PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=652025}

Fairy Tail: Kapłanka Feniksa

Fairy Tail: Hōō no Miko
7,2 1 319
ocen
7,2 10 1 1319
Fairy Tail: Kapłanka Feniksa
powrót do forum filmu Fairy Tail: Kapłanka Feniksa

Świetny film :)

ocenił(a) film na 10

Warty obejrzenia . Jednak jeśli ktoś nie oglądał serialu , może się nieco pogubić :-P

ocenił(a) film na 9
Inkaway

Zarąbisty, epicki, że tak się wyrażę. Daje 10 i do ulubionych. Uwielbiam takie zakończenia. bo tylko w tedy łezka leci mi z oka.

ocenił(a) film na 4
Inkaway

"jeśli ktoś nie oglądał serialu może się nieco pogubić"... ale jeśli ktoś oglądał anime to w porównaniu do niego film niestety wypada słabo...:

(uwaga na spojlery)

1. Kiepskie "złe" postacie. Zacznijmy od gości z ciemnej gildii - nawet nie zapamiętałem ich imion. Pewnie to dlatego, że było mało scen z nimi i ich kwestie możnaby policzyć na palcach. W taki sposób nie da się zbudować wyrazistej postaci.
2. Feniks zasługuje na osobny punkt pod tytułem: co to niby było? Zupełnie bezpłciowa maszyna, która nawet nie walczyła z nikim za bardzo tylko strzelała pociskami gdzieś hen daleko... Ani przez moment nie czułem żadnych emocji kiedy gildia walczyła z tym czymś.
3. Za mało scen walki, a za dużo scen w których mało co się dzieje. Fairy Tail jest jednak anime napakowanym akcją i walką, a w filmie te sceny były bardzo krótkie. Dobra była chyba tylko początkowa scena walki z bandytami, bo późniejsze pojedynki z ciemną gildią były bardzo po macoszemu -> po jednej scenie w której "dobry" szybko przegrywa (w mniej niż minutę?) i druga scena w której się rewanżuje (dwie minuty?).
4. Nie wiem jak to zrobili, przecież na film idzie więcej kasy, ale kreska i muzyka jest GORSZA niż w anime.
5. Zbyt prosta i przewidywalna fabuła. Ale to jest powiedzmy "mały minus" bo cudów nie można w tym zakresie wymagać... Mimo wszystko w anime historie były bardziej rozbudowane i ciekawsze.

ocenił(a) film na 10
simply_cactus

Mogę się zgodzić ,że film jest gorszy niż serial .Ale to nie zmienia faktu ,że ogólne "Fairy Tail" jest jednym z najlepszych anime jakie oglądałam.

Inkaway

No to mało oglądałaś, bo FT to crap.

ocenił(a) film na 8
simply_cactus

Całkowicie się zgadzam, kreska - nawet szkoda komentować. Myślałem, że oglądam w 480p ale gdzie... to HD i takie coś, efekty beznadziejne, fabuła przewidywalna, 8/10 jedynie za tytuł i sentyment do FT.
Seria anime jest o wiele lepsza, znajduje się w czołówce, ale za najlepsze bym tego nie określił.

tompibed

Ja osobiście jestem zachwycona!!! Biedna Lucy, uciekała w samym ręczniku i w końcu go zgubiła, a tekst Gay'a w tym momencie - świetny!!! Pośmiałam się, popłakałam i zachwyciłam tym, co zobaczyłam. Pozdrawiam :).

ocenił(a) film na 10
Inkaway

czy tylko ja mam wrazenie ze ten film ujawnia nieco co bedzie dalej w anime... -,-'

ocenił(a) film na 9
Inkaway

Też uważam, że film farty obejrzenia jednak tylko dla osób oglądających anime. Do akcji nie mam zastrzeżeń. Osobiście bardzo lubię kiedy akcja na chwilę zwalnia. Można się było także wzruszyć więc też daję 10 i do ulubionych :D

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones