PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31335}

Dyktator

The Great Dictator
8,0 37 671
ocen
8,0 10 1 37671
8,5 26
ocen krytyków
Dyktator
powrót do forum filmu Dyktator

Najwspanialsza scena w tym filmie to taniec Hitlera z kulą ziemską, która nagle pęka, kiedy on ma ją już w ramionach. Jest to scena prorocza, która symbolizuje, że Hitler nigdy nie zdobędzie władzy nad światem.

Glenn_Miller

Juliusz Cezar, Napoleon... Przywódcy znacznie przewyższający Hitlera - a im również się nie udało zdobyc całego świata. To po prostu niemożliwe, aby tylko jeden człowiek panował nad wszystkimi innymi. Chaplin wiedział, że skoro im się nie uda, to zapatrzonemu w swoje durne ideały Hitlerowi tym bardziej :)

ocenił(a) film na 10
Imoto_2

Zgadza się. Chaplin był cholernie inteligentnym człowiekiem

Glenn_Miller

Tylko, że Juliusz Cezar nie był bliski stworzenia bomby atomowej. Gdyby Hitler wstrzymał się z atakiem na ZSRR a jego naukowcy skończyliby projekt bomby jądrowej to panowałby nad całym światem.

sebad567

Niezłe science fiction. Po pierwsze, niemieckie badania nad bombą były opóźnione względem amerykańskich jakieś parę lat. Po drugie, gdyby III Rzesza nie zaatakowała ZSRR to niedługo sama stałaby się ofiarą napaści Sowietów. Nawet zakładąc twój, kompletnie nierealny, scenariusz - gdyby Niemcy stworzyli bombę atomową to co by im to dało? ZSRR to był moloch, USA były poza zasięgiem. Rzeszy brakowało zasobów ludzkich do utrzymania tak rozległych zdobyczy terytorialnych, nie wspominając już o ropie naftowej, czy nalotach alianckich na niemieckie miasta i fabryki. Hitler NIE MÓGŁ podbić całego świata.

użytkownik usunięty
sebad567

Gdyby, gdyby, gdyby... Gdybać można zawsze, analizując karierę każdego z dotychczasowych dyktatorów, ale co z tego, skoro to właśnie popełnianie błędów leży w ludzkiej naturze, w naturze DYKTATORÓW właśnie = Hitler nie mógł opanować całego świata właśnie m.in. przez ten "szkopuł".

ocenił(a) film na 9
Glenn_Miller

Zgadzam się- ta scena mnie rozwaliła! ;) jak na razie Chaplin to mój Numer Jeden! :)))) Kocham ten zakurzony, stary klimacik:) Filmy są dla mnie jak wino.

ocenił(a) film na 9
Glenn_Miller

jest jeszcze coś, co rzuciło mi się we tej scenie- zauważcie, jak Hynkel bawił się tą kulą, była taka leciutka, podrzucenie jej nie sprawiło mu żadnej trudności. takie było właśnie pojęcie Hitlera o świecie, przynajmniej tak mi się wydaje.

ocenił(a) film na 7
friditta

Hitler podobno wpienił się na CC za ten film. A scena z kula po prostu rewelacja- profetyczna, tragiczna groteskowość. Brak słów...

czarownica_kat

jakby Hitler sie wstrzymal z atakiem na ZSRR to by ZSRR zaatakowalo III Rzesze, polecam Wiktora Suworowa

ocenił(a) film na 6
monsieur_dawid

A tak spotkali się na boisku Polonii...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones