PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=815056}

Dzięki Bogu

Grâce à Dieu
6,5 2 686
ocen
6,5 10 1 2686
6,5 13
ocen krytyków
Dzięki Bogu
powrót do forum filmu Dzięki Bogu

Trzeba krzyczeć o pedofilii w kościele na cały głos, w każdym zakątku świata. I niech ten film będzie następną cegiełką w nagłaśnianiu przestępstw w tej instytucji. W każdym państwie, gdzie jest katolicki kościół powinien powstawać potężny ruch w obronie ofiar. Bo tylko krzyk i niezgoda społeczna może coś zmienić. A na to, co się dzieje w Polsce patrzę z wielkim bólem i przerażeniem. Brak jakichkolwiek działań państwa, prokuratury i innych powołanych do tego urzędów. Romans kościoła i rządu rozwija się w zastraszającym tempie. A buta, brak pokory, okrucieństwo hierarchów kościoła rośnie niemalże z dnia na dzień. Wydarzenia białostockie pokazują to dobitnie. Co ma się stać, żeby ludzie w sutannach nie stali ponad prawem? Jeżeli mówić o uprzywilejowanej kaście - to właśnie o tej.

TPR_filmweb

"Strasznie lubisz punktować cudze wypowiedzi."

Zależy co rozumiesz przez punktowanie. Estetykę wypowiedzi?


"Dodawanie liczb i procentów tylko zamydla całość problemu, a to właśnie jest problem kościoła katolickiego"

Zamydla? Naprawdę? Kłamstwa i manipulacje zamydlają całość obrazu. Statystyka, czyste liczby jedynie ukazują stopień tej antykościelnej manipulacji.


"nie potrafi przyznać się do winy w działaniu i w ukrywaniu działań."

Nie Kościół a hierarchowie. Nie wszyscy a część. Dużo większy problem również z ukrywaniem i nieprzyznaniu się do problemu jest chociażby w systemie edukacji czy w społecznościach lgbt ale jakość nie widzę aby ktokolwiek się na temat tych grup wypowiadał.


Pozwól, że zadam Ci pytanie. Czy uważasz, że ci "ludzie" gdyby nie dołączyli w szeregi kleru nie byliby pedofilami?

Pisałem to już kilkakrotnie i powtórzę jeszcze raz. Rosnąca ilość przypadków molestowania nieletnich zarówno pośród kleru jak i nie tylko nie świadczy o tym, że problem ma Kościół Katolicki. Świadczy o tym, że problem mamy MY WSZYSCY jako społeczeństwo. Bo zarówno "księża" jak i nauczyciele, policjanci, rolnicy, sędziowie, politycy itd wywodzą się spośród nas. Nie są zsyłani do nas z innej planety, nie są wychowywani z dala od cywilizacji zachodniej w klasztorach na Mount Everest ale są to ludzie spośród nas.

No chyba, że uważasz, iż pedofil został pedofilem bo wstąpił do kleru ale wtedy raczej nie mamy o czym rozmawiać.

Pozdrawiam

Agatonik

agatoniku, już tyle razy skrzyżowaliśmy miecze. Teraz znów muszę się odezwać. Piszesz o ,,uprzywilejowanej kaście", która jest rakiem całego państwa. Czy aby naprawdę jest ona tak bardzo ponad prawem??????
Przeciez okrutni zwyrodnialcy z policji porażali chłopaka prądem i dostali tylko dwa lata. Ścigany jest dziennikarzyna który to ujawnił, oraz tajemniczy informator który przekazał mu filmik z torturami w wykonaniu tychże oprawców.
A popatrz, popatrz, polityk znęcał się psychicznie nad żoną i też dostał ... dwa lata, a z niej stała się celebrytka która reklamuje ... rajstopy!!!! Niestety chłpaczek już nic nie zareklamuje, bo nie żyje. Ja wiem czy politycy i duchowni to ,,uprzywilejowana kasta"??? Raczej to gliniarze.
Ja wiem że ten polityk był brutalny, ale nikogo nie zabił. A dostał taką samą kare jak gliniarze. Gdyby podłączył żone do prądu, to pewnie by dostał z jakieś 10 lat.

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_ggggggg

I tu się zgadzam - w niektórych sprawach (szczególnie tych niewygodnych dla władzy obecnej, a właściwie każdej) policjanci też traktowani są niesprawiedliwie wyrozumiale. Szczególnie, że ostatnio chcąc przypodobać się swoim mocodawcom bez oporu wchodzą do sądów i na wezwanie do kościoła do dziecka. Czyli uprzywilejowanych mamy coraz więcej, a miało być tak sprawiedliwie.

Agatonik

Mój boże, co za wylew nienawiści i uprzedzeń. Nigdy nie byłem w żaden sposób związany z panami w sutannach ( no, chyba że na chrzcie i komunii świętej), ale potrafię rozróżnić medialną nagonkę od rzeczywistego zagrożenia. Zjawisko molestowania nieletnich wśród księży jest na porównywalnym poziomie jak w innych grupach zawodowych, mających stycznosć z dziećmi i młodzieżą. Takie sa fakty (źródeł nie będę podawał, zainteresowani doczytają sobie na ten temat w necie). Problem lezy w tym, że zawód księdza stoi obecnie pod pręgierzem opini publicznej i problemowi temu poświęca się wiele uwagi w filmach, mediach i internecie. Podejrzewam, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a za pragnieniem "dobrej zmiany" (LGBT, wegetarianizm, ekoterroryzm) stoją środowiska pragnące zaprowadzić nowy ład na świecie.
Niepokoi mnie jednak pewne zjawisko, dzisiaj wszechobecne, a mianowicie generalizacja. Dlaczego z powodu marginesu błedu (o molestowanie podejrzewanych jest ok. 0,5% książy, wg. niektórych źródel nawet mniej) kalumnie odbiera cała rzesza księży, którzy traktują swój zawód z należytą mu powagą? Ludzie myślą zero- jedynkowo, jest to celowe behawiorystyczne dzialanie, mające na celu łatwiejszą manipulację "zasobami ludzkimi" (Arab to Arab, a Arab to terrorysta). Dla mnie jest to intencjonalne działanie, mające na celu uderzenie w wizerunek kościoła katolickiego i sekularyzację polskiego społeczeństwa, która i tak już zaszła bardzo daleko. Przyjmijcie nową religię: religię pieniądza!
Dlaczego nikt nie robi podobnych filmów odnoszących się chociażby do szkolnictwa i oświaty? Przecież są statystyki, że w tej grupie zawodowej ten problem również istnieje. I jeszcze raz podkreślę: nie mam prawa być stronniczy, bo z kościołem katolickim nic mnie nie łączy. Po prostu nie jestem religijny. Jednak historia kościoła, również ze swoimi ciemnymi stronami, wpisuje się w historię Polski, jej tradycję i w dużym stopniu determinuje nasz system wartości i tożsamość narodową, którą chcą nam dzisiaj odebrać, m. in. przez członkostwo w UE. Różne rzeczy mnie w życiu rażą, ale manipulacjąsię wprost brzydzę.

ocenił(a) film na 9
Stefan_Zyskowski

To szkoda, że jednak jej ulegasz. A widoczne jest to w takich wypowiedziach jak: "...nasz system wartości i tożsamość narodową, którą chcą nam dzisiaj odebrać, m. in. przez członkostwo w UE".

Agatonik

Nie wiem skąd oni biorą takie dane, obrońcy KK, ten H33l to już jakiś fanatyk, gigantyczne posty mające udowodnić że to geje w sutannach są pedofilami. Gorszych bzdur i propagandy nie czytałem, bełkot. Pisze że pedofilia w kościele to 0,2 % a jest 2%, już zaniżył dziesięciokrotnie prawdę! w Polsce od 1990 roku 40% ofiar to dziewczynki więc geje w sutannach nie stanowią przytłaczającej większości. Pedofilów wśród księży jest niewiele więcej niż w innych grupach ale nawet "normalni" księża dopuszczają się takich czynów bo dziecko łatwo jest zmanipulować, wyprać mózg, a wszystkiemu winny jest celibat wymyślony w średniowieczu dlatego skala jest o wiele wyższa niż w innych odłamach chrześcijaństwa.

ocenił(a) film na 9
RobertWhite

Te dane biorą z propagandy

RobertWhite

Wybacz, dopiero teraz zauważyłem Twój post. Szkoda tylko, że bzdury i kłamstwa w odniesieniu do mojej osoby piszesz do kogoś innego a nie do mnie nie dając mi możliwości odpisania... No ale widocznie tak już masz, że lubisz atakować kogoś kto nie wie, że jest atakowany.

Oczywiście, że to geje w sutannach są pedofilami w głównej mierze. Dowodzą tego statystyki nie tylko z Kościoła ale również ze środowisk RTVAGD.

Dane odnośnie pedofilii przedstawiłem na podstawie ZAWYŻONYCH liczb oraz statystyk zebranych przez organizacje zatrudnione do zbadania poziomu pedofilii w Kościele.

Mógłbyś dostarczyć jakieś źródło informacji, że 40% ofiar to dziewczynki? Swoją drogą nie zmienia to faktu, że aż 60% to chłopcy a zatem aby zlikwidować pedofilię w klerze o ponad połowę wystarczy pozbyć się homo.

Dużo łatwiej niż księdzu zwłaszcza w dzisiejszych czasach dziecko jest zmanipulować nauczycielowi a pragnę zauważyć, że w systemie edukacji pedofilia jest o wiele częstszym przypadkiem niż w przypadku kleru. Przynajmniej tak pokazują dane polskiej i amerykańskiej policji.

Celibat nie ma absolutnie żadnego znaczenia w tym przypadku. No chyba, że twierdzisz iż pedofil stał się pedofilem po wstąpieniu do kleru... Profesor Wydziału Religii i Historii w Penn State University, Philip Jenkins przeprowadził na szeroką skalę prawie 30 letnie badania w tym temacie i nie znalazł absolutnie żadnego dowodu na to jakoby nadużycia seksualne były spowodowane celibatem. Nie ma absolutnie żadnej korelacji pomiędzy jednym a drugim.

Tyle. Mam nadzieję, że te dwa lata przerwy pozwolą Ci w końcu spojrzeć na temat bez emocji i zrozumiesz, że fakty są takie a nie inne.

Pozdrawiam

H33L

Fakty są oczywiste, jako troll który dostaje ciosy z każdej strony żałosne jest to że jeszcze szczeka. Szczytem idiotyzmu jest powoływania się na pseudobadania że celibat nie ma wpływu na nadużycia seksualne. To jest wbrew naturze więc jak trzeba mieć wyprany mózg żeby zaprzeczać prawom natury. To że jesteś najbardziej żałosnym trollem na Filmwebie udowadniasz jak zawsze.

RobertWhite

Do niego to nie dociera, jak o beton. Brawo, brawo haha33l, wybielasz to zepsute środowisko i tyle

TPR_filmweb

Nikogo nie wybielam. Po prostu nie jestem zaślepionym nienawiścią fanatykiem.

Pozdrawiam :)

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
H33L

Fakty są tylko prawdziwe, te twoje wymyślone liczby i teorie są tylko śmieszne i tego nie oszukasz. W naturze występuje homoseksualizm, podstawowe braki edukacji się kłaniają. O celibacie nie ma mowy w Biblii bo jest wymyślona przez człowieka i to jest wbrew naturze. Pseudonaukowiec wymyślony w internecie jest dla ciebie odpowiedzią na to wszystko ? Kombinujesz ale rzeczywistości nie oszukasz.

RobertWhite

Jeżeli moje liczby są wymyślone to przedstaw swoje w oparciu o podobne fakty jak przedstawiłem ja i problem z głowy :)

Homoseksualizm w naturze to zwykła aberracja. Najlepszym na to dowodem jest fakt, że występuje u jednostek a nie u całych gatunków (ciekawe dlaczego ;). Dodatkowo na prawie 13 milionów sklasyfikowanych gatunków jedynie i niecałych 800 zaobserwowano takie zachowania. Jak punkt odniesienia można użyć chociażby kanibalizm który spotkano u prawie 1400 rodzajów zwierząt.

Czy mam rozumieć zatem, że jesteś również za legalizacją kanibalizmu? Bo już o kazirodztwie nie wspomnę. Jeszcze częstsze zjawisko niż homoseksualizm i kanibalizm razem wzięte.

Swoją drogą polecam zapoznać się z eksperymentem Calhouna. Pokazuje bardzo, bardzo dokładnie skąd w przyrodzie biorą się zachowania homoseksualne. Myślę, że perfekcyjnie można ten eksperyment odnieść do współczesnego świata.


Pseudonaukowiec powiadasz?
https://en.wikipedia.org/wiki/Philip_Jenkins

Tak, zdecydowanie masz rację :)


Pozdrawiam :)

H33L

Twoje ostatnie słowa są prawdziwe i tylko te, tak zdecydowanie mam rację, bezdyskusyjnie, fakty są oczywiste. Homoseksualizm istnieje w naturze o czym sam piszesz a celibat to jest tylko ludzki wymysł, którego nie ma ani w naturze ani w Biblii. Twój pseudonaukowy bełkot i przeinaczanie rzeczywistości nic nie da. Żadnych argumentów na to nie ma. Szach mat.

H33L

Podpierasz wiarygodność pseudonaukowca Jenkinsa obecnością na wikipedii a te twoje 13 milionów gatunków i rzeczywistość jaką możesz przeczytać na wikipedii już pomijasz. Żenująco słabe, leżysz w każdej kwestii.

RobertWhite

Mój drogi, póki co nie otrzymałem od Ciebie absolutnie żadnej wiarygodnej liczby, żadnego rzetelnego i REALNEGO opracowania dowodzącego, że podane przeze mnie dane są nieprawdziwe. Od samego początku rzucasz tylko wziętymi z powietrza przykładami oraz kłamstwami i manipulacjami opartymi na Twoich własnych odczuciach a nie na faktach.

Ah, i gdybyś miał wątpliwości co do tego zdania o racji (a najwyraźniej je masz), pragnę wyjaśnić iż był to sarkazm :)

Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

Ty naprawdę nic nie ogarniasz. Na wiadomy sarkazm odpowiedziałem sarkazmem ale to już za trudne dla ciebie. Kłamstwa i manipulacja którymi się posługujesz jest oczywista i żałosne jest zrzucanie to na mnie. Żadnych REALNYCH i RZETELNYCH liczb czy opracowań tylko bełkot. Czy ty nie potrafisz wpisać u doktora google pytań na które znajdziesz prawdziwe odpowiedzi tylko wybiórczo czytasz jakieś bzdury. Fakty kolego, fakty, a w tym leżysz na całej linii. Na oczywiste fakty które ci napisałem już nie miałeś żadnej odpowiedzi, żadnej. To jest tylko twoja bezradność.

RobertWhite

Odwracasz kota ogonem, zupełnie jak Kaczyński :)

Wybacz mój drogi ale nie zauważyłem do tej pory absolutnie żadnych faktów w Twoich komentarzach :) Musiały mi się gdzieś zapodziać w tych litrach żółci którą z każdym zdaniem z siebie wylewasz ;)

Cóż, myślę zatem, że powinniśmy tutaj zakończyć. Jeżeli wszystko co masz do zaoferowania to "wpisz w wikipedii" albo "poszukaj sobie w google" to szkoda mojego czasu na dalszą "rozmowę" :)

Decyzję o tym kto przedstawił fakty a kto kłamstwa i manipulacje pozostawię czytającym :)


Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

Nikt tego nie będzie czytał, to że ty nic nie opierasz na faktach tylko na tendencyjnych źródłach nawet nie sprawdzając wiarygodności to już widać na początku. Jesteś tu znanym trollem ale tym z niższej półki bo przez ograniczenie fanatyzmem piszesz śmieci. Prosty przykład, piszesz 13 milionów gatunków sklasyfikowanych zwierząt, tymczasem liczba organizmów jest nieznana, są tylko przypuszczenia. Dotychczas opisano około 2 miliony gatunków zwierząt i roślin. Prosta matematyka, pomyliłeś się o miliony i to jest całe podsumowanie twoich nic nie wartych słów :)

RobertWhite

Jest prawie 13 milionów sklasyfikowanych gatunków organizmów żywych.

Zamiast uprawiać "cherrypicking" sugeruję zacząć czytać ze zrozumieniem.

Pozdrawiam

H33L

To że pomniejszasz czy negujesz oczywiste fakty to jest i zabawne i żałosne, to że wymyślasz własne jest już poniżej wszystkiego. Nie ma sklasyfikowanych 13 milionów organizmów, gdzie to wyczytaleś ? W Wiedźminie ? Ogarnij się :) Nawet wśród dwóch milionów sklasyfikowanych i opisanych gatunków część to rośliny. Sugerujesz że rośliny wśród których nie ma homoseksualizmu to dowód że jest on przeciw naturze a to że celibat którego nie ma ani w Biblii ani w naturze jest bardziej naturalny :) Czytanie ze zrozumieniem to jest słowo klucz dla ciebie. Mleko nie jest czarne a węgiel biały mimo że tak piszesz :)

RobertWhite

Tak, w Wiedźminie. Fakt, że nawet nie potrafisz użyć internetu do tego aby sprawdzić podaną liczbę doskonale pokazuje jakiego typu jesteś człowiekiem.

Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

Sprawdziłem w internecie i to co piszesz jest wymyślonym kłamstwem, zajrzyj chociaż do encyklopedii. Jesteś mądrzejszy od obecnej nauki ? Jakiego typu człowiekiem jesteś ty świadczy twoja obrzydliwa obrona pedofilii poprzez przekłamania, kłamstwa i wymyślone fakty, jak niski trzeba mieć poziom moralny. Widać że jesteś małym, samotnym,żałosnym człowieczkiem żyjącym w obłudzie.

RobertWhite

Myślę, że chroniącymi pedofilów jesteście tutaj Wy mój drogi. Każdego roku według danych polskiego ZOMO, około 10.000 dzieci pada ofiarą molestowania. Jeżeli zatem twierdzisz, że większość z tego, BA, jeżeli uważasz, że nawet niewielki % z tego jest winą kleru to chyba nie mamy o czym rozmawiać. Bo nie uwierzę w to, że nawet 10% z tego czyli 1000 przypadków udałoby się czy to Kościołowi czy władzy ukryć w dobie internetu i takiej fanatycznej nagonki na kler.

Dzisiaj KAŻDY przypadek jest nagłaśniany jak tylko się da. W mediach antypolskich czy antykościelnych typu GW, Lisweek itd jak wyjdzie sprawa pedofilii w którą zaangażowany był ksiądz, piszą o tym przez tydzień albo i dłużej. Dlaczego zatem od kilku lat zanotowano zaledwie kilka przypadków??

Reasumując, jeżeli Twoim zdaniem ja bronię pedofilii prostując kłamstwa na temat kleru i tych kilku przypadków to co robicie Wy negując całą resztę? Co z ofiarami nauczycieli- pedofilów, prawników-pedofilów, policjantów-pedofilów, sędziów-pedofilów, rolników-pedofilów, stolarzy-pedofilów, polityków-pedofilów itd?

Czy może jednak tamte ofiary macie głęboko gdzieś?



Ah i w kwestii tych gatunków, najwyraźniej nie potrafisz czytać ponieważ nawet wikipedia w oparciu o dane z 2011 roku podaje 9 milionów gatunków... Gratulacje, zbłaźniłeś się kolejny raz :)

Pozdrawiam serdecznie :)

H33L

To tak nie działa, zaciekle bronisz pedofilię a jak napiszesz że to ja jest żałosne. Jesteś jak trzyletnie dziecko które się zesrało w majty i mówi mamie że to nie ono. Nie prostujesz tylko tuszujesz pedofilię przekłamaniami i kłamstwami. Czy pedofila nauczyciela przenoszą do innej szkoły a murarza na inną budowę ?! Idą pod sąd a księża trafiają na inną parafię. Twoje kłamstwa i ignorancja mają krótkie nóżki człowieczku, było 13 milionów teraz już 9 a źródło to Wikipedia sprzed 10 lat. Ośmieszasz się ciągle i trollem jesteś bardzo słabym.

RobertWhite

Udowodniłem we wcześniejszych komentarzach, że nauczycieli pedofilów też przenoszą między szkołami. Pedofilów lgbt czy rabinów w ogóle nie sądzą.

W kwestii gatunków jest prawie 13 milionów sklasyfikowanych. 9 podałem Ci w pierwszej wyskakującej w wyszukiwaniu Wikipedii.

Jak więc widzisz nie tylko bronisz zaciekle pedofilów spoza kleru ale w dodatku nie potrafisz nawet czytać ze zrozumieniem. Nie dziwne, że jesteś z faktami na bakier.

Pozdrawiam

H33L

Twoja bezmyślność poraża, jedyne co udowodniłeś to tylko swoją kompletną ignorancję. Jakimś przykładem wyrwanym z kontekstu twierdzisz że związek nauczycielstwa polskiego ma tak jak kościół zorganizowaną procedurę ukrywania pedofilii ?! To dowód że myślenie i czytanie ze zrozumieniem jest ci obce. Chłopcze ty jesteś nawet mądrzejszy od współczesnej nauki, sklasyfikowałeś i opisałeś 11000000 gatunków, sam jeden. Wikipedia na której nawet nie ma wzmianki o 13 000 000 sklasyfikowanych gatunkach jest twoim wyznacznikiem ? Sam wymyślasz fakty. Obrzydliwe jest to co robisz, przeczytaj opublikowany teraz raport episkopatu francuskiego o skali pedofilii u nich i podważ liczby. Ośmiesz się proszę jak zwykle.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Marcin_Krysinski_2

Takie puste oskarżenia, nie poparte żadnymi statystykami i badaniami. Na pedofilię w kościele są twarde dowody. A wiązanie samej orientacji seksualnej z gwałtami na dzieciach jest obrzydliwym nadużyciem. Twoją wypowiedź ma taką samą wartość, jak pokrzykiwania Trumpa - bez faktów.

Agatonik

Jak się szuka pedofili wśród księży to się zawsze znajdą. Jak się szuka pedofili wśród homoseksualistów to też się znajdą a statystycznie nawet wiecej. Atakowanie księży jest po prostu modne i więcej o tym słychać. I wiesz co, wiązanie ludzi którzy chcą poświęcać się szerzeniu dobra z gwałtami jest obrzydliwym nadużyciem . Sama sobie odpowiedź na pytanie, czy więcej nadużyć będzie w środowisku stworzonym,by pomagać innym, czy w środowisku dążącym do sprawienia sobie przyjemności? A jak już wspomniałaś o Trumpie to sprawdź sobie środowisko jego konkurentów z poprzednich wyborów. Pewnie nie słyszało się"pizza gate" jak to wynajmowało się i gwałciło chłopców? To właśnie robią środowiska lewicowe tak walczące z kościołem...





Twoja wypowiedź wiesz
co...

ocenił(a) film na 9
Marcin_Krysinski_2

Może i w swych założeniach i ideologicznych hasłach księża mają czynić dobro, ale w realu niezbyt to się sprawdza. Mamy pandemię, potrzeba lekarzy i pielęgniarek. słyszałeś, żeby ktoś z duchowieństwa zgłaszał się na wolontariat? Nie, zajmują się otwieraniem kont bankowych, żeby ludzie zamiast na tacę (bo jest ich mniej w kościołach) wpłacali na parafie. Czy słyszałeś jakąkolwiek publiczną wypowiedź hierarchy pasibrzucha, która dawałaby ludziom pocieszenie w tych trudnych czasach? Nie, zajmują się brzuchami kobiet.
Całe heteroseksualne środowisko dąży do sprawiania sobie przyjemności. Rozumiem, że tutaj gwałtów na dzieciach jest najwięcej? Może nawet i tak - najpierw tatuś zgwałci, a potem pójdzie do kościoła.
A Pizzagate to teoria spiskowa stworzona przez jakiegoś blogera i ma taką samą wartość faktograficzną jak poglądy płaskoziemców.

Agatonik

Poziom fanatyzmu w Twoich wypowiedziach po prostu osiągnął apogeum. Jestem po wrażeniem ponieważ z podobnym zaślepieniem spotkałem się do tej pory jedynie u prawdziwych, zwanych "radykałami", muzułmanów.

Jesteś po prostu klasą samą dla siebie :)

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
H33L

Dziękuję. Traktuję jako komplement

Agatonik

Oczywiście, jakżeby inaczej :)

Agatonik

Katolicki radykał jest nie mniej obrzydliwy, dziwi tylko chęć bronienia go i wybielania

ocenił(a) film na 10
Agatonik

Pójdę jeszcze dalej ze swoją oceną. Ten film nie jest arcydziełem ale tak go potraktuję ze względu na jego wymowę. Tak jak nie ma przebaczenia dla zbrodni przeciwko ludności tak nie może być przebaczenia dla pedofilii a szczególnie w Kościele ... tato!? nadal wierzysz w Boga??? 10/10!!!

ocenił(a) film na 9
Szpila_1308

Do swojego ojca też tak krzyczałam. Bez skutku.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
TPR_filmweb

Tak, to wyjątkowa profesja. Szczególnego zaufania. I nadużycie tego zaufania powinno być karane szczególnie.

Agatonik

Już widzę jak ulżyło ofierze, gdy dotarło do niej ze to tylko 0,2%. Uffff jaka ulga, sprawa marginalna wg H33L

TPR_filmweb

Mniej więcej takie samo prawdopodobieństwo bowiem jak w przypadku pedofilii wśród kleru jest chociażby w przypadku gwałtu dokonanego przez mężczyznę. Jak rozumiem przepraszasz zatem, że jesteś gwałcicielem? Albo, że wywodzisz się z grupy która gwałci najczęściej?

A jeżeli tak to dlaczego jeszcze nie poddałeś się kastracji? Na wszelki wypadek. Bo przecież ofierze gwałtu wszystko jedno, że to tylko 0,2%...

Twoja "logika" po prostu powala...

Fanatyczna nienawiść nie zmieni faktów mój drogi. I możesz zaklinać rzeczywistość jak bardzo tylko chcesz ale liczby są w tym przypadku jednoznaczne.

Pozdrawiam :)

H33L

Uśmiałem się ja nie wiem kiedy :)) Taka żenada bije z twojej wypowiedzi. Chcesz być kaczorowym obrońcą kościoła - twoja sprawa. Mam dzięki tobie dobry humor. Wszystko upływa mi dzisiaj w słodkiej atmosferze, dzięki wielkie.
Zanim następnym razem wyślesz taki bełkocik, przeczytaj go sam uważnie. Nie dziwię się ze jest takie parcie na kler i kk, skoro są tacy bełkotliwi jak ty :)To że jesteś śmieszny to nic, dobrze że potrafisz rozweselić innych.
Obrońco kościoła - obudź się, świat ewoluował. Kler to taka nacja na wymarciu i nic jej nie obroni, szczególnie spasieni biskupi, trzymający się swoich wygrzanych stołków, ani takie śmieszne opus dei w twoim wykonaniu. Chcesz bronić kościoła to zostaną ci tylko mury. Ale skoro postanowiłeś bronić kleru, to braciszku utoniesz.
Dla ciebie cyfry i statystyki są ważniejsze od uczuć, od człowieczeństwa. Stalin też wierzył w swoją interpretację statystyki. Śmieszny jesteś.

TPR_filmweb

Oczywiście, że liczby i statystyki są ważniejsze ponieważ ja w przeciwieństwie do Ciebie i Tobie podobnych fanatyków nie poluję na czarownicę. Mnie interesują FAKTY a nie czyjeś uczucia.

I nie, nie umniejszam niczyjego bólu czy problemu które ma z powodu przejść, nie usprawiedliwiam żadnego degenerata który się tego świństwa dopuścił ani nie zamierzam wybielać żadnego środowiska jeżeli takowy problem rzeczywiście w jego szeregach występuje. Nie zamierzam jednak stać bezczynnie i słuchać bzdur i kłamstw tej antyklerykalnej, fanatycznej nagonki. Kłamstwo ma krótkie nogi a prawda zawsze wyjdzie na jaw. Ja jednak wolę zatem opowiedzieć się po stronie prawdy, Ty najwyraźniej wolisz karmić się kłamstwami. Stąd między nami taka różnica.

Pozdrawiam

H33L

Trzymasz się kurczowo sutanny - może to syndrom sztokholmski? A może tak bardzo wierzysz w szkiełko i oko, że nie dostrzegasz tego co ludzkie, cierpienia ofiar. To właśnie przez takich jak ty obrońców jest ta nagonka. Nie potraficie przyznać się do winy, założyć worka pokutnego i uderzyć się w pierś. Nie ma w tobie empatii i tym podobnych uczuć. "Tylko ja mam rację a reszta tego nie pojmuje". Pewnie wydaje ci się ze poznałeś boski plan.
I nie ma w nim miejsca na tak mały procent cierpiących (ciekawe od ilu procent można zauważyć u ciebie słuszny gniew, a od ilu frustrację).
"Pewna dziewczynka w czasie odpływu spychała do morza rozgwiazdy. Zapytano ją, po co to robi. Odparła że ratuje je. Wszystkich nie uratujesz, to trochę bez sensu. Dla tej uratowanej to ma sens -odpowiedziała."
Nie ma między nami różnic, gdyż ja się do ciebie nie porównuję, nie mam do czego :) nie dodawaj sobie, to tylko wzbudza u mnie politowanie. Nie pisz już do mnie, proszę.

TPR_filmweb

Trzymasz się kurczowo nienawiści - może to już fanatyzm? A może tak bardzo wierzysz w kłamstwa i propagandę, że nie dostrzegasz tego co ludzkie, cierpienia ofiar. To właśnie przez takich jak ty nienawistników jest ta nagonka. Nie potraficie przyznać się do winy, założyć worka pokutnego i uderzyć się w pierś. Nie ma w tobie empatii i tym podobnych uczuć. "Tylko ja mam rację a reszta tego nie pojmuje".

Ja nie będę się posługiwał żadnymi anegdotkami, po prostu podrzucę po raz kolejny FAKTY.

"Rok 2003. Niejaki Paul Anderson oskarża w Dublinie znanego irlandzkiego księdza. Przypomniał sobie po 25 latach, że w czasie przygotowań do Komunii był przez niego molestowany. Ksiądz został natychmiast odsunięty od posługi w swojej parafii i postawiony przed sądem. Śledztwo wykazało, że oskarżenia wobec niego to stek bzdur, i że Anderson świadomie kłamał żeby zaszkodzić księdzu i Kościołowi. Anderson został skazany na 4 lata więzienia.

Po odczytaniu wyroku, ksiądz stwierdził: ,,Wolałbym zostać zastrzelony, prosto w głowę, niż przechodzić przez to, przez co musiałem przejść od momentu postawienia mnie w stan oskarżenia. Ale ta sytuacja dała mi lepszy wgląd w to, co musiał przeżywać Jezus Chrystus, który przecież również został fałszywie oskarżony. A skoro jego radą było, żeby wybaczać choćby i 77 razy, więc i ja muszę w sobie odnaleźć to wybaczenie dla Paula Andersona. I wybaczam mu. Wybaczam mu z całego serca. Szczerze proszę, żeby wysoki sąd wziął to pod uwagę przy wydawaniu wyroku na niego."

Czytałeś gdzieś o tym? Słyszałeś o tym gdziekolwiek? Oczywiście, że nie. Bo ksiądz oskarżony o pedofilię dobrze się sprzedaje. Ksiądz uniewinniony i oczyszczony ze wszelkich zarzutów już nie za bardzo. Ilu takich księży skazaliście w swojej fanatycznej nienawiści na śmierć w oczach ludzi?

I Ty masz czelność mówić o ofiarach? Szkoda, że tylko z jednej strony.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 5
TPR_filmweb

@TPR_filmweb Tak sobie myślę, jak ten film ma przekonać, czy otworzyć oczy osobom zaślepionym, skoro wykorzystuje tragedię niewinnych dzieci, żeby propagować homoseksualizm. Jedni popierają go inni nie, jednakże umieszczanie takich koni trojańskich w takim filmie powoduje delikatnie mówiąc niesmak. Dla wielu osób to przekreśla jego wiarygodność. Bardzo to smutne, że dla postępowych aktywistów (nie wszyscy tacy są) nie ma żadnych świętości i są gotowi dla swoich celów podeptać niewinne ofiary pedofilii. Jak ja mam zaufać tym ludziom, kiedy mówią, że walczą o dobro dzieci? Raczej podejrzewam, że gdyby KK poparł małżeństwa homoseksualne, to ramię w ramię by chadzali na paradach równości i wspólnymi siłami zamiatali pod dywan wszelkie nieprawidłowości.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones