Film

1932 1 godz. 16 min.
6,0 57
ocen
6,0 10 57
101
chce zobaczyć
{"rate":7.0,"count":1}
{"id":"5112","linkUrl":"/film/Doctor+X-1932-5112","alt":"Doctor X","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/51/12/5112/6916199.2.jpg"}
Detektyw Taylor bada sprawę morderstw popełnianych podczas pełni księżyca. Trop wiedzie do kliniki doktora Xaviera, gdzie prowadzone są tajemnicze eksperymenty. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Nowym Jorkiem wstrząsa seria zabójstw popełnianych w czasie pełni księżyca. Ofiary są duszone, precyzyjnie oprawiane chirurgicznym skalpelem i częściowo zjadane. Dziennikarz prowadzący śledztwo dociera do rezydencji doktora Xaviera, gdzie naukowiec i jego studenci prowadzą tajemnicze eksperymenty…..

studio
First National Pictures (przedstawia)
data produkcji
1932
tytuł oryg.
Doctor X
inne tytuły
Film kręcono w Laguna Beach, Burbank oraz nad rzeką Los Angeles (Kalifornia, USA).
Przy kręceniu sceny na nowojorskim nabrzeżu wykorzystano ten sam pojazd, który pojawił się też w filmie z 1926 roku pt. "Twinkletoes" z Colleen Moore, gdy kręcono scenę rozgrywającą się w londyńskiej dzielnicy Limehouse.
Obraz został wydany zarówno w wersji kolorowej, nakręconej w dwu-barwnym Technicolorze (przeznaczonej dla dużych miast), jak i w równolegle powstałej, czarno-białej (granej w mniejszych miejscowościach). W obu wersjach inna też jest kolejności niektórych scen; przykładowo w wersji czarno-białej scena w domu publicznym pojawia się wcześniej niż scena w pokoju ze szkieletami (odwrotnie niż w wersji kolorowej).