Kevin Hal Reynolds

[{"id":2,"name":"director","above5p":true,"career":{"name":"reżyser"},"ranking":{"name":"Reżyserii","link":"/person/ajax/roles/10173/2","url":"/ranking/person/director"},"rating":{"count":548,"rate":7.350364963503649,"desc":"ocen","profession":"pracy reżysera"}},{"id":1,"name":"screenwriter","above5p":true,"career":{"name":"scenarzysta"},"ranking":{"name":"Scenariuszy","link":"/person/ajax/roles/10173/1","url":"/ranking/person/screenwriter"},"rating":{"count":82,"rate":6.463414634146342,"desc":"oceny","profession":"scenariuszy"}},{"id":17,"name":"originalMaterials","above5p":false,"career":{"name":"autor materiałów do scenariusza"},"ranking":{"name":"Materiałów do scenariusza","link":"/person/ajax/roles/10173/17","url":"/ranking/person/originalMaterials"},"rating":{"count":6,"rate":5.833333333333333,"desc":"ocen","profession":"materiałów do scenariusza"}},{"id":21,"name":"himself","above5p":false,"career":{"name":"we własnej osobie"},"ranking":{"name":"Występów","link":"/person/ajax/roles/10173/21","url":"/ranking/person/himself"},"rating":{"count":1,"rate":7,"desc":"ocena","profession":"występów osoby"}}]
7,4
548 ocen pracy reżysera
Kevin Reynolds I
Urodził się w San Antonio w Teksasie. Po ukończeniu prawa na Uniwersytecie Baylora, gdzie jego ociec był niegdyś rektorem, pisał przemówienia dla ówczesnego gubernatora Teksasu. Po kilku latach zapragnął zająć się Kinem i zapisał się do szkoły filmowej Uniwersytetu Południowej Kalifornii. Jego praca dyplomowa "Ten Soldiers" została zrealizowana parę lat później przez Johna Miliusa pod zmienionym tytułem "Czerwony świt". Z kolei za namową Stevena Spielberga rozwinął swój krótki metraż "Proof" w pełnometrażowy "Fandango", będący zarówno debiutem Reynoldsa na wielkim ekranie, jak i początkiem współpracy z Kevinem Costnerem. Wspólnie stworzyli jeszcze takie produkcje, jak "Robin Hood: Książę złodziei", "Rapa Nui", "Wodny świat" oraz "Hatfields & McCoys: Wojna klanów". Aczkolwiek Reynolds nadal uważa, że jego najlepszym dziełem jest "Bestia", drugi film, jaki nakręcił. Na swoim koncie ma również thriller "Paragraf 187", w którym Samuel L. Jackson zagrał swoją pierwszą wielką rolę, filmy kostiumowe "Hrabia Monte Christo" i "Tristan i Izolda", a także "Zmartwychwstałego" - dramat biblijny pomyślany jako nieoficjalny sequel "Pasji" Mela Gibsona.
Więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 17 stycznia 1952

miejsce urodzenia: San Antonio, Teksas, USA

Był brany pod uwagę jako reżyser filmu "Firma", zanim Sydney Pollack objął to stanowisko.
Był jednym z kandydatów na reżysera filmu "Czas patriotów", nakręconego ostatecznie przez Phillipa Noyce'a.
Ukończył prawo na Uniwersytecie Baylora w Waco (Teksas, USA), a następnie szkołę filmową USC School of Cinema-Television (obecnie USC School of Cinematic Arts) w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych