PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=4340}

Dziennik Bridget Jones

Bridget Jones's Diary
6,9 286 327
ocen
6,9 10 1 286327
7,2 27
ocen krytyków
Dziennik Bridget Jones
powrót do forum filmu Dziennik Bridget Jones

Colin Firth

ocenił(a) film na 8

Jak on mógł zagrać Marka Darcy'ego???
Mark w książce był przystojny a przecież Colin jest kompletnie aseksowny!!!!
To się kompletnie nie zgadza...
A sweter był w romby....

Oxygene_Lady

ZGADZAM SIE Z TYM!!!!!!! !!!!!!!! !!!!!!!!!! !!!!!!!!!!

ocenił(a) film na 8
Oxygene_Lady

Tylko, że taki warunek postawiła Helen Fielding dając zgodę na adaptację książki - Darcy'ego ma grać "pan Darcy" :)

capri

!? nie komentuję nigdy tego typu wypowiedzi ale ta dyskusja mnie wręcz zszokowała. Rozumiem, że gust jest rzeczą względną... ale nie moge pojąć jak można powiedzieć że Colin Firth nie jest przystojny?!
Wedlug mnie jest jednym z najprzystojniejszych brytyskich aktorów, jest meski niczym George Clooney !!!

capri

!? nie komentuję nigdy tego typu wypowiedzi ale ta dyskusja mnie wręcz zszokowała. Rozumiem, że gust jest rzeczą względną... ale nie moge pojąć jak można powiedzieć że Colin Firth nie jest przystojny?!
Wedlug mnie jest jednym z najprzystojniejszych brytyskich aktorów, jest meski niczym George Clooney !!!

ocenił(a) film na 6
himaja

zgadzam się .
Colin ma coś w sobie i jest bardzo dobrym aktorem.
Jak dla mnie to właśnie świadczy o jego seksowności, a nie tylko świecenie piękną buźką.

himaja

OJ zgadzam się!!!!! Colin ma to coś w sobie co przyciąga! Pociąga mnie w nim ta kulturalna seksualność! Te jego spojrzenia! Och chciałabym aby ktoś tak na mnie patrzył!

Kajaga

tak, tak, tak, podpisuję się wszystkimi rękoma i nogoma ;-)

ocenił(a) film na 10
Oxygene_Lady

zgadzam się z M
Mark Darcy ma w sobie... tooo.... :D:D coś :D:D
super!! zazdroszcze jego żonie!! :D

Oxygene_Lady

Mark Darcy właściwie gra Marka :) Jeżeli czytałaś lub oglądałaś "Duma i Uprzedzenie" to zrozumiesz, że cała postać jest wzorowana na bohaterze powieści Jane Austin. W znakomitej adaptacji BBC Colin Firth zagrał Marka Darcy. Sama Jones pisze o tym serialu w swoim pamiętniku. Więc cała ta historija to właściwie aluzja do powieści Austin. Nikt lepiej od Colina nie zagrał by tej postaci. Bo jest po prostu utożsamiany z Markiem Darcy z serialu BBC. Tam był po prostu boski! I w BJ Diary nie mogłabym wyobrazić sobie innego aktora.

Lenik_2

nie jestem pewna czy pan Darcy w "Dumie i Uprzedzeniu" miał na imię Mark:) wydaje mi się, że jego imię było jakies dłuższe i strasznie dziwne i takie bardzo angielskie;P no ale tak czy inaczej, dla mnie nikt inny nie zagrałby lepiej Marka Darcy'ego (i pana Darcy'ego:]), chwała Bogu, że autorka książki zażyczyła sobie właśnie jego :]
poza tym jak dla mnie facet jest nieziemsko przystojny...:)

ocenił(a) film na 9
anyanka

Fitzwilliam bodajże- tym imieniem podpisał się w liście do Elżbiety :)

anyanka

w książce nazywał się Fitzwilliam:]
Zgadzam się z tobą, nikt nie zagrał by go lepiej :]

Oxygene_Lady

Mark Darcy właściwie gra Marka :) Jeżeli czytałaś lub oglądałaś "Duma i Uprzedzenie" to zrozumiesz, że cała postać jest wzorowana na bohaterze powieści Jane Austin. W znakomitej adaptacji BBC Colin Firth zagrał Marka Darcy. Sama Jones pisze o tym serialu w swoim pamiętniku. Więc cała ta historija to właściwie aluzja do powieści Austin. Nikt lepiej od Colina nie zagrał by tej postaci. Bo jest po prostu utożsamiany z Markiem Darcy z serialu BBC. Tam był po prostu boski! I w BJ Diary nie mogłabym wyobrazić sobie innego aktora.

ocenił(a) film na 9
Lenik_2

Colin Firth to cudowny facet. I taki miał być Mark Darcy. Uwielbiam jak patrzy na Bridget przy kolacji urodzinowej, albo w ostatniej scenie Dziennika. Przechodzą człowieka ciary po plecach. Ach....

użytkownik usunięty
Oxygene_Lady

Co do swetra w romby - czy sweter w romby jest śmieszny? Nie jest. W książce może brzmiało to zabawnie, ale tylko dzięki temu, że było tam wyjaśnienie Bridget. Sweter w romby sam w sobie byłby zwyczajny i niezrozumiały dla tych, którzy nie czytali książki.

ocenił(a) film na 8

Sweter w romby jest śmieszny. Mnie się kojarzy z ofermą...(sweter)

ocenił(a) film na 9
Oxygene_Lady

A mnie Colin Firth urzekł w tym filmie..
Teraz mam wielką ochotę zobaczyć "Dumę i uprzedzenie" z nim w roli Mr Darcy, musi być niezły skoro Helen Fielding stworzyła tą postać, właściewie dla niego...

Oxygene_Lady

zagral bo sie bardzo dobrze nadaje. seksowny facet nie musi byc pokroju Justina Timberlake'a albo Collina Farella.
wystarczy troche glebiej w to zajrzec;/

ocenił(a) film na 9
Oxygene_Lady

Ja uważam, że Colin jest idealny Darcym. Obejrz sobie " Dume i uprzedzenie" i Colina w mokrej koszuli lub jakaś inną scene, a zrozumiesz, ze jest to przystojniak. Coli najlepszy Darcy na Świecie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!! "DiU"1995 rzadzi!!!!!

ocenił(a) film na 8
IzaBella

Colin jest boski! Tak, a ta scena w mokrej koszuli jest świetna, a jak potem (w filmie DiU) pyta się dwa razy o zdrowie rodziców Lizzy to tak się śmiałam ;D świetnie to zagrał :)

ocenił(a) film na 7
Oxygene_Lady

Moim zdaniem Colin jest bardzo przystojny i ma boski usmiech. I ma wspaniałe oczy :)
PS. Pan Darcy z "Dumy..." miał na imie Fitzwilliam. :D

ocenił(a) film na 9
Mandally

Zapomnieałam dodać, ale zgadzam się z większościa opini, ze jest naj itp. i NIE MARK TYLKO FITZWILLIAM DARCY W "DiU"
Zapraszam: www.dumaiuprzedzenie1995.blog. onet.pl
ps. Nocia o Colinie i o filmie "Dziennik Bridget Jones"

Oxygene_Lady

Zgłaszam stanowczy sprzeciw! Mark Darcy jest bardzo przystojny i męski. A ty -Oxygen- czepiasz się szczegółów. POZDRO

ocenił(a) film na 10
Oxygene_Lady

O gustach się ponoć nie dyskutuje,ale jak się słucha wypowiedxi świadczącej o takim bezguściu to aż żal dupe ściska......Colin Forth jest uznawany za NAJPRZYSTOJNIEJSZEGO aktora brytyjskiego dla twojej wiadomości. I zgadzam sie z tym. Jest cudowny,ma w sobie coś niezwykłego,boski uśmiech i bajeczne oczy. Zagrał Darcy'ego rewelacyjnie, tak jak miał zagrać. Za to Hugh Grant....cóż....totalna żenada. Jest beznadziejny i on dopiero jest brzydki i aseksowny.A pomarszczony,że szkoda gadać......

ocenił(a) film na 10
Harrisonka

Właśnie, o gustach się nie rozmawia... ale Colin F. jest właśnie w moim guście ;) Obiekt westchnień kobiet... Oby i dalszą część nakręcili ;)

Oxygene_Lady

Zgadzam się z większościa- Colin Firth perfekcyjnie wcielił się w rolę Marka Darcy'ego(zresztą, pana Darcy'ego też-fenomenalna rola:)) Był dokładnie taki, jak go sobie wyobrażałam, inteligentny, czarujący, "apetycznie wyglądający w garniturze"-jak pisze autorka. I, tak jak juz ktoś napisał, jego zachowanie i spojrzenia, jakimi obdaża Bridget pod koniec filmu sa po prostu bajeczne...Firth w subtelny sposób ukazał cały urok postaci. Po obejrzeniu ostatniej sceny, która kończy sie pocałunkiem, rozpaczam, że to tylko film i ze nigdy na mojej drodze nie stanął TAKI facet:)))
Poza tym, pozostali aktorzy- Zelweeger i Grant- równiez są idealnie dobrani i świetni.
W ogóle, cały film jest boski, jestem od niego uzależniona, a książka to moja biblia;)))
Pozdrawiam innych fanów Bridget(a raczej Marka Darcy'ego;p))

użytkownik usunięty
Mery_4

Ja wychwalając aktorów nie zapominałabym o trójce przyjaciół Bridget :).

Oxygene_Lady

Zgadzam się w 95% ;P nawet nie chodzi o to czy był przystojny, czy nie był, ale Mark Darcy miał poczucie humoru, co widać w książce, dla mnie Colin wykreował postać gburowatą, smutną i nudną. A już w drugiej części tylko to potwierdził... Jak dla mnie za bardzo sztywny.

ocenił(a) film na 8
gyoparka

Ale właśnie tak widziała go Bridget: jako sztywnego i nudnego. Uważam, że Colin Firth świetnie pasuje do tej roli, jest idealny:)

Oxygene_Lady

Colin jest boski, idealnie pasował do tej roli!! to jedyny jasny punkt w tym filmie hehe

ocenił(a) film na 7
Oxygene_Lady

Clooney to nic.



Firth jest genialny, jest przystojny, jest idealny. Mogłabym mieć takiego męża nawet gdyby był ode mnie ze 30 lat starszy.

ocenił(a) film na 7
Oxygene_Lady

Colin aseksowny...a to dobre, zwaliło mnie z krzesła...;/
PS. Widziałaś kiedyś żeby w jakiejś adaptacji wszystko zgadzało się z książką???? Więc przestań zaprzątywac sobie główkę takimi pierdołami jak sweter w romby czy renifera...

Oxygene_Lady

Colin jet naj, jak dla mnie i widze również innych fanek ale każdy jest przecież inny, bo jeśli wszyscy byli by tacy sami to by było nudno...

I love Colin;)

Oxygene_Lady

colin firth MUSIAŁ po prostu zagrać marka, trik polega właśnie na nawiązaniu do "dumy i uprzedzenia" ;) bo cała książka jest luźno oparta na tej powieści. jedyne czego żałuję, to braku sceny wywiadu bridget z colinem w drugiej części, ehhh ;-)
a błędów w scenariuszu w stosunku do książki jest więcej ;)

Oxygene_Lady

COO??! w książce był siwiejącym, podstarzałym faceten,a w filmie jest bezbłędny! no i przystojny!

ocenił(a) film na 9
viwienne

Colin Firth gra świetne Mark'a! I według mnie jest bardzo przystojny. Ma to coś w sobie zdecydowanie!

użytkownik usunięty
enigmatique92

Tak zdecydowanie!!!! Ma w sobie to coś...przyciąga mnie zupełnie tak samo jak Johnny Depp. Johnny oryginalnością i świetnym poczuciem humoru, zaś Colin i ta jego powaga...boski jest nie ma o czym mówić...:) Gust jest prywatny i można powiedzieć " On mi się nie podoba", jednakże nie można zakładać, że każdy podziela jedną opinię :)

ocenił(a) film na 10

właśnie, ta powaga jego mnie rozbraja ;)

Oxygene_Lady

Colin Firth i aseksowność?
Uwaga, bo pęknę ze śmiechu xD
MOim zdaniem Firth rewelacyjnie zagrał Marka Darcy'ego;)
I jest bardzoo seksowny!!!
:**

Oxygene_Lady

Colin jest aseksowny?! chyba ty głópia jesteś!!!!


chwrzanić sweter! ;D

ocenił(a) film na 8
Carla

Moim zdaniem zdecydowanie najprzystojniejszym brytyjskim aktorem jest Alan Rickman.
A Colin... świetny aktor, nie zaprzeczę, ale jest taki misiowaty. Za grzeczny :)

użytkownik usunięty
Oxygene_Lady

Wiadomo,że film nie jest do końca zgodny z fabułą książki.Film jest własną interpretacją reżysera oraz aktorów...Tak szczerze mówiąc nie zdołałam przeczytać książki,ponieważ niewiele z niej rozumiałam.Dlatego poczekałam na film,który okazał się wielkim przełomem w moim życiu.Zaczęłam inaczej postrzegać świat dookoła siebie,przestałam oceniać ludzi.Uwieżyłam,że miłość czeka na każdego z nas i na mnie również.
Następna kwestia-Colin Firth jako pan Darcy.Uważam,że byłoby olbrzymią pomyłką obsadzenie w roli Darcy'ego kogoś innego niż Colin.Filmowy Darcy był przystojny,inteligentny,miał płomień w oczach.Mężczyzna w sile wieku.Colin miał w sobie wszystkie powyższe cechy.Reżyser dał Firthowi szansę,którą ten doskonale wykorzystał,stwarzając niepowtarzalną postać,którą była rola Darcy'ego.

ocenił(a) film na 8
Oxygene_Lady

Veto! Colin świetnie grał rolę Darcy'ego i jest seksowny. Te jego spojrzenie... rozpływam się przy nim... Ach xD Ile to razy marzyłam o takim facecie... och, żeby się chociaż pojawił we śnie :P

Urania

no fakt polubiłam go po filmie Bridget Jones...
tak samo w tedy polubiłam Hugh'a ;D

Carla

Wow jestem kompletnie zaskoczona przez założycielkę tematu... Według mnie Colin Firth jest jednym z najprzystojniejszych, najsłodszych aktorów. Jego smutne oczy, wogóle sposób bycia jest rozbrajającym. A do roli bohaterów romantycznych jest wprost idealny :D

Oxygene_Lady

Uważam ,że nikt nie nadaje się bardziej na pana Darcy'ego niż Colin Firth:)To wspaniały aktor , który szczęście zagrać 2 razy Darcy'ego w dwóch świetnych filmach.Wg mnie jest aaaaaaaabsoluuuuutnie seksowny , jest uosobieniem brytyjskiego seksapilu i klasy , takich facetów już nie ma.

ocenił(a) film na 8
Oxygene_Lady

nie mówi się czasem że ktoś jest 'ASEKSULANY' a nie 'ASEKSOWNY' ?
Moim zdaniem Firth jest przystojny, i do roli pana Darcy pasuje jak ulał ;]

krolowa_sniegu_2

Mówi się czasem aseksualny, jeśli nie można określić płci, misiu pysiu.
a czasem mówi się aseksowny, kiedy nie podnieca nikogo z zebranych na sali.

ocenił(a) film na 9
Oxygene_Lady

Absolutnie się nie zgadzam, Colin Firth na tle dzisiejszych zniewieściałych, miękkich wymoczków lansowanych przez portale plotkarskie to istny ideał <3 Nie jest przykładem klasycznego piękna, ma w sobie po prostu "to coś", a grany przez niego pan Darcy to typ faceta, który najbardziej mnie pociąga - niby grzeczny i ułożony, a jednak gdzieś tam kryje mu się diabełek pod skórą ^^
Sorry, ale znudziły mi się już naiwne komedyjki romantyczne z bożyszczami kobiet w stylu George Clooney czy Matthew McConaughey ;p

ocenił(a) film na 10
adonae

Popieram ^^
Colin aseksowny?
Co za zje... to wymyślił?
On jest przecież przystojny!!!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones