Elizabeth: The Golden Age

1 godz. 54 min.
7,1 38 825
ocen
7,1 10 38825
12 171
chce zobaczyć
6,0 6
ocen krytyków
{"rate":6.0,"count":6}
{"type":"film","id":133815,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Elizabeth%3A+The+Golden+Age-2007-133815/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Elizabeth: Złoty wiek
 • _Andrzej_ ocenił(a) ten film na: 4

  Kontynuacja "Elżbiety" jest mocno nieudana. Przedstawienie królowej jako ostatniej sprawiedliwej przeciw katolickiemu imperium zła mocno chybione. Do tego jeszcze te ociekające patosem, posągowe sceny. Kapur pewnie chciałby być drugim Eisensteinem, ale nie jest.

 • milkaway ocenił(a) ten film na: 4

  _Andrzej_ Zgadzam się. Spodziewałam się więcej po tym filmie. Ten tani patos i wręcz kiczowate ujęcia zaskoczyły mnie. Do tego zero emocji.

 • Leszek_Ga ocenił(a) ten film na: 6

  milkaway tak i zero bitw pokazana kilka scen na końcu kilka minut ,reszta strasznie nudna zawiodłem się troche

 • blackcat78 ocenił(a) ten film na: 7

  _Andrzej_ Niestety muszę uczciwie stwierdzić, że i mnie ta odsłona Elizabeth rozczarowała. Po obejrzeniu pierwszej części wiedziałam już, że twórcy dość luźno potraktowali prawdę historyczną, ale mam wrażenie że w tej odsłonie wszystko jest jeszcze bardziej pokręcone. Oceniłam tą produkcję dość wysoko, głównie ze względu na mój sentyment do postaci Elżbiety I. Kolejnym atutem jest gra aktorska - przyznaję, że aktorzy bronią się znacznie lepiej niż scenariusz.

 • persis ocenił(a) ten film na: 2

  _Andrzej_ Film jako propagandowa szmira

 • persis No cóż, fanatycznym katolikom z pewnością nie jest on dedykowany...