PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=830}
7,4 5 885
ocen
7,4 10 1 5885
7,3 13
ocen krytyków
Europa
powrót do forum filmu Europa

Film zrobiony bardzo ciekawie. Obraz tutaj stoi na najwyższym poziomie, wszystko jest dopieszczone i doskonale buduje klimat. Dzieło sztuki.
Temat filmu także jest oryginalny i ciekawy. Jednak kuleje że się tak wyrażę "prowadzenie akcji". Podobnie jak w "Elemencie zbrodni" na ekranie niby niewiele się dzieje a jest chaos. Z tym że debiut tego reżysera ma jednak lepszy (dla mnie) klimat i jeden taki wybryk mogę zaakceptować jako wyraz artystycznych dążeń.
Europa jest niestety doskonale wyglądającym ale w wielu miejscach nudnym filmem.
Właściwie przez większość czasu ja nie czułem żadnej wciągającej spójnej fabuły (a przecież sporo w filmie się dzieje).

Słowem podsumowania. Doceniam poszukiwania takich ludzi jak Lars von Trier ale nie zmienia to faktu że brak tutaj jednego elementu, który spowodowałby że film będzie wciągający i spójny.
Chciałbym dać 7 ale nie mogę. Element zbrodni był jednak ciekawszy.

ocenił(a) film na 5
gacek776

podpisuję się obiema rękami!

delurr


bycie DURNIEM nie jest zabronione, ale czy koniecznie trzeba sie tym chwalić?

gacek776

Mnie osobiście ten film wciągnął, w ogóle nie czułam upływającego czasu. Jednak porównując do nowszych produkcji, widać zarówno poprawę warsztatu reżyserskiego jak i odejście od bycia oryginalnym na siłę. A z pierwszą częścią Twojej wypowiedzi całkowicie się zgadzam.

ocenił(a) film na 6
gacek776

Popieram ;)

lena_777

wracaj do macania kur. filmoznawcy z ciebie nie bedzie.. . ps. zupa ci sie przypala.

gacek776

Zgadzam się

HlTMAN

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

gacek776

gimbusy powinny miec osobne forum (pod nazwą ŚMIECI) na swoje mundrosci.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones