PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=110855}

Doktor Jekyll i pan Hyde

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
7,4 2 223
oceny
7,4 10 1 2223
7,8 5
ocen krytyków
Doktor Jekyll i pan Hyde
powrót do forum filmu Doktor Jekyll i pan Hyde

szczerze mówiąc obiecywałem sobie nieco więcej po tym filmie. przede wszystkim mocno już miejscami się zestarzał, a niektóre sztuczki realizatorskie zwyczajnie bardziej bawią niż imponują. najbardziej jednak irytował mnie główny bohater: rozmemłana niemota jakich mało, płaczliwy mięczak bez żadnego charakteru. trudno komuś takiemu kibicować i chyba to najbardziej mnie rozczarował w tym obrazie. na szczęście jest tu dobrze wyczuwalny urok starego kina, który tak mnie pociąga, więc w trakcie seansu raczej się nie nudziłem. ale i tak góra 6/10.

ocenił(a) film na 8
Caligula

Film sie zestarzal?Nie bardzo pasuje mi takie stwierdzenie do kina z 1931 roku,ten film zawsze byl "stary"pamietaj,ze krecono go 80 lat temu.A wspomniane realizatorskie sztuczki?;masz zapewne na mysli F/X ktorych uzyto ukazujac przemiane Jekyll/Hyde,jak na te lata,to naprawde wysoki poziom.Nie wiem,czy znasz powiesc,bo R.L.Stevenson stworzyl postac doktora wlasnie jako rozmemlanego,placzliwego mieczaka,a Hyde jest jego kompletnym przeciwienstwem...

ocenił(a) film na 8
libertyn_24

Zgadzam się z każdym słowem. Jednakże film się wydaje miejscami trochę pocięty, zbyt wielkie skróty fabularne porobili. Szkoda, bo mógł to być film rewelacyjny.

ocenił(a) film na 8
libertyn_24

też tak uważam

libertyn_24

Jednak "Dracula", "Frankenstein", "King Kong", czy "Czarny kot" aż tak myszką nie trącą. "Dr Jekyll" był z tych filmów aktorsko najbardziej teatralny, w złym tego słowa znaczeniu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones