PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 181 991
ocen
7,3 10 1 181991
7,7 47
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

Zabrakło wszystkiego!! Nie rozumiem zachwytu widzów nad filmem, który okropnie przypominał polską miernotę filmów historycznych. Film płaski, jednopoziomowy, miałam wrażenie, że oglądam przez 1,5h plażę z różnych ujęć. Zero rozmachu, czytając opis tej operacji w wikipedii jestem w stanie bardziej wczuć się w to co się działo i wyobrazić sobie grozę tamtych wydarzeń.

Gdzie były ataki niemieckich bombowców? Gdzie rozległe zniszczenia - już nie mówiąc że pokazywane miasto z lotu ptaka nie było nawet tknięte, nawet dymku z niszczonego miasta. Gdzie żołnierze dostający się do niewoli? Zrezygnowano z artylerii to fakt, ze względu na warunki ale ostrzał maszynowy trwał. W operacji wzięło udział 800 jednostek pływających z czego Niemcy zatopili 200. Gdzie to było w filmie? A to tylko nawet nie początek. Z żadną postacią się nie utożsamiłam, żadnej dobrze nie poznałam, nawet przez chwilę nie poczułam że się z czymś zmagają. Takie przeciętne, byle jakie odtworzenie słabego scenariusza.

A po nazwisku reżysera można było spodziewać się produkcji na miarę Szeregowca Ryana.

ocenił(a) film na 4
Selene91

Zgadzam się w zupełności. Film zupełnie nijaki. Po jakimś czasie nawet muzyka Zimmera zaczęła mnie z lekka irytować.
Jeszcze jedną szansę zaprzepaścił Nolan tym filmem. Chodzi o przybliżenie się do wyjaśnienia zagadki dlaczego Hitler tak się grzebał z atakiem. W filmie jest wspomniane, że zatrzymał swoje dywizje pancerne, ale jaka była przyczyna tej decyzji.
Wyobrażam sobię sytuację, że Hitler wparowuje do Dunkierki i 300 tys. ludzi z brytyjskiego korpusu ekspedycyjnego idzie do niewoli, albo żeby złamać Brytyjczyków części się po prostu "pozbywa". Chciałbym zobaczyć minę Churchilla. Musiałoby to być bezcenne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones