PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=31413}
7,8 622 353
oceny
7,8 10 1 622353
8,5 48
ocen krytyków
Dzień świra
powrót do forum filmu Dzień świra

Pani Kaja Klimek, "krytyczka niezależna" ocenia ten film na 4. Z dopiskiem "OK Boomer". Pani krytyczko, może się pani weźmie za sprzątanie lub gotowanie, może do tego lepiej się pani nadaje :-)

ocenił(a) film na 9
Sekeletu

Widać, że ta Pani zna się na rzeczy hehe. Nie znając się na filmach i nie wiedząc co jest dobre a co złe, można obiektywnie ocenić film jako dobry a nie dawać mu 4.. Trzeba być wyjątkowo tępogłowym.. W ogóle nie wiem skąd się wzięli tutaj Ci domorośli krytycy. Skończyli jakiś kurs pt "jak oceniać filmy z d.."

ocenił(a) film na 10
Malgorzata_Domanska_2

Widzę, że nie jestem sam. Owszem, staram się szanować opinie krytyków (lub ich większość), ale niektóre wypowiedzi (np. taka jak wyżej wspomniana) mnie dobijają...
Nie wiem czemu, ale nasunął mi się cytat Adasia: "Ja pie*dole, ku#wa..."

Zmasakrowany

a mi się nasuwa inny: "tępe ci**, nieuki jeb**"

Ale swoją drogą, właśnie to jest "odwaga" i "umiejętność" wystawać z tłumu oceniającego tak samo i próbować jakoś taką odmienną ocenę uzasadniać.
Przynajmniej pani krytyczka próbuje się wyróżnić i – coż – udało się jej.

To tak pół żartem, pół serio, bo właśnie mam wrażenie, że niektórzy krytycy próbują w taki właśnie krzywdzący (w pierwszej mierze dla siebie – dyskwalifikujący ich jako krytyka) sposób się wyróżnić.
Pewnie nieświadomie – będą zaprzeczać.
Jeśli pani Klimek chciała się czymś wyróżniać, to trzeba było zostać celebrytką, skandalistką, a nie krytyczką.

Natomiast nie pochwalam traktowania sprzątania i gotowania jako, archetypowej już, pracy uwłaczającej, gorszej. A nawet jeśli taka ta praca by była, to tym bardziej ją wykonującym należy się – jak każdemu – szacunek i wdzięczność.


Jak rozumiem, panią Kaję denerwuje zgorzkniałość, wulgarność głównego bohatera.
Itąc tym tropem, każdy film o Hitlerze – na czele z Untergang i tymi od Riefenstahl – powinien być dla zasady oceniany na 1/10, no bo jak rozumiem, gościa nie lubimy.

ocenił(a) film na 10
Sekeletu

Też nie zgadzam się z jej oceną, ale takie uwagi są strasznie słabe.

Shadowlight

Co w tym słabego? Czy gotowanie i sprzątanie to jakieś poniżające zajęcia? Czy gdybym napisał, że może lepiej niech się weźmie za rąbanie drewna, wywożenie śmieci albo kierowanie ciężarówką to byłoby mniej słabe? Jeżeli tak, to proszę bardzo - niech pani krytyczka lepiej się weźmie za wywożenie śmieci lub rąbanie drewna. Lepiej Ci? :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones