Droga do zapomnienia

The Railway Man

2013 1 godz. 56 min.
7,2 31 219
ocen
7,2 10 31219
23 441
chce zobaczyć
6,4 5
ocen krytyków
{"rate":6.4,"count":5}
{"type":"film","id":633853,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Railway+Man-2013-633853/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Droga do zapomnienia
 • czytacz_pl ocenił(a) ten film na: 8

  To nie jest film dla każdego. Zaczyna się jak komedia romantyczna, gładko przechodzi w film wojenny, potem mamy wstawki folklorystyczne (przepraszam za tę złośliwość, ale opowieści o dobrych Brytyjczykach w Birmie przez moment postawiły mnie na baczność, bo jednak poprawność polityczna, wróć, propaganda na rzecz Imperium, sięgnęła tu zenitu, i jeszcze jedna dygresja w nawiasie – to tak na marginesie, bardzo ciekawa historia), przechodzimy przez dramat psychologiczny łamane na konflikt małżeński, by skończyć na łzawym melodramacie.
  Dlaczego ten wybuchowy koktajl jest strawny, a nawet całkiem nieźle smakuje? Ze względu na przesłanie, które nasi obecnie rządzący politycy chcieliby najchętniej zakopać pod ziemię, albo lepiej spalić na stosie.
  Zawsze można wybaczyć. Wszystko. Tylko trzeba chcieć.
  Amen.

 • kotek38 ocenił(a) ten film na: 6

  czytacz_pl Dobrze się ogląda ale ta bijąca w oczy polityczna poprawność psuje efekt.

 • czytacz_pl Rządzący nie posłuchają - bo oni słuchać nie potrafią, zresztą nawet nie chcą.
  Potrafią tylko drzeć mordy i łgać na zawołanie, na każdy temat.

 • Deyna95 ocenił(a) ten film na: 1

  czytacz_pl Jest ono mocne, ale serio Ty byś wybaczył? proszę weź pod uwagę, że to film, a myślę że naprawę to zbrodniarze nie są tacy słodcy. . .

 • czytacz_pl Wybaczyć można tylko tym,którzy uznają własne winy i poproszą o wybaczenie. To tak nie apropos filmu,który z zainteresowaniem zobaczę.

 • e_mjot ocenił(a) ten film na: 6

  czytacz_pl Nie wszystko i wszystkim można wybaczyć.
  Tak na marginesie.

 • czytacz_pl Widzę, że to było pisane dość dawno, więc może już czas trochę się poduczyć.

  Nie ma filmów, które byłyby "dla każdego". Podobnie jak nie ma książek dla każdego, auta dla każdego, miejsca, pracy, muzyki, stylu życia, kroju spodni które by pasowały wszystkim.