PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=474409}

The Robot

Enthiran
5,3 628
ocen
5,3 10 1 628
Enthiran
powrót do forum filmu Enthiran

To pierwsza produkcja Bollywood, którą obejrzałem. Wiedziałem czego mniej-więcej mogę się spodziewać i byłem pewien, że to nie będzie kino dla mnie. Jednak fragmenty, które wcześniej zobaczyłem na youtubie przekonały mnie. Jeśli chodzi o sceny akcji (czyli właściwie o efekty specjalne) - to najfajniejsza wariacja na temat "Terminatora", jaką widziałem, a obejrzałem już tego typu filmów sporo. Sceny są totalnie przegięte, szczęka mi opadła na seansie nie raz. Jeśli natomiast chodzi o resztę to... hmmm... Fabuła była mocno infantylna (kwestie miłosne) i naciągana (kwestie sci-fi). Do tego w filmie pełno 5-ciominutowych piosenek nie na moje ucho, nakręconych jak wysokobudżetowe teledyski, które z szacunku do swoich uszu musiałem przewijać. Jak by na to nie spojrzeć, film jest o wiele za długi. Prędko po kolejną produkcję z Indii nie sięgnę, ale nie żałuję obejrzenia tej.

Malignus

Taka specyfika Bollywood - tam teledyski w filmach to ponoć normalne. Piszę "ponoć", bo to też mój pierwszy film z Bollywood ;) Zresztą też trafiłem na niego z YT - znajomy mi dał linka więc zaciekawiony obejrzałem. Rendering jakościowo chwilami przypomina niektóre polskie produkcje, ale pomysłami to faktycznie szczena opada ;)

Malignus

przy okazji dodam, ze z tego co widzialem w napisach koncowych, polowa Hong-Kongu pracowala nad efektami i animacjami do tego filmu :)

El_Draque

Tutaj przyznam rację: jak cały film mi się nie podobał, to efekty mnie powaliły. Mnie i mojego byłego chłopaka, co akurat widział już wiele w filmach akcji, a jednak był zachwycony.
Niestety film słaby, piosenki słabe. Raz widziałam i mi wystarczy. I piszę to ja - fanka kina indyjskiego (tamilskie, hinduskie, różne z Indii), przyzwyczajona już do jego specyfiki.

Malignus

Wiem,że się powtarzam,ale będę męczyć wszystkich dookoła aż się nauczą:Ten film jest z KOLLYWOODU.Kino indyjskie nie równa się Bollywood.Przykro mi,ale to kino jest znacznie bardziej zróżnicowane.To nie Ameryka,gdzie mamy 1 Hollywood.
Ten filmik to chyba wszyscy widzieli na YT:) Pozdrawiam:)

ocenił(a) film na 3
Malignus

No tak, przecież u nas w Niemczech wszyscy oglądamy te latynoskie Bondy z Hollywoodu, to nie odróżniamy Bollywood i Kollywood, a gdzie tam Tollywood. A tak na poważnie - rzeczywiście tak wiele osób nie widzi różnic estetycznych między indyjskim kinem z różnych części subkontynentu? Inna sprawa, że poza jednym jak dotąd wyjątkiem żaden film z tego regionu mi się nie podobał.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones