PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=444400}
6,6 33 146
ocen
6,6 10 1 33146
6,5 8
ocen krytyków
Eden Lake
powrót do forum filmu Eden Lake

Jako spory plus należy uznać niezaprzeczalnie piękne ujęcia w plenerze. Pomysł jest dość ciekawy i ma potencjał, ale niestety wykonanie pozostawia wiele do życzenia. Pokazanie tutaj pewnej specyficznej grupy społecznej, bandy młodocianych przestępców, chuliganów, którym przewodzi niebezpieczny i mocno niezrównoważony lider grupy, to strzał w dziesiątkę. Sposoby manipulacji, zastraszania, terroryzowania pozostałych członków bandy, pokazane i zagrane zostały bardzo wyraziście, jednoznacznie i to autentycznie przeraża. Ale to, co większość tutaj osób opisuje jako budowanie napięcia, mnie po prostu nieziemsko irytowało. Rozumiem, że trzeba było napisać scenariusz thrillera i jakoś go zrealizować, ale tak beznadziejnych decyzji, podejmowanych przez dorosłych i wykształconych ludzi dawno nie widziałam. W momencie, kiedy banda dzieciaków zachowuje się w sposób dość przemyślany i nastawiony na konkretny cel ( pomimo, że powodowany impulsem, hedonizmem i czystym okrucieństwem ), odnoszę wrażenie, że para głównych bohaterów robi wszystko, aby napytać sobie biedy, robią wszystko, aby zginąć. Chciałabym podać kilka najbardziej denerwujących mnie momentów, ale nie chcę zdradzać zbytnio fabuły filmu. W każdym bądź razie ja jestem dość mocno zawiedziona, choć ocenę pozostawiam każdemu z osobna. Pozdrawiam...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones