PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=106958}

Dowód

Proof
6,7 27 896
ocen
6,7 10 1 27896
5,6 5
ocen krytyków
Dowód
powrót do forum filmu Dowód

mnie strasznie się podobał ten chwyt reżyserski. zauważyliście? tak sprytnie nami zamanipulowali- nie wiemy czy wierzyć Catherine czy też nie. ukazali Roberta jako geniusza, wariata z ciągle błyskotliwym umysłem- tak myśleli wszyscy, tylko Cath znała prawdę. jej ojciec pod koniec życia był zwykłym schizofrenikiem. jednak widz, tak samo jak reszta bohaterów jest w stanie uwierzyć w to, że Robert będąc chorym, wymyślił skomplikowany wzór matematyczny. lubimy Cath, ale jej nie wierzymy, dopiero później, gdy powoli okazuje się, że miała rację, jest nam głupio, że posądziliśmy ją o kłamstwo- tak samo jak Hal. wtedy przed domem, gdy Hal mówi Cath, że jej teraz wierzy, ona mówi, że teraz to nie ważne, bo nie uwierzył jej wtedy, kiedy ona tego potrzebowała, nie zaufał jej. i tu widzowi robi się troszeczkę głupio. ja bym tylko dodała jeszcze jedna wymianę zdań tam przed domem- Hal powinien powiedzieć na głos, ze potrzebował udowodnic, że to jest wzór Cath, a ona wtedy powinna powiezieć coś w stylu "nienawidzę dowodów" ;). ale generalnie zachwyciła mnei ta manipulacja.

ocenił(a) film na 10
paulina_es

Bardzo celna uwaga. Oglądałam ten film wczoraj i bardzo mi sie podobał. Uwielbiam Paltrow i Gyllenhaala. Idealny duet. Zakończenie mnie troche nie usatysfakcjonowało, ale film oglądalo się cudownie.

POLECAM!

ocenił(a) film na 5
paulina_es

Dziwne, ja tam od razu wiedziałem że to dowód Cath, nawet tam w scenie przed domem, chociaż wydawało mi się że Hal nie był przekonany o słuszności tego co mówił.
W pierwszej scenie z zeszytem po sposobie pokazania Cath, można było odczuć, że to ona jest autorką dowodu, chyba tutaj możemy mówić o manipulacji, bo jednak reżyser pokazał tylko twarz Cath gdy mowa o wspaniałym odkryciu.

babyonemorefan

według mnie, piszecie jedynie o powierzchownym znaczeniu tego filmu. Bowiem ja odczułam, że tytułowy dowód, to nie ten dowód matematyczny, a dowód autorstwa, autorstwa, które w zależności od interpretacji może należeć do ojca lub córki.

ocenił(a) film na 8
0aleksandra0

dokładnie tak.
dlatego ten mój pomysł z wypowiedzią 'nienawidzę dowodów' jest sarkastyczny.
;)

ocenił(a) film na 8
paulina_es

Bardzo trafne spostrzeżenia. Rzeczywiście mój osąd zmieniał się wraz z akcja filmu. Ale to było fajne. Trzymało w niepewności i mimo wolnego tempa akcji nie pozwalało na nudę. Fajny film do smakowania. Oglądałam go wiele razy i za każdym podoba mi się bardziej. Jake jest śliczny i uroczy w tym filmie. Sceny pogrzebu i stypy oryginalne, zabawne momentami.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones