PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 130 158
ocen
7,5 10 1 130158
8,3 31
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

W końcu obejrzałem...

ocenił(a) film na 7

W końcu udało mi się obejrzeć Egzorcystę i powiem, że mam mieszane uczucia. Zacznę od tego, że film jest po prostu śmieszny. W ogóle mnie nie przeraził, a oglądając sceny z rzyganiem i "fu*k me" czułem się jakbym oglądał "Straszny film 2", a chyba nie o to chodziło ^^ Rozumiem, że film jest z 1973 roku i wtedy ludzie inaczej na to patrzyli, ale czy naprawdę nie dało się zrobić tego lepiej? Nawet wtedy? Oświećcie mnie, bo odnoszę wrażenie, że "Egzorcysta" jest po prostu trochę przereklamowany... Pomińmy teraz to wszystko i spójrzmy od strony technicznej. No tak - aktorstwo dobre (nawet nie rewelacyjne), ale gdzie jest ten niby klimat? Nawet muzyka niczym szczególnym się nie wyróżnia.

Właściwie to chyba nie potrafię ocenić go obiektywnie więc się wstrzymam. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo ważna pozycja w kinematografii i że kiedyś były inne czasy, ale "Egzorcysta" na pewno nie jest filmem, który mnie przekonał. Nawet mnie, czyli fana kina grozy :)

ocenił(a) film na 7
Flaku

jeszcze dodam, że oglądałem "Egzorcystę" dzisiaj (a właściwie wczoraj) na TCM) i była to chyba ta normalna wersja, bo nie było chyba tego "spider walk", czy jakoś tak :o Wersja reżyserska jest dużo lepsza i czy sporo jest wyciętych scen? Może dużo tracę i powinienem obejrzeć reżyserską.

ocenił(a) film na 9
Flaku

Mnie też niektore sceny śmieszyły, film nie jest straszny, ale nie oto tu chodzi, natomiast sposob ukazania opętania i egzorcyzmów przypadł mi do gustu. Spider walk? Wydaje mi się, ze był. To chyba ta scena, gdzie dziewczyna schodzi po schodach plecami do ziemi, w obecności tych lekarzy, jakoś w połowe filmu. Film momentami nie wygladał jak na prawie 40 letni, natomiast zachowuje swój klimat wspaniałych lat 70.

ocenił(a) film na 6
BajduS

Tak, w TCM była wersja reżyserka i sceny z tym pajęczym chodem, to te ze schodami.

ocenił(a) film na 7
Flaku

Po części sam sobie odpowiedziałeś na pytanie- film jest sprzed 40 lat. Wiek robi swoje, może nie było to dzieło wybitne, ale nie było też źle. U mnie 7/10.Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 10
Flaku

A więc...Przeczytałem twój komentarz a propo "The Exorcist" i pierwsze co mi sie nasuneło,to ze mam do czynienia z jakims totalnym...ignorantem,tym bardziej,ze stwierdzasz,ze jestes miłosnikiem filmów grozy.Wiec zobaczyłem sobie twój profil i oceny filmów,to mnie zszokowało-poniewaz widze,ze masz bardzo dobry gust,takze ciekawe dlaczego tak odebrałeś ten film,no ale twoje "spojrzenie' i twoja sprawa.Zapraszazm natomiast do grona znajomych i pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Berith7777

Miło :p Dziwne zaproszenie, ale niech będzie, że skorzystam ^^

ocenił(a) film na 7
Flaku

Film wtedy kiedy powstawał był straszny. Muzyka jest rewelacyjna, klimat też jest, ale film faktycznie może wydawać się śmieszny, bo oglądałeś nowsze filmy, lepsze pod względem technicznym, etc.
Próbowałam ocenić ten film biorąc pod uwagę, że powstał 40 lat temu i oceniłam na 7.

ocenił(a) film na 7
Kij_z_tym

No właśnie film traci klimat przez to, że jest śmieszny... Ale reasumując - zdecydowałem się na taką samą ocenę ;)

ocenił(a) film na 7
Flaku

Nie, traci klimat przez to, że jest śmieszny według Ciebie, a to co innego.

ocenił(a) film na 10
Flaku

Mamy więc odmiennie gusta, dlatego mam pytanie, jakie horrory Twoim zdaniem są straszne? Pytam z ciekawości bo może nie widziałam.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones