Film

2007 53 min.
6,7 11 152
oceny
6,7 10 11152
2 507
chce zobaczyć
{"rate":5.5,"count":2}
{"id":"476475","linkUrl":"/film/Egzorcyzmy+Anneliese+Michel-2007-476475","alt":"Egzorcyzmy Anneliese Michel"}
Dokument przedstawiający historię opętania bogobojnej studentki Anneliese Michel.
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Film opowiada historię 24-letniej Niemki Anneliese Michel, studentki pedagogiki. Uważano ją za opętaną, dlatego przez ostatnie 9 miesięcy swojego życia była poddawana egzorcyzmom. Zmarła 1 lipca 1976 roku. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. Dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni oFilm opowiada historię 24-letniej Niemki Anneliese Michel, studentki pedagogiki. Uważano ją za opętaną, dlatego przez ostatnie 9 miesięcy swojego życia była poddawana egzorcyzmom. Zmarła 1 lipca 1976 roku. Lekarz podpisujący akt zgonu nie był w stanie stwierdzić naturalnej przyczyny śmierci. Dwaj księża egzorcyści zostali oskarżeni o nieumyślne spowodowanie śmierci i 2 lata później skazani na karę 6 miesięcy więzienia. Proces ten wywołał w Niemczech największą medialną burzę od czasu procesów Norymberskich.

na podstawie
Felicitas D. Goodman "Egzorcyzmy Anneliese Michel" (powieść) (niewymieniony w czołówce)
data produkcji
2007
tytuł oryg.
Egzorcyzmy Anneliese Michel
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Ktoś kiedyś powiedział że religia...

  Marucins ocenił(a) film na 1

  ...dla zwykłych ludzi jest prawdą, dla wykształconych kłamstwem, a dla rządzących narzędziem.

 • Mam 100% pewności, że żydowski bóg nie istnieje.

  0600809730 ocenił(a) film na 1

  Zabobon był obecny w każdym zamieszkałym zakątku kuli ziemskiej. To po prostu nieodłączna część naszej natury. Religie rozwijały się w warunkach wzajemnej izolacji (z przyczyn geograficznych) i dlatego różnią się od siebie. Bywa że drastycznie. Lecz mimo to, można w ... więcej

 • Przypadek Anneliese Michel jasno pokazuje realność świata duchowego.

  Sandra474 ocenił(a) film na 7

  Dla osób, które wierzą i interesują się tą tematyką polecam stronę https://www.youtube.com/playli st?list=PLcxOyToD1gI7L7epJRTv3 EpCFmRzFeSth na której znajdują się świadectwa osób opętanych.

 • Prawda

  sebastiannycz ocenił(a) film na 9

  Tak to jest prawda demon istnieje i jest a my jesteśmy bardzo pod jego wpływem. Polecam ten film wszystkim a wiem ze jest takich ludzi dożo którzy nie wierzą i śmieją się jak się mówi ze szatan żyje ze jest a jemu właśnie o to chodzi.

 • Opętania

  Winnetou28 ocenił(a) film na 8

  Na temat opętań istnieje dość szeroka literatura. Współcześni egzorcyści bardzo często pracują po konsultacji z psychiatrami kiedy oni nie potrafią pomóc. Egzorcyzmy mogą trwać całe lata i nie przynieść uwolnienia. Dlaczego? To wielki dramat człowieka. Nieraz szatan wchodzi w człowieka za poruczeniem innych ... więcej