Dziewczyny z kalendarza

Calendar Girls

2003 1 godz. 48 min.
7,0 17 206
ocen
7,0 10 17206
3 066
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}

Chris i Annie przyjaźnią się od lat, pomimo odmiennych charakterów i temperamentów. Obie mieszkają w małej osadzie w Yorkshire. Po śmierci męża Annie na białaczkę, Chris występuje z inicjatywą, by miejscowe koło Women's Institute przygotowało kalendarz na rok 2000. Z pozyskanych funduszy proponuje wesprzeć miejscowy szpital. Pomysł nie jest nowy, ale Chris chce go radykalnie unowocześnić: gospodynie mają wystąpić całkiem nago. Wieść o tym niezwykłym wydarzeniu podchwytują lokalne, a potem londyńskie, w końcu i amerykańskie media. W rezultacie kobiety wyruszają na hollywoodzkie promocyjne tournée – występują w telewizyjnych programach, bardzo interesuje się nimi prasa. Jednak to niespodziewane wejście w świat rozgłosu i blichtru ma także uboczne, niebezpieczne skutki. Przyjaźń Chris i Annie staje przed ciężką próbą.

opis dystrybutora kino

Film ,,Dziewczyny z kalendarza" został zainspirowany prawdziwą historią jedenastu kobiet w średnim wieku (45-60 lat). Mąż jednej z nich właśnie umarł na białaczkę. Pogrążona w rozpaczy kobieta chce jednak w jakiś sposób pomóc rodzinom innych osób chorych na raka. Wraz z przyjaciółką wpada na pomysł, aby pozować do kalendarza dla Women's Institute, a zarobione w ten sposób pieniądze przeznaczyć na szczytny cel. Na zdjęciach 11 pań ma grać na fortepianie, piec, robić na drutach czyli pokazywać typowe rzeczy, które robią kobiety w ich wieku. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że panie mają pozować... nago. Kiedy kalendarz pojawi się w sprzedaży, paniami zainteresuje się telewizja i wszystkie gazety w całej Anglii. Z dnia na dzień kobiety staną się popularne. Ale czy ten rozgłos i popularność nie zaszkodzi ich przyjaźni?

tigrau
opis użytkownika

"Dziewczyny z kalendarza" to film opowiadający o wielkiej przyjaźni kilku kobiet. Mąż Annie umiera na białaczkę. Kobieta przełamuje rozpacz i pragnie pomóc za wszelką cenę miejscowemu szpitalowi, aby zapobiec cierpieniu kolejnych ludzi przed utratą najbliższych. Jedna z przyjaciółek - Chris wpada na pomysł przygotowania kalendarza na rok 2000. Na zdjęciach mają wystąpić okoliczne gospodynie przy codziennych pracach... nago. Cel jest jednak szczytny. Pozyskane fundusze mają zasilić konto szpitala. Idea okazuje się trudna do wykonania, gdy mieszka się w małym miasteczku, a przeciwne pomysłowi są panie związane z organizacjami przykościelnymi.

_ImAgInAcJa_
opis użytkownika

Członkinie klubów gospodyń domowych zwykle zajmują się pożytecznymi zajęciami: gotują, szyją, robią na drutach. Kilka angielskich pań domu (Helen Mirren, Julie Walters) postanawia zrobić coś zupełnie nietypowego. Chcą wydać rozbierany kalendarz, w którym wystąpią jako modelki. Przedsięwzięcie nabiera coraz bardziej realnych kształtów...

a_ja_jestem_Wiola
opis użytkownika

Chris i Annie, dwie gospodynie mieszkające w małej osadzie w Yorkshire, mimo odmiennych charakterów przyjaźnią się od lat. Po śmierci chorego na białaczkę męża Annie, Chris wpada na pomysł, aby miejscowe koło Womens?s Institute przygotowało kalendarz. Pozyskane fundusze miałyby wesprzeć miejscowy szpital.
Pomysł wydawałby się całkiem zwyczajny, gdyby nie to, że gospodynie mają pozować do kalendarza całkiem nago...

Lipek
opis użytkownika

Poznaj nagą prawdę na temat brytyjskich gospodyń domowych i przekonaj się, do czego może doprowadzić działalność charytatywna!
Dystyngowane członkinie Women's Institute, lokalnego klubu dla kobiet w hrabstwie Yorkshire, starają się znaleźć skuteczny sposób na zbiórkę pieniędzy na cele dobroczynne. W końcu postanawiają wydać swój doroczny kalendarz w odrobinę mniej tradycyjnej wersji. Na zdjęciach, obok zwyczajowych wypieków i bukietów kwiatów, pojawiają się one same - kompletnie nagie!

opis dystrybutora dvd