PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=133815}

Elizabeth: Złoty wiek

Elizabeth: The Golden Age
7,1 39 662
oceny
7,1 10 1 39662
6,0 8
ocen krytyków
Elizabeth: Złoty wiek
powrót do forum filmu Elizabeth: Złoty wiek

ale niestety musze się zgodzic z większościa recenzentów - filmowi czegoś brakuje, pomysł nie do końca wyczerpany. Byc moze za dużo wątków, za dużo do pokazania. Zdecydowanie lepsza druga częśc filmu, ukazująca sama wojnę.

Reżyser średnio zrealizował pomysł, żeby pokazac wszystko po trochu. Mogł skupic się tylko i wyłącznie na samej postaci Elżebity (tym bardziej, że grała ją tak utalentowana aktorka jak Cate Blanchet). Zarówno wątek miłosny, a nawet polityczne gierki jakoś śrendio zostały tutaj pokazane i zakończone.

Wiele uproszczeń. Poza tym, co zdarza mi się niezykle rzadko, uważam, ze film jest za krótki! Idac na takie widowisko jestśmy od samego początku przygotowani na długi film. Ja przynajmniej. a tutaj 1:50:13.

Ale film posiada również atuty i to nie byle jakie. (pomijając aktorstwo)
Muzyka: idealna do takiego historycznego widowiska. Chóry, współgranie z obrazem. To zawsze robi wrażenie.
Zdjęcia: bardzo ciekawe przede wszystkim wtedy oczywiscie, gdy kamera skierowana była na Elżbietę :) Nie brakowało długich ujęc, a także zbliżen wtedy kiedy trzeba było... :))
No i oczywiscie cały ten ogrom widowiska. Kostiumy, charakteryzacja, sceneria. Mistrzowskie ujęcia bitwy na morzu!
Wydaje sie mi teraz, że tak anprawde wszystko jest zapięte na ostatni guzik, oprócz scenariusza (nie tylko ze względu na fabułę).

zgadzam się, że powstała niejako kostiumowa opera mydlana. gdyby reżyser skupił sie na samym dramacie władzy mógłby byc z tego o wiele lepszy film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones