. Czy aby na pewno fałsz nie ma dla nas zbawiennych skutków? Czy aby ukrywanie rzeczywistości nie ratuje nas przed własnym sumieniem? czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 67%