PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=246130}
5,7 13
ocen
5,7 10 1 13

Dr. Jekyll and Mr. Hyde
powrót do forum filmu Dr. Jekyll and Mr. Hyde

Bardzo mi zależy na obejrzeniu tego filmu. Jeśli ktoś posiada go na obojętnie jakim nośniku niech się do mnie odezwie na maila smok88@poczta.onet.pl lub niech odpisze tu na filmwebie jestem w stanie zapłacić. Lub jeśli kto życzliwszy wie skąd można go ściągnąć lub gdzie obejrzeć niech się odezwie.

walas880131

http://en.wikipedia.org/wiki/Dr._Jekyll_and_Mr._Hyde_(1908_film)

"There are no known existing copies of this film" raczej go nie obejrzysz

walas880131

Najwcześniejszy film dostępny w Internecie "Dr. Jekyll and Mr. Hyde" jest z 1912 roku.
Film z 1908 roku nie istnieje obecnie.
Niestety...

Encrier

To kim jest te 10 osób, które go ponoć obejrzało?

dorotagniedziejko1998

Osobami, które oceniły sobie film, żeby go ocenić. Ewentualnie faktycznie żyją jeszcze ludzie, którzy go mieli okazję zobaczyć, np. przed II WŚ, kiedy jeszcze istniały jakieś kopie. Bo na wiki nie ma wzmianki o tym kiedy kopie tego filmu się straciły i na dobrą sprawę film mógł przetrwać wojnę, a że dawniej stosowano taśmy celuloidowe, które są znane z tego, że potrafią się samoistnie zapalić ponieważ celuloid się utlenia i w tym procesie wytwarzają się łatwopalne gazy, to taśmy po prostu się same spaliły. Nie wszystkie filmy wzbudzały aż takie zainteresowanie, że je masowo kopiowano, nawet w tamtych czasach. Dlatego nie ma się co dziwić, że tyle filmów się straciło, szczególnie że po drodze były jeszcze dwie wojny światowe i inne konflikty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones