PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=847598}

Elegia dla bidoków

Hillbilly Elegy
7,1 32 226
ocen
7,1 10 1 32226
4,4 23
oceny krytyków
Elegia dla bidoków
powrót do forum filmu Elegia dla bidoków

Czekam na...

ocenił(a) film na 7

Czekam na polaczków oburzonych żartem Glenn Close, którzy w każdym filmie zagranicznym wyczekują polskiegu akcentu, a gdy ten okazuje się być nieprzychylny wyzywają twórców od Żydów. Czekam na spiskowy bełkot zakompleksionych, niewyedukowanych megalomanów.

ocenił(a) film na 7
przewrotnie

Żart w filmie w ogóle mnie nie obraził. Za to twój wpis tak. Najlepsze jest to, ze tak naprawdę właśnie z treści twojego wpisu bije megalomania i pogarda, a wiec tym, co zarzucasz mitycznym pokaczkom. Hipokryzja w pełnej krasie. Ale obawiam się, ze tego nie zrozumiesz.

ocenił(a) film na 7
superbenek

Można obrażać ludzi ad personam, a nie coś, co jest abstrakcyjne. Mityczny Polaczek nie jest konkretnym człowiekiem. Wobec tego, nie obrazam nikogo. Jeżeli ktoś czuje się urażony to najzwyczajniej świecie nie potrafi czegoś tak oczywistego zrozumieć. Nawet pojęcie narodu jest abstrakcją, bo nie stanowi on jednostki, która tworzy, pracuje, wyraża emocje. Jest jedynie zbiorowiskiem.

przewrotnie

"Polaczków"? Widać, że jesteś zakompleksioną idiotką :)

ocenił(a) film na 7
w_geralt

Widać, żeś jełop, co się dał sprowokować i gotuje na wysryw.

przewrotnie

Jesteś zwykłym lub ą prostaczką. Nikt nie lubi jak się z niego żartuje, ale wyzywanie od polaczków i zakompleksieńców świadczy źle o Tobie. A tak na marginesie, spróbuj w filmie zażartować z Żydów a zobaczysz co się stanie...

ocenił(a) film na 7
Kamil_Gaworski

A czy ja wyzywam kogoś konkretnie? Śmieszy mnie jedynie grupa osób, która podnosi raban za każdym razem, gdy ktoś coś złego powie o Polakach, którzy sami nie są lepsi w tworzeniu stereotypów i gorszących uproszczeń. Nie mam potrzeby śmiać się z Żydów, ani z jakichkolwiek innych nacji, a samej oburzać się na jakiś miernej jakości żart. Podobnie jak nie mam potrzeby wyzywać realnych osób ad personam, co tacy jak Ty forumowicze uwielbiają czynić.

ocenił(a) film na 6
przewrotnie

Uderzyłaś w stół z paskudnymi nożycami, w takie mrowiska się kija nie wsadza, chyba że to takie Twoje "guilty pleasure" szarpać się z ludźmi na takie tematy ;)

ocenił(a) film na 7
buzzkill

Po prostu nikt nie lubi, gdy ktoś stwierdza "że król jest nagi". Polacy to arcymistrzowie obłudy z moralnością Kalego. Trawestując Johna Steinbecka "zło jest wtedy, gdy czyni je kto inny".

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

Wow po przeczytaniu całej dyskusji dodam, że nie dość, że nie masz szacunku do naszego kraju i do nas to jeszcze wysrywasz jakieś chore wizje narodowców i gejów, którzy są bici na każdej ulicy większego miasta xD Polska zawsze była tolerancyjna i wielonarodowosciowa. I nas nigdy nie było wojen na tle religijnym czy rasowym. Teraz masz zakrzywioną wizje rzeczywistości, bo mam wrażenie, że cytujesz TVN- co jest obleśne. Dodaj coś jeszcze o obozach dla gejów albo o paleniu 6 barwnych flag na każdym placu xD lewacka pała.

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Bla, bla, bla...Cytujesz podręcznik do którejś z klas szkoły podstawowej. Gdybyś na prawdę interesował się historią, to wiedziałbyś, że Polska nie była, nie jest i nie będzie krajem tolerancyjnym. Nie masz pojęcia, jak wyglądała polityka wobec mniejszości przed wojną. Nie masz pojęcia, czym było getto ławkowe. Dla Ukraińców, Polak był niczym okupant. W trakcie wojny, w Podlaskim polscy sąsiedzi atakowali Żydów, odbierając im majątki, wykorzystując najazd Niemców. Nie czytałeś pewnie ani jednej książce o polskiej wsi, gdzie ciemnota i okrucieństwo były na porządku dziennym. Żyjesz w bańce megalomanii. I nie imputuj mi, że nie mam szacunku do kraju, bo kraj (w moim pojęciu ziemia i przyroda) bardzo szanuję. Tylko nie lubię jedynie tępych, przekonanych o swojej odwiecznej świetności zamieszkujących ten kraj głupich ludzi.

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

Pało, Polska już w 14 wieku wydała pierwsze przywileje dla Żydów i dała im schronienie po tym jak Europa Zachodnia chciała ich powybijać jak psy (dżuma). Nigdy w Polsce W PRZECIWIEŃSTWIE DO EUROPY ZACHODNIEJ nie było wojen dla tak blachym tle. I jeszcze masz czelność paplać ze to ja nie mam pojęcia o historii. Tępa pała. Mysli, że wie wszystko najlepiej a ch*ja wie. Poczytaj sobie książki albo chociaż wyjedź z Polski jak masz do Niej taki problem xD nikt cie tu nie trzyma tępa, głupia pało.

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Pfff... W Polsce pogromy Żydów zdarzały się raz na jakiś czas tak samo. Co do mordów. Poczytaj o Pawlokomie, o Jedwabnym. Co to znaczy wojna z błahych powodów? Dla ofiar wojny to jeden pies czy ginie w wyniku czyichs religijnych urojeń, czy z powodu rokoszu (które w szlacheckiej Polsce zdarzały się często).

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

Oj tak komuchy, twoi koledzy, robili z nimi porządek za PRLu. Tak samo jak akcja Hiacynt tez komuchy, towarzyszko. I nie upokarzaj się ze swoją widza o średniowieczu i co gorsza rozkoszach xD

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

Ty chyba nie wiesz co ty bredzisz o tych wsiach XDDD Przeżyliśmy tez i Wołyń i okupacje jedną i drugą. To hitlerowcy, sowieci, Ukraince nas mordowali. Do nich tez masz taki żal? XD bo chyba nie antypolska kreatura, pewnie jestes z warszawki sadzac po tym co piszesz i kogo bronisz. Pozdro pało.

ocenił(a) film na 7
black_vesper

A ta agresja to podnosi cie na duchu? Dodaje mocy? Czujesz się przez to lepiej? Wyznaje teorie lustra tzn. Chcesz widzieć w innym swoje odbicie. Jeśli nazywasz mnie tępą pała, to tylko dlatego, że pragniesz by wszyscy byli podporządkowani twojemu niskiemu poziomowi intelektualnemu.

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

Czytałaś coś w ogóle o jedwabnym? Czy tylko TVNu słuchałaś? xD polecam książkę Sumlinskiego zobaczysz, że historia i świat nie są czarno białe i że za reakcją jest zawsze kontrreakcji. PS. Wyłącz ten TVN błagam.

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Czy Twoje ograniczone szuflady mieszczą wszystkich krytyków obecnej polityki historycznej w szufladzie TVN? Widzisz, ja nawet nie mam tv, bo wiem, że to ogłupiające pudło, zwłaszcza teraz. Czytałam nawet więcej niż o samym Jedwabnie. Polecam świetny reportaż "Drzazga" M. Traczyka o polskiej, podlaskiej "tolerancji" i "wielokulturowości".

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

A tak tak te antypolskie pozycje. I autorzy którzy zapraszani są tylko do TVNu. XD

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Ta rozmowa nie ma sensu, bo równie dobrze mogę to samo powiedzieć o Sumlinskim, którego zaprasza jedynie TVPis i jakieś inne przybudowkowe telewizje. BTW. Jak taki z ciebie wszechpolak, to powiedz, co ostatnio zrobiłeś dla swoich rodaków? Szyles maseczki, sprzątałeś chodniki, lałeś bezdomnym zupę? Czy może twój patriotyzm sprowadza się jedynie do prób orania myślących inaczej po forach? Czujesz się wtedy wielkim patriotą?

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Czy jak ktoś napisze, że Niemieckie SS mordowało Żydów  w czasie wojny, to jest to stwierdzenie faktu, czy jest to opinia antyniemiecka? Zastanów się człowieku. Pomyśl trochę. Jeżeli kwalifikujesz wszelkie próby powiedzenia prawdy o polskiej historii do "antypolskości" optujesz za nauczaniem ludzi propagandy, bez szans na krytyczne, weryfikacyjne myślenie. Taki "absolwent" powtarza jedynie slogany niczym fanatyk Hitlerjugend albo pionierów.

przewrotnie

Zastanawia mnie, po co prowadzisz dyskusję z ewidentnym niedouczonym kretynem i chamem? Jesteś masochistką?

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

Jesteś żałosna i obłąkana serio. Czekaj sobie dalej. Żart nie dość ze był kiepski to był jeszcze gorszy od tego filmu xD PS ten żart nie miał sensu xd

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Kolejny awatar House. Nudno, sztampowo, przewidywalnie.

ocenił(a) film na 1
przewrotnie

I widzę, że nawet serialowa postać która ładnie gasiła lewaczkow takich jak ty ci się nie podoba. Chwała Housowi.

ocenił(a) film na 7
black_vesper

Cóż, współczuję aktorowi i postaci, że mali, zakompleksieni chłopcy obrali sobie jego twarz za awatar.

ocenił(a) film na 7
przewrotnie

Po pierwsze to nie "polaczków" tylko Polaków jak już coś - "polaczkiem" to może Ty jesteś,ja jestem Polakiem - a po drugie żeby ten żart był chociaż śmieszny to OK sam bym się pośmiał,ale to zwykły suchar jak z Familiady.

ocenił(a) film na 7
kleju30

A może najpierw jesteś po prostu człowiekiem?

przewrotnie

Część ludzi potwierdziła że "polaczki" to nie wymysł. Nie sądzę jednak żeby byli świadomi co sobą reprezentują.
Co do komentarza - tego pierwszego - to nie uważam żeby miał na celu prowokacje, mnie też często kusi żeby uzewnętrznić myśli i wyłożyć problem jaki się widzi w społeczeństwie.
Żartami się nie przejmuje, trzeba mieć dystans, a nie obrażać się jakby ktoś obraził konkretnego człowieka.
Filmu jeszcze nie widziałam, ale zwrócę uwagę na ten moment podczas oglądania, dzięki.
Pozdrawiam.

przewrotnie

"wyzywają twórców od Żydów"
O! Ze światowej dziołchy, co od pługa się oderwała, antysemityzm wyzionął. Nazywanie kogoś żydem, w jej opinii,
jest wyzwiskiem

użytkownik usunięty
przewrotnie

Takie mają rodacy w większości oddanie dla usa , że nawet opluwani mówią "deszcz pada" .Wrodzony wasalizm , podszyty wazeliniarstwem , prosta indoktrynacja wyprała myślenie samodzielne . Taka targowica 2.0

przewrotnie

ciśnij dropsa kaszalocie

ocenił(a) film na 7
przewrotnie

W sumie musiałaś to napisać, żeby sprowokować jakąś dyskusję, bo w pozostałych tematach nie zauważyłem by polaczków ruszył specjalnie ten dowcip. Tak tylko zwracam uwagę, nie żeby mnie temat jakoś bardzo interesował, a dowcip (w sumie do końca go nie skumałem nawet) jakoś wzburzył, ale może nie jestem klasycznym polaczkiem, którego oczekiwałaś. 

3bit

Film jak dla mnie całkiem ok, gra Close i Adams jak zwykle na najwyższym poziomie, ale żart słaby i bez sensu. I zupełnie nie dlatego, bo z Polaków.
A Ty wkładasz w sumie bez sensu kij w mrowisko, nikt by się pewnie nawet nie odezwał gdyby nie Twój wpis.

ocenił(a) film na 7
alicjadsd

To chyba nie do mnie.

3bit

Nie, do autora wątku, sorry

ocenił(a) film na 6
przewrotnie

Ale agresywny wylew, znajdz jakies lepsze hobby niz rozpetywanie g*wnoburzy w internecie, pozdrawiam

przewrotnie

Słowem: Kto powiedział: kasjer dupa? ;-)

ocenił(a) film na 7
przewrotnie

Naprawdę do takich przemyśleń skłonił Cię ten film? Znaleźć garstkę ludzi o konkretnych poglądach i zwyzywać ich z powodu jednej sceny w filmie? Nie było to poruszane póki Ty tego nie zrobiłaś. To Ty budzisz te demony by później szczuć nimi.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones