Kevin Reynolds I

Kevin Hal Reynolds

7,3
713 ocen pracy reżysera
Kevin Reynolds I
Urodził się w San Antonio w Teksasie. Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Baylora, gdzie jego ociec był niegdyś rektorem, pisał przemówienia dla ówczesnego gubernatora Teksasu. Po kilku latach zapragnął zająć się Kinem i zapisał się do szkoły filmowej Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Jego praca dyplomowa "Ten Soldiers" została zrealizowana parę lat później przez Johna Miliusa pod zmienionym tytułem "Czerwony świt". Z kolei za namową Stevena Spielberga rozwinął swój krótki metraż "Proof" w pełnometrażowy "Fandango", będący zarówno debiutem Reynoldsa na wielkim ekranie, jak i początkiem współpracy z Kevinem Costnerem. Wspólnie stworzyli jeszcze takie produkcje, jak "Robin Hood: Książę złodziei", "Rapa Nui", "Wodny świat" oraz "Hatfields & McCoys: Wojna klanów". Aczkolwiek Reynolds nadal uważa, że jego najlepszym dziełem jest "Bestia", drugi film, jaki nakręcił. Na swoim koncie ma również thriller "Paragraf 187", w którym Samuel L. Jackson zagrał swoją pierwszą wielką rolę, filmy kostiumowe "Hrabia Monte Christo" i "Tristan i Izolda", a także "Zmartwychwstałego" - dramat biblijny pomyślany jako nieoficjalny sequel "Pasji" Mela Gibsona.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 stycznia 1952

miejsce urodzenia: San Antonio, Teksas, USA

Był brany pod uwagę jako reżyser filmu "Firma", zanim Sydney Pollack objął to stanowisko.
Był jednym z kandydatów na reżysera filmu "Czas patriotów", nakręconego ostatecznie przez Phillipa Noyce'a.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Baylora w Waco (Teksas, USA), a następnie szkołę filmową USC School of Cinema-Television (obecnie USC School of Cinematic Arts) w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

"Robin Hood" i "Wodny Świat" to moje ulubione filmy,ale "187" i "Hrabia Monte Christo" tez dają radę. Wszystkie te filmy łączy niezwykle wyczucie stylu,świetnie narracja,klimat. Wielki talent,nie do końca spełniony niestety.

z tą krytyką "Waterworld". Poza tym stworzył naprawdę niezłe kino "Rapa Nui", "Robin Hood" oraz "Bestia".


1.Robin Hood: Książę złodziei 7/10
2.Wodny świat 6/10
3.Hrabia Monte Christo 5/10
4.Paragraf 187 5/10
5.Tristan i Izolda 3/10

Gdzie on zniknął na dziesięć lat ?!?!

Żart oczywiście,ale nie oglądałem złego filmu tego pana,dziękuję i proszę o więcej.