PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=444400}
6,6 33 146
ocen
6,6 10 1 33146
6,5 8
ocen krytyków
Eden Lake
powrót do forum filmu Eden Lake

8/10

ocenił(a) film na 8

Szczerze mówiąc, czytając wypowiedzi innych na temat tego filmu zauważyłam, że powinnam
popracować nad stanem mojej wrażliwości. Większość pisała, że film jest bardzo brutalny,
choć ja zauważyłam tylko jedną/dwie sceny brutalności w nim i też nie do końca mnie ruszyły.
Oglądałam filmy, które były o wiele bardziej brutalne niż "Eden Lake". Decydując się na ten film
brałam pod uwagę pozytywne opinie na temat gry aktorskie O'connell'a i tak jak myślałam nie
zawiodłam się na nim. Dlaczego 8/10? Film, który z pozoru ma taką samą fabułę jak wiele
innych, w rzeczywistości ma również przesłanie. Zwraca uwagę, jak ważne jest dobre
wychowanie dzieci. Pomysł, aby w roli "tych złych" obsadzić dzieci, a nie seryjnego
mordercę/psychopatę również przypadł mi do gustu. Wiele ludzi narzeka na niesprawiedliwe
zakończenie, a ja mogę powiedzieć, że mi się ono podobało, ponieważ w filmach tego typu
zawsze wygrywa dobro, a "Eden Lake" to pierwszy film, w którym wygrywa zło, a na dodatek
Brett nie ponosi żadnych konsekwencji prawnych za to co wyrządził.

ocenił(a) film na 7
Iniucundum

mnie też się podobało zakończenie, z tych samych powodów. zauważyłam też, że absolutnie wszyscy bohaterowie, którzy byli dobrzy bądź przynajmniej mieli jakieś wyrzuty sumienia - zginęli. wątpliwości można mieć ewentualnie co do Harrego, bo po pobiciu przez Bretta nie został już pokazany, ale nie sądzę by przeżył. a sam Brett nie poniósł kompletnie żadnych konsekwencji - ani ze strony prawa, ani ze strony rodziny, ani nawet ze strony własnego sumienia.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones