PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 182 369
ocen
7,3 10 1 182369
7,7 48
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

I nie wiem co mi bardziej zaszkodziło - niezdrowe jedzenie czy ten film.

Dzięki takim obrazom serwowanym młodym anglikom i francuzom, nic dziwnego, że później polacy muszą bronić ich kraju.
Sztuka ? Tu nie ma żadnej stuki, a tylko obraz tchórzostwa i błędów dowódczych.

400 000 żołnierzy na plaży stoi i patrzy się jak wybijają ich braci. Wstyd dla żołnierza, wstyd dla człowieka.

Nasze wartości upadają.

ocenił(a) film na 3
OceanFIre

Przecież to Francuzi. Oni mają tchórzostwo w genach.
I tylko mnie przyszło do głowy, że najczęściej wypowiadanym słowem w tym filmie jest "herbata"? (Puszczanie oka do Anglików).
Ponadto nie strzelają Niemcy, szkopy, naziści - tylko wróg. To ta słynna twórczość Nolana, czy nowe "fakty autentyczne" ku czci Związku Socjalistycznych Republik Niemieckiej Unii Europejskiej?

ocenił(a) film na 6
kilik17

Francuzi swego czasu podbili prawie cala Europe, wiec bez przesady z ich tchorzostwem:D Postacie anonimowe to i wrog prawie tez. W filmie sa wspomniani i nawet pokazani Niemcy. Nie doszukiwalbym sie wszedzie spiskow:)

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Nie szukam spisku. Ja po prostu nie chce, żeby nasze wnuki kiedyś uczyły się z podręczników do historii, że Franek Dolas rozpętał drugą wojnę, a Hitler ruszył odeprzeć okupanta. Niestety inne, okrutne państwa Europy za namową podstępnego Ryszarda Kaczorowskiego również chciały podbić pokojową III Rzeszę.

ocenił(a) film na 6
kilik17

Spokojnie, jestem historykiem i nie ma tego zagrozenia:D

ocenił(a) film na 3
Qjaf

No to całe szczęście.

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Chyba pomylił się Pan co do zagrożenia. Sądząc po ostatnich wypowiedziach dotyczących np paktu Ribbentrop-Mołotow, Polska (jako kraj i naród) jest posądzana o zakłamywanie historii i psucie atmosfery w całej UE. Przecież to Niemcy zostali wyzwoleni spod ucisku nazistów. A naziści nie mieli narodowości i wzięli się znikąd.

ocenił(a) film na 6
kilik17

Prawo i Sprawiedliwosc to jedyna droga do Prawdy. Pozdrawiam :D

ocenił(a) film na 3
Qjaf

Tak szczerze to teraz nie jestem pewien czy Pan sobie ze mnie kpi czy jest poważny. (Po samym wpisie nie jestem w stanie rozpoznać ironii lub jej braku). Osobiście uważam, że tego typu narracje nie mają nic wspólnego z naszą, krajową sceną polityczną. Rządy i ich prowadzący się zmieniają zostawiając sobie mniej lub więcej w kieszeni. Natomiast obywatel uważający siebie za odpowiedzialny element ojczyzny sam uruchamia myślenie i czyta.
Mój pierwszy wpis dotyczący filmu Dunkierka miał na celu wskazać punkt widzenia "zachodu". Konkretnie chodziło mi o wskazanie pozycji Niemiec w czasie wojny i według mnie film niby "na faktach" nawet nie ociera się o temat. Strzela zza węgła agresor bez nacji, przynależności - to po prosto WRÓG.
I właśnie takie płytkie, rozmyte, wątpliwe dzieła dzisiejszej kinematografii dają kolejne asy do rękawa wszystkim kłamcom twierdzącym, że Polska jest za wojnę współodpowiedzialna, jakiekolwiek roszczenia wobec okupantów (Niemcy, Rosja) są bezpodstawne, a naziści przylecieli z księżyca.
I co do jednego nie mam złudzeń. Odbiorcy spoza Polski nie będą dalej dociekali faktów i ciekawostek, bo przecież widzieli już film. I tak będą odpowiadać kiedy ktoś ich zapyta o drugą wojnę światową.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones