Dunkierka

Dunkirk
2017
7,2 199 tys. ocen
7,2 10 1 198576
7,5 77 krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

Czas

ocenił(a) film na 8

Nie da się nie odnieść wrażenia, że czas jest pierwszoplanową postacią tego filmu. Mam jednak mały problem z chronologicznym ułożeniem zdarzeń przedstawionych w filmie z powodu puzzli jakie porozrzucał Nolan. Postaram się ułożyć te puzzle w całość i proszę was o korektę lub opinię w razie jakiegoś ewentualnego błędu :
1. Młodzi stoją w kolejce do ewakuacji, widzą, że są daleko, więc zabierają rannego aby odeskortować go na statek i ewentualnie zabrać się nim do Anglii.
2. Z powodu braku dostępnych niszczycieli marynarka postanawia wykorzystać prywatne łodzie. Właściciel jednej z nich zamierza sam popłynąć do Dunkierki i zabrać ocalałych. W międzyczasie Tom Hardy oraz inny pilot o nazwisku Collins patrolują teren i mierzą się w pojedynkach z Niemcami, po strzelaninie u Hardego zostaje zepsuty wskaźnik paliwa.
3. Statek z dwoma młodymi żołnierzami i Cilliane'm Murphy'm zostaje zbombardowany w wyniku czego Murphy odpływa łodzią a dwóch naszych bohaterów zostaje w morzu.

Teraz następuje problem, ponieważ nie mamy jasno pokazane jak Murphy znalazł się sam na morzu przed zabraniem go przez starszego mężczyznę i dwóch młodych chłopaków, nie zostaje pokazane również jak dwóch młodych ( głowni bohaterowie ) trafia z powrotem na plażę ( wcześniej byli zostawieni przez szalupę na pełnym morzu, ponieważ nie było dla nich miejsca ). Anyway młodzi pojawiają się znowu na plaży i z innymi młodymi żołnierzami postanawiają odpłynąć jakąś łajbą czekając na przypływ.
4. Starszy człowiek wraz z młodymi i Murphym zabierają na pokład pilota ( Collins ) zestrzelonego samolotu i kierują się w stronę plaży skąd ewakuują żołnierzy.
5. Wracając atakuje ich samolot wroga, który zostaje zestrzelony przez Hardego, któremu kończy się paliwo i jest zmuszony do lądowania i oddania się w ręce Niemców.
6. Reszta wraca do domów a młody, który zginął od ciosu Murphego zostaje w lokalnej gazecie okrzyknięty bohaterem.

Będę bardzo wdzięczny za wyjaśnienie brakującej kwestii pomiędzy punktami 3 i 4. Pozdrawiam.