PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=739774}
5,9 14 868
ocen
5,9 10 1 14868
4,5 17
ocen krytyków
Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy
powrót do forum filmu Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy

Czyli Polacy jednak potrafią zrobić dobry film. Po kitach poziomu "Słabej płci" szedłem do kina z dystansem, a otrzymałem produkt najwyżej jakości. Świetne zdjęcia, gra aktorska, dialogi, M-U-Z-Y-K-A! Przeniesienie do poprzedniej epoki gwarantowane.

Ktoś wcześniej zarzuca filmowi brak fabuły i głębi. Ten film właśnie taki miał być - pozytywny. Biorąc pod uwagę moje Unlimited w CC chyba wybiorę się jeszcze raz :)

Film polecam z czystym sumieniem. Oglądajmy dobre polskie filmy. Nie nabijajmy już kasy producentom łzawych "Listów do M", które grają chyba już z pół roku.

ocenił(a) film na 8
IVojtasI

Podzielam pozytywne zaskoczenie, chociaż nie przesadzajmy z tym "przeniesieniem do poprzedniej epoki". Nie polecałbym wyrabiania sobie opinii o gomułkowskich realiach na podstawie tego filmu, a doszukiwania się genezy jazzu w Polsce tym bardziej. Nie uważam filmu za arcydzieło, ale na bezrybiu, jako dobrze opowiedziana, sympatyczna bajka, jak najbardziej, moźe być.

ocenił(a) film na 9
topfame

Film dzieje się w czasach kilka lat po śmierci Stalina, i po śmierci Bieruta. Gomułka dopiero sięgną po władzę i po zamordyzmie który był przez pierwsze dziesięć lat od wojny to był na prawdę chwilowy czas odwilży. Słuchałem ostatnio Pszoniaka w TokFM w audycji Piwo u Mikołaja Lizuta, który opowiadał że tak jak to pokazuje film przez chwilę Polska naprawdę wyglądała. To wtedy na przykład "Zły" Tyrmanda odniósł wielki sukces a za honoraria za powieść autor dostał talon i kupił nowy samochód. Co prawda nie czerwonego Bentleya w cabrio a tylko Wartburga. Notabene na tym aucie zresztą Kisiel dla beki wydrapał cegłówką niezbyt ładny wyraz: "dupa". To Tyrmand zresztą był arbitrem elegancji i to on tak naprawdę uczył Polaków jazzu. Paw i bikiniarz w czerwonych skarpetkach kosmita na tle szarych lat 50.

ocenił(a) film na 7
IVojtasI

Przepraszam, dopiero teraz zauważyłeś, że "Polacy jednak potrafią zrobić dobry film"? Hmm...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones