Film

1974 55 min.
5,5 160
ocen
5,5 10 160
67
chce zobaczyć
{"id":"5260","linkUrl":"/film/Dwoje+bliskich+obcych+ludzi-1974-5260","alt":"Dwoje bliskich obcych ludzi"}
Młode małżeństwo podejmuje decyzję o rozwodzie. Więcej Mniej
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Rzecz o młodym małżeństwie, które znalazło się na krawędzi rozpadu. Zarówno on, jak i ona zaangażowali się już w związki uczuciowe z innymi osobami. Nie pozostaje więc nic innego jak rozwód, poprzedzony batalią o wysokość alimentów. Jednak obojgu brakuje woli, by "przypieczętować" ostateczny rozpad ich pożycia. Powodem jest mała Pucka -Rzecz o młodym małżeństwie, które znalazło się na krawędzi rozpadu. Zarówno on, jak i ona zaangażowali się już w związki uczuciowe z innymi osobami. Nie pozostaje więc nic innego jak rozwód, poprzedzony batalią o wysokość alimentów. Jednak obojgu brakuje woli, by "przypieczętować" ostateczny rozpad ich pożycia. Powodem jest mała Pucka - dziecko, które szczerze kochają i za które czują się odpowiedzialni. Czują, że w obcym i nieprzyjaznym świecie, pozbawiona oparcia rodziny, ich córka nie będzie szczęśliwa. Co zatem wybrać? Nadzieję na lepsze życie dla siebie czy dobro dziecka? (www.filmpolski.pl)

studio
Zespół Filmowy "Pryzmat"
data produkcji
1974
tytuł oryg.
Dwoje bliskich obcych ludzi
inne tytuły
Film kręcono w Łodzi (Polska).
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • mały...

  washack ocenił(a) film na 8

  ....skromny dramat, dobre dialogi i fajne kolory, szczególnie czerwony składak! Bardzo podobały mi się takie pozornie niepotrzebne scenki, np. z Cyganką. Nie nudziłem się ani sekundy, przyzwoita robota telewizyjna, a porównując to ze współczesnym polskim kinem, to wręcz arcydzieło!

  2
  • Urocza...

   Slawek_M_6 ocenił(a) film na 7

   ....dziewczyna z Ewy Żukowskiej.:)

   • 4,5 ale dałem 5

    Basfull ocenił(a) film na 5

    poruszony został tylko jeden wątek, wszytko jest zbyt jasne, nie odziałuje na emocje, mało odkrywczy, niektóre sceny są zupełnie niepotrzrbne. miejscami nudny. lepiej obejrzeć "anatomia miłości" wg mnie znacznie lepszy.

    • nudy,

     cesare_10 ocenił(a) film na 3

     nie polecam