PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=686419}
7,3 202 201
ocen
7,3 10 1 202201
7,8 47
ocen krytyków
Ex Machina
powrót do forum filmu Ex Machina

Film nie jest czołówką SCI-FI ponieważ ten film to w rzeczywistości łopatologiczny wykład dla mas jak ma funkcjonować robot z sztuczna inteligencja. Zamknięte w paru pokojach przegadane widowisko, które 90% czasu w dialogach między 3 istotami ma ukazać jak myśli maszyna - w sposób łopatologiczny - wyjaśniający masom jak to ma działać. To jak abc w SC-FI , a nie prawdziwe kino SCI-FI z rozmachem na poziomie BLADE RUNNER gdzie widz dostaje wizję przyszłości i rozmach i masę rzeczy, których musi się domyślać. EX MACHINA jest jak czytadełko dla 3 letnich dzieci i przy Blade Runner, Robocop, Terminator2 które pokazuja z rozmachem wizje przyszłości z masą elementów z nią związanych - ten wypierdek oparty na dialogach w paru klatkach zdaje się być po prostu amatorskim filmem zrobionym przez grupkę zapaleńców z współczesnych czasów, którzy zrobili sobie robota - przy takich klasykach gatunku jak choćby OBCY2 czy nawet CUBE ten film to amatorski gniot dla mas z cyklu łopatologiczne ledwo dające się to określić teatralne ograniczone widowisko z naciąganym określeniem na wyrost -sci-fi.

ocenił(a) film na 7
Movie_Crash_Man

Prawdziwe SCI-FI ma pobudzać wyobraźnię i sięgać daleko w fantazje i wizje - zabierać w inne światy, a nie wyjaśniać masom abecadło..technologii z czasów współczesnych - dlatego ten film jest po prostu słaby jako sci -fi. Naciągane 5,6. Obiektywnie jako SCI-FI niemal amatorszczyzna 3/10. Takie filmy jak Moon czy EX MACHINA pokazują jak nie robić SCI-FI. Pokazują, że SCI-FI dla mas nie jest dobre - jest pozbawione wyobraźni i rozmachu i przede wszystkim wizjonerstwa - aby szarak się nie pogubił. Słabo naprawdę słabo.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

Wybiegając w przyszłość.... Zastanawiałeś się, że możesz być w ogromnym błędzie co do tego filmu? Może po prsotu Twój umysł nie jest jeszcze tak rozwinięty by móc ogarnąć ten film?

ocenił(a) film na 7
Milionowski

Raczej na pewno twój umysł nie jest rozwinięty, aby zrozumieć mój temat. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem - może się pomyliłem skreślając się na starcie ?. Ten film to jest sci-fi dla szarych mas, które nie siedzą w gatunku - za prosty, za bardzo wałkujący jedną myśl do końca, aby łopatologicznie wszystko wytłumaczyć i powtórzyć. Ten film (a raczej teatrzyk trzech aktorów w klatce) mógłby się skończyć po 15 minutach i widz prawie nic by nie stracił - ba skondensowany do 5 minut nadal trzymałby się dobrze jako cząstka jakiegoś sci-fi na poziomie pokroju Blade Runner, ale jak napisałem to taka sama popłuczyna jak MOON itp. pseudo sci-fi filmy pozbawiona wizjonerstwa - zabawa w wyjaśnianie tego nad czym obecnie pracują naukowcy w taki sposób, aby każdy Kowalski był w stanie zajarzyć, ale z tego powodu ten film jest właśnie słabym sci-fi. Wystarczy go postawić obok takich arcydzieł jak BLADE RUNNER, aby zobaczyć jak słaby i łopatologiczny jest to film - należy do RODZAJU sci-fi, które mają za zadanie wyjaśniać szaraczkom jakieś banalne idee - ale w sci-fi należy do grupy filmów najsłabszych z gatunku.

ocenił(a) film na 8
Movie_Crash_Man

widzę, że jesteś totalnym cepem do którego nic nie dociera, nara

ocenił(a) film na 7
Milionowski

Mam wrażenie, że koleś odnosząc się do mnie opisałeś poziom zrozumienia moich postów, a nie mój poziom zrozumienia filmu, bo film jest bardzo prosty, aż wręcz żenująco prosty jak odcinek Świata Według Kiepskich

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones