PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 132
oceny
7,5 10 1 130132
8,3 30
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

No cóż, wreszcie udało mi się zapoznać z tym słynnym obrazem. Oczywiście, z góry zastrzegam, że doceniam klasyk, w swoich czasach narobił niezłego zamieszania i znacząco odmienił kinematografię, zresztą do tej pory jest to po prostu porządny film, ale nie ma co owijać w bawełnę, sceny opętania mocno się zestarzały. Bardzo. Uważam, że teraz mogą być tylko zabawną ciekawostką, kompletnie nie straszą.
A jako że Egzorcysta cieszy się opinią jednego z najstraszniejszych filmów wszech czasów, postanowiłam zadać to pytanie tutaj, wśród koneserów kina grozy. Czy możecie polecić mi jakieś autentycznie przerażające horrory? Przyznam się, że w tych klasycznych nie siedzę aż tak dobrze, a te nowsze jakoś nie wzbudzają we mnie przerażenia, z reguły są marne. Trafiam na chłam czy jestem nie do ruszenia? :))

Aha, możecie sobie podarować wszelakie gore, nie chcę patrzeć na flaki, wydłubane oczy i rozczłonkowane ciała. Chcę się bać.

booms

Ja uważam, że sceny opętania są do dziś nie do pobicia, ale to tylko moje zdanie. Co mogę polecić - Omen, Egzorcyzmy Emily Rose, Inni, 6 ty zmysł, Klątwa, no i ostatnio nawet podobał mi się Kobieta w czerni.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones