PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=348154}

Dwa dni w Paryżu

2 Days in Paris
6,4 22 797
ocen
6,4 10 1 22797
6,7 14
ocen krytyków
Dwa dni w Paryżu
powrót do forum filmu Dwa dni w Paryżu

Świetna, lekka i pozbawiona taniego głupiego humoru komedia. Wątek romantyczny jest osnową fajnego humoru sytuacyjnego wynikającego przede wszystkim z konfrontacji postrzegania świata i życia przez (chyba przeciętnego) inteligenta ze Stanów z podejściem do życia Francuzów. Polecam! Jedna z lepszych komedii, które oglądałem. Z przyjemnością do niej wracam. Przy okazji film przypomina mi , humorem i sposobem narracji "Sideways".

pckloss

dokładnie, ja również się uśmiałem, świetny film i świetny humor do tego wyśmienita gra aktorska.

ocenił(a) film na 9
xcbvr

zdecydowanie się zgadzam, chyba najlepsza komedia jaką kiedykolwiek widziałam, inteligentna z kilkoma fantastycznymi tekstami, fajnie są pokazane różnice międzykulturowe, rozwaliła mnie totalnie scena z za małą prezerwatywą i termometrem:D jak ktoś jeszcze nie oglądał polecam, ale jak ktoś jest fanem komedii w stylu american pie, to raczej mu się nie spodoba...;)

pckloss

trochę kojarzy mi się z filmami Allena

pckloss

właśnie pierwsza połowa genialna- uśmiałam się :D, druga już poważniejsza i gorzka, ale pouczająca... Ogólnie bardzo dobry film taki słodko-gorzki we francuskim sosie :P Duet Delpy Goldberg po prostu świetny. Podobało mi się... i te jego tatuaże ach piękne ;P:P

ocenił(a) film na 8
pckloss

W zupełności się z Tobą zgadzam. Komedia lekka, ale nie odmóżdżająca - to wcale nie zdarza się tak często.
Nie spodziewałam się, że zobaczę taki dobry film.

ocenił(a) film na 4
pckloss

W odniesieniu do Twojego komentarza czuje się głupi bo nie zaśmiałem się ani razu na tym filmie.
Stawiałem się na miejscu bohaterów, zwłaszcza Jack'a, i otaczjący go ludzie byli dla mnie zwyczajnie irytujący - sztuka francuzów obracająca się w okół seksu, jebnięta kobieta, kłamiacy ex.
Nie wiem czy można tu mówić o poczuciu humoru ale to zdecydowanie nie wpasowuje się w moje gusta.

pckloss

Lubisz sie dowartościowywać co? Nie widzę w tej komedii nic specjalnie inteligentnego i nie uważam ze jest to film dla inteligentnych, nie jest to pejoratywne dla filmu, wręcz przeciwne, film jest dla każdego i dobrze. W sam raz na sobotnie popoludnie, lekki i przyjemny, ale nie wymaga od widza ani trochę inteligencji. Może się spodobać , albo nie (bez wzglądu na IQ) - dla mnie film raczej na plus niż na minus, ale w zachwyt nie popadlem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones