PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=353722}
7,2 1 629
ocen
7,2 10 1 1629
Ex Drummer
powrót do forum filmu Ex Drummer

polecam!

ocenił(a) film na 8

Bardzo ciekawe, powiedziałbym, nowoczesne kino, jednak raczej strawne tylko dla ludzi, dla których film to niekoniecznie forma rozrywki, a raczej potrzeba poznania jakiejś ciekawej historii. Ci powinni być zadowoleni. Warsztatowo film jest znakomity. Zdjęcia i montaż robią wrażenie. Opowieść zaś dotyczy miejsc i bohaterów, którzy tylko okazjonalnie goszczą na mniejszych bądź większych ekranach (a jak już to raczej w dokumencie), ale też równie rzadko możemy ich spotkać w naszej świadomości. Jeśli w jakiejś mierzę ten film ma odzwierciedlenie w belgijskiej rzeczywistości, to jest o czym myśleć. Główny bohater, dość znany pisarz, angażuje się w działalność pewnej kapeli rockowej, której członkowie to postacie dość niezwykłe, hmmm, na pewno niestatystyczne, mające swe znaczne ułomności fizyczne, ale chyba jeszcze większe psychiczne. Koniec jest dość smutny, a w międzyczasie poznajemy m.in. człeka z 40 cm penisem, którego (w całej okazałości) reżyser nie omieszkał pokazać widzom. W sumie film jest swego rodzaju koktajlem estetycznym: śmieszy, intryguje, ale też momentami odraża. Pewnie właśnie dlatego wart jest obejrzenia.

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
soneusz

Potwierdzam powyzsze przypuszczenia. Gdyby Belgowie mieli w domach kalasze, tak jak to bylo w bylej Jugoslawii, mielibysmy niezla jatke w 'stolicy' Europy. Zreszta nie wiadomo czy ich panstwo przetrwa jeszcze kilka lat.
Wybuchowa mieszanka klimatow rodem z Kusturicy, pierwszych filmow Tarantino oraz powiesci Irvine'a Welsha (Trainspotting).
Niesamowite, szalone kino, ale tak jak poprzednik nie polecalbym osobom 'nieprzyzwyczajonym' do takich filmow.

ocenił(a) film na 9
soneusz

spodziewałam się czegoś innego, ale ten film przerósł wszelkie oczekiwania.

muzyka i zdjęcia super. niektóre ujęcia niesamowite. brak pozytywnych postaci. film pełen przemocy wszelakiej, pełen patologii, nie pozostawia cienia nadziei na poprawę ludzi i sytuacji w jakiej się znaleźli, ale nie wali po głowie! to chyba właśnie dzięki dystansowi i w zasadzie śmiesznym choć okrutnym sytuacjom.

mi zakończenie bardzo pasuje. nie jest smutne, jest jedynym rozwiązaniem problemu.

robi takie ufffffffff ;p

polecam!

ocenił(a) film na 8
medeah_2

lekki spoiler i zapytanie również :

myślicie, że oni zabrali to dziecko czy zabili ?

ocenił(a) film na 10
Smackey_2

Myślę że te dziecko umarło z głodu, zaniedbali je delikatnie mówiąc...

ocenił(a) film na 10
Smackey_2

dziecko zmarło bo podali mu heroine

ocenił(a) film na 9
soneusz

Absolutnie najlepszy, najbardziej zapadający w pamięć film jaki kiedykolwiek obejrzałam z niewyobrażalnie dobrym soundtrackiem. Absolutne mistrzostwo świata. Nie tylko w kategorii brainf**k, ale w ogóle w każdej.

ocenił(a) film na 10
Maskedmumbler

Damn right!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones