PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=40252}

Efekt motyla

The Butterfly Effect
7,8 508 906
ocen
7,8 10 1 508906
5,7 30
ocen krytyków
Efekt motyla
powrót do forum filmu Efekt motyla

... okazało się dla mnie katastrofalne i obniża ocenę co najmniej o 2. Naprawdę myślałem, że skończą jak Wyspę Tajemnic z niepewnością- czy to choroba czy jednak Evan umiał zmieniać przeszłość, ale dowalili, że dzięki kasecie w ogóle nie poznaje laski praktycznie przekreślając sens filmu. I co dzięki temu ojciec Kaylie nie jest pedofilem i ona wraz z bratem wyrastają na wzorowych obywateli? I to tylko dlatego, że jako 7-latek coś powiedział małej dziewczynce, przez to nigdy si nie znali? Jak dla mnie końcówka rypie cały film, ale 6 dam, bo sceny w kiciu byłby dla mnie świetne i ten cud ze stygmatami rewelka. Niesmak jednak pozostaje ogromny.

Pijaczyna

Obejrzył jeszcze raz.

użytkownik usunięty
Pijaczyna

Właśnie końcówka jest bardzo dobra i wruszająca zarazem. Jesli chodzi oto co powiedział na ucho - całkiem normalna sytuacja, czasem nawet najmniejszy gest, czy słowo może całkowicie zmienić jakieś zdarzenia

ocenił(a) film na 7
Pijaczyna

Kompletnie nie zrozumiałeś. W jednej ze scen Kayleigh mówi Evanowi, że kiedy jej rodzice się rozwodzili, ona i jej brat mogli wybrać, czy chcą zostać z ojcem w mieście czy odejść z matką. Ona postanowiła zostać, bo zależało jej na Evanie. Kiedy na tym przyjęciu on jej szepcze, że jej nienawidzi, rodzeństwo odchodzi z matką i ot cała tajemnica, dlaczego wyrośli na wzorowych obywateli (nie mieli za sobą przejść z ojcem pedofilem).

ocenił(a) film na 8
Pijaczyna

Morał z tej bajki krótki i niektórym znany... NIE MOŻNA MIEĆ WSZYSTKIEGO CO SIĘ CHCE

Ogólnie jeśli chodzi o te pozostanie dzieci z matką, to troche kiks, no ale...
Rodzice (w tym ojciec pedofil) podejmują decyzję na podstawie zdania kilkuletniej córki- no bo Evan ją wychujał ;p NACIĄGANE

Druga sprawa, to jeśli Evan miał na nią taką... ochotę, to wystarczyło jakoś złapać kontakt kiedy dziewcze miał już 14-15lat i dalej by poleciało.

Co tam jeszcze... hmm
Evan zmieniając przyszłość i przenosząc się do tej zmienionej rzeczywistości nie znał genezy, po prostu musiał się wszystkiego uczyć na nowo, 20 lat życia? Hello :D

Jednak są to ukryte i mnie ważne prawdy, które mnie tak bardzo nie przeszkadzają ;)
8/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones