PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=808320}
4,9 301
ocen
4,9 10 1 301
6,8 4
oceny krytyków
Drżenia
powrót do forum filmu Drżenia

Slabiutko.

ocenił(a) film na 3

Nie rozumiem sensu robienia takiego 20min filmu. Sporo rzeczy w tym filmie kuleje, słabiutko moim zdaniem.

Cezarygon

Film obejrzałem przed chwilą,
zastanawiam się nad jego interpretacją.

Moim zdaniem ujęcia są ciekawe, bohaterowie wypadli różnie, ale z potencjałem.

Wydaje mi się, że treścią filmu jest temat dojrzewania - uzyskiwania samoświadomości. Główny bohater jest nieprzenikniony, trudno go rozszyfrować. Jego dziwne reakcje w trakcie lekcji WF-u czy na lekcji fizyki są udawane, ale jaki przyświecał im cel? Zabawa? Nauka? Niemożność pogodzenia się z własnymi emocjami? Reżyser pokazał okres dojrzewania jako ambiwalencję uczuć. Z jednej strony bohater wykazuje czułość i bliskość - dotyk w stosunku do przyjaciela, ich rozmowa w lesie, by po chwili znów zbudować dystans między bohaterami. Może główny bohater boryka się z jakimiś uczuciami? Skłonnością do homoseksualizmu? Z całą pewnością drżenia w szkole, które zauważa reszta bohaterów mają wpływ na stan emocjonalny głównego bohatera. Może okres dorastania to czas drgań? Huśtawki emocji? Jeżeli to był cel reżysera, to rzeczywiście było słabiutko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones