PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1104}

Dziecko Rosemary

Rosemary's Baby
7,7 148 793
oceny
7,7 10 1 148793
8,4 43
oceny krytyków
Dziecko Rosemary
powrót do forum filmu Dziecko Rosemary

To jest bardziej thriller trzymający w napięciu, i to psychologiczny.

ocenił(a) film na 7
MumciurMaster

Ja mam wątpliwości raczej co do tego, czy ten film można nazwać psychologicznym. Nie jestem zwolennikiem nazywania tak filmów, w których bohaterka ma domniemane zwidy. Obrazuje ten film w pewien sposób pożądanie dziecka przez kobietę, ale dostajemy bardzo behawioralny opis jej stanu psychicznego, plus właśnie ten wątek nadnaturalny, który zakłóca całą diagnozę. Odbieram to widowisko jako dobrze ułożony horror.

ocenił(a) film na 9
MumciurMaster

Jest to zdecydowanie horror. Świadczy o tym chociażby ostatnia scena, który przekonuje nas o diabolicznym charakterze przeżyć przyszłej matki dającej życie...istocie będącej uosobieniem zła.

Peter2013

Czyli widziałeś to Diablę?

ocenił(a) film na 9
zweistein

W najbliższym czasie przypomnę sobie to dzieło. Kupiłem sobie płytkę DVD. Oglądałem ten horror jakieś 10 lat temu, ale pamiętam, że zakończenie było spektakularne. Gdy obejrzę ponownie, to odpiszę w tej kwestii. Podtrzymuję moją opinię, że jest to horror.

Peter2013

Spektakularne może i było, ale widz Szatanka jednak nie zobaczył.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Szatanka nie, ale szatana już tak. W jednym z ostatnich kadrów filmu pokazano twarz lucyfera w całej okazałości, ale zgoda, że nie było to szatańskie dziecię, lecz książę ciemności we własnej osobie. Ponadto w jednej z wcześniejszych scen widzimy w filmie główną bohaterkę uprawiającą seks z demonem. Przypomniałem sobie niedawno to spektakularne dzieło Romana Polańskiego.

Peter2013

"W jednym z ostatnich kadrów filmu pokazano twarz lucyfera w całej okazałości..."

Mógłbyś przypomnieć kontekst pojawienia się tej "twarzy"?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Oto ten kontekst:
Główna bohaterka wchodzi do izby, w której znajduje się czarna kołyska z "jej szatańskim dziecięciem owiniętym w czarne szaty". Są tam też jej "sąsiedzi i znajomi" prawdopodobnie należący do tajemniczej sekty. Są to osoby, z którymi wcześniej poznała się już nasza bohaterka. Gdy zaczyna podchodzić do kołyski, ukazuje się jej nagle dorosła twarz lucyfera. Jest to krótki kadr, ale wydaje się, że wyjaśnia wszystko.

Peter2013

Raczej tego nie ma. Bo niby w którym miejscu?
https://www.youtube.com/watch?v=Kv3p8kIyqLI

ocenił(a) film na 9
zweistein

Odpowiem niebawem. Na pewno to jest...ale jeszcze raz w wolnej chwili obejrzę te końcowe 15 minut filmu...postaram się podać kiedy pojawia się ten kadr filmu, określę dokładnie godzinę i minutę...cierpliwości.

Peter2013

Ok, zaczekam, ale nie sądzę, że cokolwiek znajdziesz.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Znalazłem. Ten kadr pojawia się tylko parę sekund lub nawet krócej. Czas odtwarzania filmu na DVD: 02:05:57. Ukazuje się wyraźnie postać szatana w tle twarzy Rosemary, jego matki. Mam oryginalną płytę DVD z tym filmem, wydaną w Polsce, seria: "Złota Kolekcja Hollywood". Spróbuję Ci też wysłać plik graficzny przedstawiający ten kadr, bo tutaj nie da się go dołączyć do odpowiedzi. Pozdrawiam i myślę, że teraz nie ma wątpliwości, że jest to horror.

Peter2013

"Ukazuje się wyraźnie postać szatana w tle twarzy Rosemary, jego matki"

Przyznaję, jest przebitka na Diabła. Ale Rosemary nie jest "jego matką".
Co do przynależności gatunkowej, wystarczy chyba zajrzeć do pierwszej lepszej publikacji o kinie - wszędzie "Dziecko Rosemary" opisywane jest jako horror.

ocenił(a) film na 5
MumciurMaster

To samo pomyślałem przy tym filmie i przy The Omen, to raczej thrillery.

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Ten film był, jest i będzie horrorem. Koniec kropka

ocenił(a) film na 9
Eplay

Pełna zgoda!

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

jasne, bo tylko plastikowe flaki albo uciekająca przed szalonym nożownikiem gimbaza to "horror". Typowe, jak tylko jakiś film jest odrobinę lepszy, już nie może być "horrorem". a staje sie "thrillerem". Do listy dołączamy jeszcze "Psychozę". No a "Obcy 8 Pasażer Nostromo" to oczywiście "thriller sci fi". Sic.

ocenił(a) film na 8
MumciurMaster

Poradnik życiowy .... jak można dopuścić grupę osób, która chce wplątać ci się w życie, a morał z tego taki, jak w Ucho Prezesa - największy wróg jest blisko ciebie, w twoim okręgu wyborczym...

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

no myślę, że dla niektórych to mogłoby być straszne. Ja pamiętam ze był to jeden z pierwszych filmów grozy jakie oglądałem i zrobil na mnie ogromne wrażenie i autentycznie się bałem

ocenił(a) film na 10
MumciurMaster

Satanistyczny. Dokładnie tak satanisci postępują.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones