PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1315}

Egzorcysta

The Exorcist
7,5 129 885
ocen
7,5 10 1 129885
8,3 29
ocen krytyków
Egzorcysta
powrót do forum filmu Egzorcysta

Film ten pokazuje jak szatan przejmuje kontrolę nad ludźmi i jest przestrogą dla ateistów,
agnostyków i innych odstępców aby uwierzyli w Miłosiernego Boga, gdyż tylko On ma Moc zdolną
do pokonania demonów.
Nie wierząc w Boga narażacie siebie i pośrednio swoich bliskich na działanie złego, gdyż nie
znajdujecie się pod opieką Boga. A wystarczy tylko uwierzyć.
Nie bądźcie ślepi i przyjmijcie wiarę w Boga objawionego w Piśmie Świętym.

chrzescijanska_milosc

Ateistów szatan jakoś nie dręczy. Również w filmie.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Po co ma dręczyć,jak już ma ich w garści?

pawel997402

Albo inaczej. Nie ma racji bytu tam, gdzie nie istnieje.

ocenił(a) film na 10
zweistein

Ateiści są pod wpływem szatana cały czas.

chrzescijanska_milosc

Zło jest wszędzie. Ale ateista może być dobry bez Boga. Podobnie jak wierzący może być zły w tego Boga wierząc.

ocenił(a) film na 9
chrzescijanska_milosc

Jak trwoga to do Boga- jak mówi przysłowie. Ilu ludzi było ateistami a kiedy zdarzył się wypadek im albo komuś z ich rodziny coś się złego przytrafiło np. jakaś ciężka choroba to sobie przypomnieli o Bogu. Nie wiem czy Egzorcysta jest przestrogą dla ateistów ale na pewno pozostawia w refleksji czy "Jeśli zło naprawdę istnieje to czy jest jakaś wyższa siła która może z nim wygrać?"

Natalis_Elisabeth6002

"Ilu ludzi było ateistami a kiedy zdarzył się wypadek im albo komuś z ich rodziny coś się złego przytrafiło ..."

A ilu ludzi straciło wiarę, zwątpiło, w podobnych okolicznościach?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Nie wiem. Wydaje mi się że lepiej jest człowiekowi kiedy w coś wierzy (nie chodzi mi o wygraną w Euro).

Natalis_Elisabeth6002

Ko powiedział, że to kryterium ('lepszości") powinno być nadrzędne? Osobiście sądzę, że istotniejsze jest bycie szczerym wobec siebie.

ocenił(a) film na 9
zweistein

Niczego nie nazwałam nadrzędnym.
Pewnie wiesz że ludzie lubią się okłamywać, a bycie "szczerym" dla samego siebie to jest rzadkość.

Natalis_Elisabeth6002

To na czym polega ta "lepszość" wiary i wierzących/ dla wierzących?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Jako ludzie wierzący nie muszą być lepsi od niewierzących. Chodziło mi poczucie duchowe, osoba wierząca wierzy np. wierzy w sprawiedliwość pozagrobową czyli boską sprawiedliwość. Wierzący wierzą że istnieje Coś "lepszego" od nich samych się nimi opiekuje i że po śmierci będą mogli spotkać swoich bliskich.

Natalis_Elisabeth6002

Rozumiem, ale dlaczego tak jest "lepiej"?

ocenił(a) film na 9
zweistein

Wszystko zależy od człowieka. Osoba która 6 lat temu podjęła temat "Walka z szatanem" podjęła ten temat na niekoniecznie dobrym do takich wypowiedzi portalu.

Natalis_Elisabeth6002

Nie zrozumiałem tej wypowiedzi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones