Wrong Turn

1 godz. 49 min.
4,8 3 315
ocen
4,8 10 3315
685
chce zobaczyć
{"type":"film","id":867129,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Wrong+Turn-2021-867129/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Droga bez powrotu. Geneza
 • Po co nazywać ten film rebootem serii jeśli nie ma on z nią zupełnie nic wspólnego? Przecież mógłby to być po prostu oddzielny film o innym tytule. Wrong Turn to zdeformowani kanibale, a nie "zwykli" ludzie mieszkający na jakiejś górze. Zmienianie podstawowego założenia serii i mówienie o tym jako o reboocie jest kompletnie bez sensu. To jakby zrobić "reboot" Obcego, gdzie zamiast Xenomorpha są np jakieś robale. "Geneza" w polskim tytule też się kupy nie trzyma, bo to co się tu dzieje nie jest żadną genezą wydarzeń z Drogi bez powrotu.
  Jedyne uzasadnienie to chęć wypromowania filmu niby-powiązaniem z popularną serią, tyle że ostatecznie powoduje to raczej tylko rozczarowanie brakiem jakiegokolwiek nawiązania do oryginalnych filmów.
  Idzie obejrzeć, ale mocno średni.

 • michalmakula ocenił(a) ten film na: 1

  mat66 Wielkie dzięki bo miałem to oglądać z myślą że to następna część Drogi bez Powrotu teraz już wiem żeby to olać

 • michalmakula Film jest bardzo dobry polecam obejrzeć nie jest to to co poprzednie części jest zdecydowanie najlepsza część ale faktycznie nie musieli tego nazywać drogą bez powrotu bo faktycznie nie trzyma się dokonca kupy tamtej serii poprzedniej ale mogli poprostu nazwac film inaczej np Przeklęte wzgórze albo coś w tym stylu

 • Hubert_Bednarowicz ocenił(a) ten film na: 1

  Alexandra85_filmweb Ty chyba żartujesz sobie ? Gorszego gówna nie widziałem w życiu . Strata czasu i dno . Musisz być uposledzony albo masz 8 lat jeśli tak oceniasz ten chłam

 • Hubert_Bednarowicz Upośkedzony to jesteś. Bardzo dobry film. Słowo geneza pokazuje że dawno temu ludzie z braku nie wiem , zwierzyny pilnowali na ludzi. Zwłaszcza że geneza jest 250 lat przed 1 drogą do powrotu.

 • michalmakula ocenił(a) ten film na: 1

  Tomasz_Gololuch Ten film jest totalnie do niczego gore kanibale i trupy

 • mat66 Zgadzam się.

 • mat66 Nie wiem, czy dobrze myślę, ale może chodzi o tych ludzi, których cała ta "sekta" mieszkająca na górze karała poprzez wypalanie oczu, albo odcinanie kończyn. Ukarani na życie w ciemności zostali zamykani w lochach i nawet w filmie była scena, kiedy Jennifer ucieka z ojcem między tymi ludźmi. Potem była bardzo krótka scena pokazująca, że jak ci się uwolnili z tych lochów, to zaczęli jeść dopiero co zabitego człowieka. Może przez ten cały czas nie dostawali jedzenia, więc zjadali siebie samych. Przez to, że Jen na końcu zabiła najważniejszą osobę w sekcie, może ta się jakoś rozpadła i ci ukarani ludzie się całkiem uwolnili, a że byli w stanie, jakim byli to już zostali na tej górze i zaczęli żyć jako kanibale. Potem wyrosły z tego całe pokolenia, które pokazane są w pierwszych częściach "Drogi bez powrotu". Co prawda akcja tego filmu dzieje się teraz, ale w gruncie rzeczy w poprzednich częściach nigdy nie było odniesienia do dokładnego czasu akcji, a równie dobrze można dopowiedzieć sobie historię, że miało to dziać się w przyszłości. To z mojej strony oczywiście bardzo wielkie domysły, ale jakiś był cel umieszczania tych scen w filmie. Mi szczerze mówiąc nawet podobał się zamysł, tylko szkoda, że nie pociągneli wątku, który bez jakichkolwiek zastrzeżeń wyjaśniałby połączenie z innymi częściami.

 • martingorky Tylko że w 4 części zostało wyjaśnione skąd wzięli się ci kanibale. 4 i 5 część to są prequele oryginalnej "Drogi bez powrotu".

 • miloszgilga ocenił(a) ten film na: 6

  bartoszcyc8 Tyle że przed tymi prequelami też coś musiało być. Jestem świeżo po seansie najnowszej części oraz przypominajce starych i ta teoria martingorky ma trochę sensu choć ja bym ją nieco zmodyfikował. W 4 z tego co pamiętam to jest tylko wspomniane że naszych ulubieńców znaleźli gdy pałaszowali swoich rodziców. Mogli to być po prostu potomkowie tych założycieli. A wracając do foundation to ci ludzie byli w zamkniętym gronie, a jak wiadomo z biologii im mniejsza pula genowa tym większe ryzyko wad płodu w dużym skrócie mówią. Jak wyjedli zwierzynę w lesie to przymierali by z głodu więc zaczęli jeść samych siebie. Nasi trzej muszkieterowie z poprzednich części to po prostu bardzo późna linia tych "Założycieli" co świadczy o całkowitej deformacji czy porozumiewaniu się przez pomrukiwanie, co może świadczyć o pozostałościach dziwnego języka którym posługiwali się założyciele. Zostaje jeszcze aspekt z dwójki, gdzie ten dziad mówi że to niby przez toksyny z papierni ale równie dobrze mógł kłamać, bo bądź co bądź dowiadujemy się później że to jego dzieci. Ale to są tylko gdybania i domysły i szczerze mówiąc film nie był zły; oglądało się go nawet nieźle. Najgorsze było w nim żerowanie na znanej marce, do której ten film bądź co bądź się nie zalicza. Nie uświadczymy tutaj zmyślnych pułapek trzypalczastego (np. krajalnicy do jajek, czy twarzokosy) a gore w porównaniu do poprzednich części jest zdecydowanie mniej (no może oprócz 1).

 • miloszgilga Uwolnienie się kanibali w zakładzie psychiatrycznym z początku 4 części to rok 1974. Natomiast akcja najnowszej części to ewidentnie czasy współczesne.

 • miloszgilga ocenił(a) ten film na: 6

  bartoszcyc8 No to to wiadomo, ale jakby przymróżyć na to oko to i tak ma to większy sens niż część 6 która pomimo naszej trójki wspaniałych nijak łączy się z resztą cześći.

 • lukas_172 ocenił(a) ten film na: 6

  mat66 Wg. mnie dobrze, ze zmienili nieco koncept, poprzedni stał sie juz nudny. Mi tam sie dobrze ogladalo, zdecydowanie lepiej niz poprzednie czesci

 • coolerss ocenił(a) ten film na: 3

  mat66 Nie wierze co oni tu odwalili.
  Jak można zabrać najważniejszy element tego filmu, gdzie są te obrzydliwe wywołujące strach mutanty,które były największą atrakcją tego świata ?
  Kogo obchodzi społeczność dzikusów żyjących w lasach ?
  Twórcy naprawde myślelli ze bedziemy z nimi sympatyzować podczas tego sądu ?
  Uwiązali gościa jak indyka i mam uwierzyć że chcieli go tak po prostu oddać xD
  Sam fakt że nie pokazywali scen brutalności:
  *Gościu jest przygnieciony kłodą (widzimy po fakcie)
  *Dziewczyna wpada w kolce (widzimy po fakcie)
  *Wypalają jednemu oczy (widzimy po fakcie)
  Gdzie rozrywanie skóry, wyrywanie kości i odcinanie kończyn ? Przypominam że mamy 2021 rok.

  Ktoś chyba zapomniał żeby nakręcić film to trzeba pierw napisać scenariusz.
  Film za długi i pozbawiony jakichkolwiek emocji. Po godzinie miałem dosyć.

 • areeekk ocenił(a) ten film na: 5

  mat66 Za nim ludzie się zorientują to trochę zarobią

 • Basia_101 ocenił(a) ten film na: 4

  mat66 Ten film przypomniał mi nowe wersje filmów Koszmar z ulicy wiązów, Predator, Martwe zło. Nowe nie oznacza, ze lepsze.

 • mat66 serio nie wiesz po co podpieli sie pod zną marke?Zeby zachecic ludzi do obejrzenia to oczywiste ze znany tytuł przyciągnie widzów a nie coś nowego

 • mat66 Bo to jest reboot. Pojęcie w Polsce bardzo często mylone z remakem bo przez całe lata wmawiano nam, że to co było rebootami nazywano mylnie remakami. Słowniczek.: remake to ta sama historia opowiedziana na nowo, reboot - film rozpoczynający nową serię znanej marki. Reboot wykorzystuje sam pomysł, uniwersum, postacie ale nie naśladuje pierwowzoru jak remake. Remake to odświeżony oryginał, reboot tego nie robi. Wykorzystuje tylko świat w jakim dzieje się film, jak np Batman Nolana

 • Spajki88 ocenił(a) ten film na: 5

  mat66 Niestety ja też się zawiodłem... Pomieszanie miejsca z Drogi bez powrotu z pomysłem starej Osady... Osada była przereklamowaną porażką. Chyba, że nagle coś wymyślą w kolejnej części aby nawiązać do kanibali - jest szansa, lecz jeśli zostaną z sektą to kiepsko....

 • fireadam ocenił(a) ten film na: 2

  mat66 Dokładnie!!! Zabrałem się do oglądania z przekonaniem że to następna część: Drogi bez powrotu. A tu klapa. Ani zdeformowanych kanibali ani pomysłu na dobry horror. Na pewno ten tytuł miał tylko przyciągnąć widzów że to kontynuacja serii. Rzadko oceniam filmy tak nisko, ale daję 2.