PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=836119}
6,0 47 679
ocen
6,0 10 1 47679
5,9 32
oceny krytyków
Eternals
powrót do forum filmu Eternals

Jedynki

ocenił(a) film na 9

Prawie 20% ocen to jedynki? Widzę, że słowo "różnorodność" dalej działa na Polaków jak płachta na byka, a obecność postaci LGBT to większe fantasy niż kamienie nieskończoności. Przykre ale bez zaskoczenia

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

Na imdb wcale nie jest lepiej. No cóż od czasu czarnej pantery nie było takiego zgrzytu w fandomie.

ocenił(a) film na 9
Daven___

Film ma mieszane recenzje. Jednak rozłożenie ocen w tym przypadku to czysta abstrakcja.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
ocenił(a) film na 9
Gaius_Baltar

Jak możesz nie tolerować mojej nietolerancji

>Żeby postacie z mojego dzieciństwa przypominały siebie

Zabawne stwierdzenie, biorąc pod uwagę, że o mówimy o MCU, które od samego początku zmienia co tylko może. Od originów postaci po cechy fizyczne czy nawet moce i relacje pomiędzy bohaterami. Wcześniej zmiany nie przeszkadzały? Jeśli dorosła osoba wystawia filmowi jedynki, bo jej przeszkadza co postać ma między nogami to prędzej zachowuje się jak dziecko niż jak dorosły.

ocenił(a) film na 6
Czorny_Narzeka

A powiedz mi jak ty mogłeś ocenić ten film na 9 ??? Jestem fanem komiksów i filmów Marvela jak i DC i. Filmu w kinie nie oglądałem , czekałem aż wyjdzie na bluray - wczoraj doszła paczka i odpaliłem seans … przy filmach takich jak Avengers , strażnicy galaktyki spider Man czy kapitana Ameryka
Eternales wypada bardzo słabo … ogoknie druga „fala” universum Marvela jest bardzo średnia i ten film tylko to potwierdził
A ze jest wątek homoseksualny i ludzie przez pryzmat tego źle oceniają ten film to ich sprawa , ale bez tego watką film nie broni się niczym sensownym

mroczny1988

Tak przy okazji. Komiksów nie znam. Tam też są bohaterowie owładnięci chucią jak ci z filmu i wyglądają jak niedorozwoje, a nie jak rozwinięta technologicznie rasa stojąca na straży ludzkości?
Czy też ci super odwieczni czy jak im tam, stworzyli ich na wygląd zewnętrzny i wewnętrzny ludzi. Więc mamy plejadę rozterek, wątki homo, hetero i co tam jeszcze z czym muszą się zmagać żyjący przez tysiące lat biedni bohaterowie.

ocenił(a) film na 9
Gaius_Baltar

Biorąc pod uwagę to że Eternalsów w Polsce to w sumie nie zna nikt - bo komiksów z nimi nigdy u nas nie było - to ja nie wiem co tak boli Polaków... przecież wy nawet tych postaci kurde nigdy na oczy nie widzieliście...

ocenił(a) film na 8
Iwona_Klich

W Wielkiej Kolekcji Komiksów Marvela kilka lat temu byl tom Eternals pisany przez Neila Gaimana, ja ich znam stamtąd :D a film super

ocenił(a) film na 9
marek66671

Ale ta Wielka Księga Komiksów to nie wychodziła w latach 90-tych :D Raptem wydawane to jest od 2012 roku. Tom o Eternals wyszedł w 2014 roku. Jeśli dla kogoś jest to więc "komiks młodości / dzieciństwa" - no to super, gratuluje bycia bardzo młodym.

użytkownik usunięty
Iwona_Klich

Eternals po raz pierwszy w komiksach pojawili sie w lipcu 1976 roku. Pozdrawiam.

Ale nie w Polsce!

użytkownik usunięty
Rejka

A co to za roznica? Od czego sa przeciez internety

no w dzieciństwie to mu chyba internet aż tak nie śmigał xD zwłaszcza w Polsce :p chyba, że było dosyć niedawno :p 


Już nie wspominając, że za owego dziecięcia w tych internetach musiałby go jeszcze czytać po angielsku :p

Rejka

Jest całkiem dosadna grupa ludzi przed 30 i jednocześnie po 20 która miała internet w dzieciństwie i potrafiła dostatecznie z niego korzystać, ponadto w swoim czasie skany i tłumaczenia komiksów z całego świata były bardzo popularne ;) sporo ludzi tak uczyło się języka a inni korzystali.

daniel_borkovscy

Taa... o ile, się założysz, że były to jednak nieco popularniejsze, przez co łatwiej dostępne u nas tytuły ;)

serio, ciężko mi uwierzyć, że ktoś się za dzieciaka interesował nauką języka angielskiego na skanach jakiś Eternalsów o których nikt wtedy u nas nie słyszał :p

Rejka

nie wspominałem że dzieciaki tak się uczyły ale na powstałych przy takiej nauce skanlacjach już mogły korzystać.. z resztą zależnie od perspektywy darmowe w internecie bywa o wiele łatwiejsze do zdobycia od płatnego w sklepie szczególnie za dzieciaka

ocenił(a) film na 6
Iwona_Klich

Brak podstawowej wiedzy dziecko, Eternals pojawili się już pod koniec lat 90 Mega Marvel, serii komiksów o których jak widać nie masz pojęcia bo zapewne masz z 15 lat

riddick1981

On nie słyszał, znaczy że nie istniało. Proste.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Iwona_Klich

"Biorąc pod uwagę to że Eternalsów w Polsce to w sumie nie zna nikt - bo komiksów z nimi nigdy u nas nie było - to ja nie wiem co tak boli Polaków... przecież wy nawet tych postaci kurde nigdy na oczy nie widzieliście..."
MOŻE WŁAŚNIE DLATEGO?
Nic nie znaczą, nie ma "podbudowy", nie ma zakorzenienia w dzieciństwie fascynacji tymi bohaterami i jak ktoś to ogląda NEUTRALNIE I OBIEKTYWNIE, to dla niego to po prostu filmu o przebierańcach i cudakach :)

ocenił(a) film na 6
Gaius_Baltar

Różnorodność to nie wymóg, lecz powinność, kiedy w 2021 roku czyta się teksty o "sodomoitach i kolorowych".

toperzniet

IDŹ TO POWIEDZ KRAJOM ZATOKI PERSKIEJ. W POLSCE NAWET BRAUN NIE CHCE WIĘZIENIA DLA HOMOSEKSUALISTÓW. POWTARZAM PO RAZ KTÓRYŚ.

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Nie muszę jechać do krajów Zatoki Perskiej, bo sądząc po komentarzach - także w Polsce jest pełno fanatyków religijnych i zamordystów.

toperzniet

TAK, TAK, DUŻO JEST fanatyków religijnych i zamordystów SKORO BRAUN NIM NIE JEST. DUŻO ICH JEST W TWOJEJ GŁOWIE. GDYBY PRZEPROWADZILI SONDĘ: CZY CHCESZ KARAĆ WIĘZIENIEM HOMOSEKSUALIZM, TO PEWNIE PROMILE BY TEGO CHCIAŁY...

ocenił(a) film na 6
Shadow_dawnego_gggggg

Ale to ty dzwonisz ciągle w temacie tego Brauna.

toperzniet

Mam do ciebie ważne pytanie, toperznietu. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

toperzniet

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

ocenił(a) film na 9
Shadow_dawnego_gggggg

Przecież Braun chciał chłostać homoseksualistów i powiedział, że jest za penalizacją takich praktyk.

uebzon

Mam do ciebie ważne pytanie, ubezonie. Otóż czy potępiasz Armiego Hammera za jego słowa („Jestem w 100 proc. kanibalem”; „Potrzebuję twojej krwi, pragnę jej”; „Co gdybym chciał odciąć jeden z twoich palców u nóg i trzymał go zawsze przy sobie w kieszeni, żebym miał kawałek ciebie w swoim posiadaniu?”) do Elizabeth Chambers?

uebzon

Maffashion była ,,prorokiem”, bo wieściła pewną ,,śmierć” Brzozowskiego na Eurowizji. Jacek K. wieścił co innego. Taka z niej jasnowidzka, a tego że ja konkubent zdradzał (z Lalą?) to nie umiała wyczuć.

ON TEŻ WYOBRAŻA SOBIE CO BĘDZIE:
https://twitter.com/sikorskiradek/status/1412135846728409090

UBEZONIE, SŁUCHAJ PRAWDZIWYCH PROROKÓW, DOBRZE NA TYM WYJDZIESZ:

https://politicalmeme.pl/korwin-prorok/

ocenił(a) film na 3
ocenił(a) film na 7
toperzniet

Dlaczego "fanatykami" nazywa się osoby, które żyją w zgodzie z aksjologią własnej religii? Mi się film bardzo podobał ale scena BLM+LGBT była tak wepchnięta na siłę, że mi ręce opadły. Zastanawiam się nad oceną i na ten moment to powinna być 7-ka z hakiem.

ocenił(a) film na 4
toperzniet

Lepiej żeby film skupiał na jak najlepszym odwzorowaniu komiksu a nie pchania na siłe ideologi.

ocenił(a) film na 6
Oczkins_92

A dlaczego film ma "jak najlepiej odwzorowywać komiks"? Kto ustalił, że to jest rola reżysera / scenarzysty / producenta?

Inna sprawa, że w MCU ŻADEN film nie odwzorowuje konkretnego komiksu, ponieważ historie są oryginalne i jedynie inspirowane postaciami i zdarzeniami, które były na kartach komiksu.

toperzniet

"Różnorodność to nie wymóg, lecz powinność, kiedy w 2021 roku czyta się teksty o "sodomoitach i kolorowych"."
Nie bełkocz mi "zamordysto" co powinno mi się wtłaczać albo nie.

rhotax

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

rhotax

PRZEPRASZAM KOLEGO, POMYLIŁEM. NIE TRAFIŁEM.

ocenił(a) film na 1
toperzniet

O tolerancji mówią ludzie, którzy jawnie nazywają ludzi wierzących w Jezusa Chrystusa "zamordystami i fanatykami religijnymi", bo nie podoba im się sodomia... Trochę absurd nie uważasz? Te środowiska z symboli stricte chrześcijańskich, tj. tęcza, zrobili sobie swój znak depcząc wartości i zdanie ludzi wierzących dla których jest to ważne. Kto tutaj kogo prowokuje? Lepiej zamilcz, bo "milczenie jest złotem" - tak to z Pisma Świętego.

Gaius_Baltar

No tak, bo przeciez o to chodzi prawda ;) NIe o homofobie, tylko o to ze ktos mial jakas inna orientacje w komiksie. A i nie miał.

ocenił(a) film na 9
dagon1911

Hmm no w komiksach o Eternalsach to pojęcie orientacji jest pojęciem względnym... oni są przecież kurde nieśmiertelni :D W tym wypadku to można nawet i próbować kombinacji międzygatunkowych (Thena to nawet ten tego z Kro miała...).

ocenił(a) film na 7
dagon1911

Phastos - czyli grecki bóg Hefajstos, miał związki homoseksualne (np. z Dionizosem bogiem wina). O co się rzucać?

baba_yaga

"Phastos - czyli grecki bóg Hefajstos, miał związki homoseksualne (np. z Dionizosem bogiem wina). O co się rzucać?"
I kto ci tak naopowiadał? Znalazłaś to w jakiejś lewackiej czytance na dobranoc?

baba_yaga

Pride Month 2022 START, TY NIE NA OBCHODACH? CO TU ZE MNĄ GAWĘDZISZ, ZAMIAST DZIAŁAĆ. NALEŻĄ CI SIĘ BATY.

ocenił(a) film na 1
baba_yaga

No i tutaj nasuwa się kolejne pytanie, czemu w kolejnym filmie przypadkiem jest wątek LGBTQ wysnuty z mitologii greckiej, jest pokazany akurat przypadkiem pokazany Babilon, a główny bohaterowie to bogowie greccy i mezoperscy. Wszystkie wartości tutaj pokazane są przeciwieństwem w linii prostej do wartości Biblijnych... Przypadków nie ma. To kontynuacja propagandy.

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

Wśród amerykańskich krytyków, gdzie wpychanie różnorodności jest traktowane jako zaleta i powód do zachwytów w skrajnych wypadkach, również jest to najniżej oceniany film MCU.

Tutaj to nie kwestia różnoroności (choć nawiasem mówiąc zmienianie płci, rasy etc istniejącej postaci zawsze powinno być traktowane na minus, bez zabaw w hipokryzję gdzie za niektóre zmiany reżyserzy zostaliby powieszeni a za inne wyświęceni), film zwyczajnie jest zrobiony na siłę. Eternalsi nie byli popularni w Marvelu nigdy i ich główną zaletą była jedna dobra fabularnie seria. W filmie wykorzystano w zasadzie tylko tytuł, nie mamy tych samych bohaterów ani tej samej fabuły. Nie widać celu tego filmu. Jest zwyczajnie źle pod prawie każdym względem

ocenił(a) film na 9
Dealric

Film faktycznie może być sredniawy. Ale nie udajmy, że nie widać tutaj bombardowania jedynkami Rozłożenie ocen w tym przypadku jest absurdalne i nielogiczne i jest równie wiarygodne co wysokie oceny pod filmami Pana Czaji.

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

Niektórzy z tego względu będą dawać 1 inni z tego względu będą dawać 10. Pod tym względem skrajności wyrównają się jak zawsze.

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

"Film faktycznie może być średniawy" - dlatego dam mu 9, żeby polaczki, homofoby miały ból dupy. Zieeeeeew.

ocenił(a) film na 9
PPS

Mi się podobał ale rozumiem, że innym nie. Ale w żadnym wypadku nie jest to film zasługujący na oceny 1 czy 2

ocenił(a) film na 5
Czorny_Narzeka

No na 9 też nie zasługiwał a niektórzy mu ją dają.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones