Doktor No

Dr. No

1962 1 godz. 50 min.
7,2 55 630
ocen
7,2 10 55630
3 924
chce zobaczyć
6,4 9
ocen krytyków
{"rate":6.4444447,"count":9}
{"type":"film","id":816,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Dr.+No-1962-816/tv","text":"W TV"}]}

W filmie, który rozpoczyna serię przygód super agenta 007 James Bond (Sean Connery) wyjaśnia sprawę podwójnego morderstwa na Jamajce. Trafia do siedziby tajemniczego doktora No, naukowego geniusza, który zamierza zniszczyć program kosmiczny Stanów Zjednoczonych. Poznaje piękną Honey Ryder (Ursula Andress) i toczy zaciekłą walkę z bezwzględnym terrorystą.

opis dystrybutora dvd

Na Jamajce ginie w niewyjaśnionych okolicznościach agent brytyjskiego wywiadu (Tim Moxon). James Bond (Sean Connery) prowadzi w tej sprawie śledztwo. Dowiaduje się, że na sąsiedniej wyspie szalony naukowiec, Doktor No (Joseph Wiseman), prowadzi tajemnicze eksperymenty. Bond udaje się tam, lecz zostaje uwięziony. Gdy wydostaje się z pułapki, trafia do pomieszczenia, w którym są nowoczesne urządzenia sterujące. Okazuje się, że Dr No chce wykraść rakiety z przylądka Canaveral na Florydzie i wykorzystać je do własnych celów. James Bond musi go powstrzymać.

Ancys
opis użytkownika

Pierwszy oficjalny film o przygodach agenta 007. James Bond (Sean Connery) musi wyjaśnić sprawę podwójnego zabójstwa na Jamajce. W tym celu udaje się do Kingston. Okazuje się że winowajcą jest Dr. No (Joseph Wiseman) - szaleńczy naukowiec, który wraz ze swoim współpracownikami na pobliskiej wyspie Crab Key przygotowuje plan przechwycenia amerykańskich rakiet kosmicznych, aby wywołać III wojnę światową.

wojtede
opis użytkownika

Agent brytyjskiego wywiadu zostaje zamordowany na Jamajce. Śledztwo w sprawie morderstwa naprowadza Jamesa Bonda (Sean Connery) na trop tajemniczego chińskiego naukowca, Doktora No, który prowadzi na Wyspie Krabów ściśle tajne i pilnie strzeżone laboratorium. Agent 007 współpracuje blisko z agentem CIA Felixem Leiterem i ucieka przed zabójcami, którzy podejmują nieustanne próby wyeliminowania go z gry. Honey, piękna dziewczyna, która zbiera na plaży muszle, opowiada Bondowi o tajemniczym smoku. W nocy oboje zostają zaatakowani przez miotający ogniem czołg i zostają uwięzieni przez człowieka, który planuje przejąć kontrolę nad światem.

HBO