PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=681141}

Dunkierka

Dunkirk
7,3 182 382
oceny
7,3 10 1 182382
7,7 48
ocen krytyków
Dunkierka
powrót do forum filmu Dunkierka

Politpoprawnosc level master.

użytkownik usunięty

Wkurzyło mnie już dosłownie pierwsze słowo z filmu. Tym słowem jest "wróg". Tak właśnie wygląda zaklamywanie historii. Od lat już jesteśmy karmieni przekazem że II wś nie wywołali i prowadzili Niemcy tylko mityczni "naziści", a tutaj mamy następny krok. Francuzi i Brytyjczycy nie walczyli z Niemcami tylko z "wrogiem".

Żałosne. Za to jedno słowo minus dwie gwiazdki a ile z tego wyjdzie w sumie to ocenię po obejrzeniu.

ocenił(a) film na 6

Ja dałam 6 gwiazdek, faktycznie film nie mówił wprost, z kim walczono. Wydaje mi się, że ktoś kto liznął trochę historii powinien ten film oglądać, ktoś kto zna fakty historyczne. Wszak, to nie był film historyczny ani dokument, tu mamy wizje "sławnego" reżysera, który według mnie trochę przedobrzył.
Jeśli to miało być jakieś wielkie "wow!", że cała historie oglądaliśmy, z rożnych płaszczyzn, różnych punktów widzenia - to ja tego nie kupuję, poza tym Tom Hardy latający kto wie jak długo, bo przestałam już liczyć mu czas :) chyba na oparach leciał już pod koniec.

ocenił(a) film na 3

Zgadza się też zwróciłem na to uwagę ale oczywiście nie tylko dlatego oceniłem tak nisko....

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones