PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=671322}

Days of Wrath

Eung-jing-ja
6,0 293
oceny
6,0 10 1 293

Eung jing ja
powrót do forum filmu Eung-jing-ja

Na początku film zapowiadał się świetnie, ale po jakimś czasie czar prysł, im bliżej końca tym bardziej byłem zawiedziony przebiegiem akcji. Z drugiej strony, może po obejrzeniu już tylu azjatyckich filmów o zemście liczyłem na nie wiadomo co... :-). A wy co sądzicie o tym filmie?

Dynablaster

Mnie również początek zachwycił, później było trochę gorzej, ale i tak uważam, że to dobry film. Ten film pogazuje prawdziwe okrucieństwo. Zastanawiam się jak można być tak bardzo pozbawionym wszelkiego współczucia i myśleć tylko o karierze i pieniądzach.

ocenił(a) film na 8
Lucy_chan

to są "cechy" typowe w koreańskim społeczeństwie. gnębienie słabszych, presja na karierę i pieniądze to w tym kraju norma. jestem z zawodu tłumaczem j. koreańskiego i znam to wszystko z autopsji. statystyczny koreańczyk to człowiek zagubiony, pozbawiony więzi rodzinnych i skłonny do autodestrukcji.

carreno

A jak jest w Polsce? Czy jest pod tym względem dużo lepiej?

ocenił(a) film na 8
kathalka

myślę, że dużo lepiej. naturalnie są patologie, ale ogólnie rzecz biorąc mimo że nasze społeczeństwo jest mniej zamożne, żyje się lepiej. Korea to czołówka jeśli chodzi o rozwody i samobójstwa. Podobnie jak dla kultury japońskiej ludzkie życie jest nie wiele warte, na pewno mniej niż "honor i zasady"

carreno

tzn. tak rzeczywiście wchodzi w rachubę kwestia kulturowa i zwracam rzeczony honor. Mimo to u nas mam wrażenie społeczeństwo dąży w pewiem sposób do tego modelu - więzi rodzinne są coraz słabsze, upadła w ogóle instytucja rodziny, nie znamy nawet naszych sąsiadów, z uwagi na bezrobocie jesteśmy zmuszeni do tego by rywalizować bardzo mocno na rynku pracy, spędzając po kilkanaście godzin w biurach nawet nie jesteśmy w stanie poznać innych ludzi niż Ci z pracy, a niestety trudno takim zaufać. Rzeczywiście u nas panuje bardziej "kult jednostki" i możliwe, że nigdy on nie zostanie wyparty do tego stopnia. Nadal jednak Azja, daleki wschód są dla mnie bardzo fascynujące, ale jak widać i nieznane.

ocenił(a) film na 8
kathalka

są fascynujące fakt. uczę się kultury, w moim przypadku, koreańskiej d ponad 15 lat i nigdy nie powiem że jestem ekspertem. to wspaniała kultura i kraj, ale jednak bardzo smutne miejsce.

kathalka

.....dosyć szybko dogonimy Koreę .

ocenił(a) film na 6
breton1

Szkoda, że tylko w dziedzinie "więcej samobójstw i rozwodów", a nie np. rynku samochodowego, który straciliśmy bezpowrotnie, nawet w robieniu gorzały jest słabiej. Proponuję legalizację marihuany i dopłaty dla rolników za przejście z pszenżyta na konopie, przynajmniej więcej mord uśmiechniętych by było, a nie te zbucowane, szare ryje narzekające na wszystko. Sippa!

użytkownik usunięty
Dynablaster

Moja opinia identyczna. +Like

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones