Dom diabła

The House of the Devil

2009 1 godz. 33 min.
5,2 4 177
ocen
5,2 10 4177
2 043
chce zobaczyć
{"rate":6.0,"count":3}
powrót do forum filmu Dom diabła
  • MacDoombek ocenił(a) ten film na: 7

Film był ewidentnie stylizowany na horror retro, wszystko w nim było retro, zauważyłem
    jednak pewną nieścisłość.

[SPOILER]
    W momencie kiedy jest już dokonywany ten cały rytuał i na brzuchu bohaterki rysowany jest
    krwią pentagram oraz przykładana ta czaszka, ma ona lekko zsunięte w dół majtki. I nie ma
    tam kudłatego bobra.
    [KONIEC SPOILERA]

A jak wszyscy wiemy, lata 70 i 80 to były czasy naprawdę kudłatych bobrów.
    Ktoś zapomniał o tak ważnej moim zdaniem rzeczy. Czy wiecie może jak mogę się
    skontaktować z reżyserem tego filmu? Chciałbym zwrócić mu na to uwagę, aby przy
    kolejnych produkcjach pamiętał o takich szczegółach które bądź co bądź, potrafią zepsuć
    zabawę. Gdyby bóbr był kudłaty, dałbym filmowi 5 a może nawet 6. Tak niestety mocne
    3/10!

• MacDoombek Drogi kolego, muszę niestety rozwiać Twoje wątpliwości. Wikipedia (a to sprawdzone źródło informacji) twierdzi, że w zamierzchłych czasach mieszkanki okolic Morza Śródziemnego (Grecja, Rzym, Egipt, Anatolia, Persja) depilowały owłosienie łonowe. Było to podyktowane względami higienicznymi oraz religijnymi. W kulturach tych narodów jakiekolwiek owłosienie na ciele kobiety było nieakceptowane społecznie.

Heinz Tschachler, Maureen Devine, Michael Draxlbauer w swoim wiekopomnym dziele " The EmBodyment of American Culture" str. 61–62; wydanym w 2003 roku w Berlinie (ISBN 3825867625) stwierdzają że kobiety świata zachodniego zaczęły usuwać owłosienie łonowe pot. "bobra" w połowie lat 40 i było to związane ze zmianami trendów mody bieliźnianej.

Być może główna bohaterka przedmiotowego filmu była tzw. "early adapterem" tego jakże przez nas szanowanego trendu.

Na koniec pozwolę sobie opowiedzieć wierszyk

Oj, niedobrze Panie Bobrze,
    Czas tobołki już pakować,
    Czy się żyło w Wiśle, w Odrze,
    Czas się chyba wymeldować.

Już zaczęli winnych szukać,
    Na Jonasza broń już czyszczą,
    Wielki tytuł bije drukarz,
    Krzyczy Polak z publicystą.

“Bobry winne wielkiej wody,
    Winne temu bobrze jamy,
    Bobry wybić co do joty,
    Więcej bobrom się nie damy”

Biorą już myśliwi flinty,
    Koś jest temu dzisiaj winny.

Przez dwadzieścia lat zwlekali,
    Lali wodę w słów tyradach,
    A jak piękny plan się wali,
    Bóbr za wszystko dopowiada.

Gdyby mieli chociaż krztynę,
    Z solidności tego zwierza,
    Nie pękały by nam groble,
    Każdy wałom by dowierzał.

Dzisiaj nam zostały wały,
    Jednak nie nad nurtem wody,
    Trują w mediach swe banały,
    Mądrę, gadające głowy.

I nieważne już powody,
    Nie dla ciebie Polskie wody.

FUS RO DAH

• MacDoombek Myślę, że do sytuacji z pewnością pasuje ta pieśń:

http://www.youtube.com/watch?v=1hqklWJxUTo

• MacDoombek Haha ale mnie tym ubawiłeś, ale w trakcie oglądania dokładnie o tym samym pomyślałem podczas tej sceny, nie sądziłem, że też ktoś zwrócił na to uwagę;)

• Lilith_Flame ocenił(a) ten film na: 7

MacDoombek Hahaha.... kłaniam Ci się, człowieku :) tak urokliwego osobnika ze świeczką szukać w tych czasach ;)