Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć

Fantastic Beasts and Where to Find Them

2016 2 godz. 13 min.
7,0 197 876
ocen
7,0 10 197876
29 532
chce zobaczyć
5,8 13
ocen krytyków
{"rate":5.8461537,"count":13}
powrót do forum filmu Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć
  • celebes ocenił(a) ten film na: 6

Weźmy filmy HP, ogołoćmy je z tematów przewodnich takich jak przyjaźń i odwaga oraz z całej głębii, dajmy banalną fabułę i masę efektów, żeby uzyskać bezmyślną papkę w stylu Avengers. Do tego trochę ckliwych scen i romansów bez ładu i składu, wepchniętych na siłę. Voila, mamy "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć".

• celebes To całkowicie inna historia z całkowicie innymi bohaterami, więc czemu swoją tematyką miałaby przypominać Harry'ego Pottera?

Zresztą w Potterze nie było ani głębi, ani jakiejś niebanalnej fabuły.

• WsCieklak ocenił(a) ten film na: 8

Blaxi Skąd was wypuścili...

• WsCieklak Chyba nie rozumiem. :(

Blaxi To już wiedziałem po twoim pierwszym komentarzu...

• WsCieklak Uu, ostro.

• użytkownik usunięty

WsCieklak z Azkabanu albo ze świętego Munga :P

ale nie no spokojnie :) nie tak ostro... z Azem pogadaj...

To tylko takie przekomarzanki :P

• użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 8

Blaxi była ale trzeba ją wyczuć :)

• celebes Krótko, rzeczowo i bardzo trafnie.

• krispen1 ocenił(a) ten film na: 3

celebes Podpisuje się pod tym rękami i nogami. Film niszczy świat HP jaki znamy.

• WTTW_FILM ocenił(a) ten film na: 7

krispen1 Jak zawsze fani wiedzą lepiej niż autor....

• eleanora ocenił(a) ten film na: 2

WTTW_FILM Z bólem chyba mogę stwierdzić, iż Rowling po prostu się ratuje. To pisarka jednej serii, więc żeby zarobić wypuszcza takie szmiry jak film u góry czy Harry Potter i Przeklęte Dziecko, a potem się pod tym podpisuje.

• WTTW_FILM ocenił(a) ten film na: 7

eleanora A mi się film, fakt był bardzo dziecinny i zrąbali Grindelwalda, ale kostiumy, muzyka, aktorstwo było na wysokim poziomie, historia prosta, efekty całkiem niezłe choć nie które zwierzęta wiały plastikiem. A co do tego wyżej, odniosłem się do: "Film niszczy świat HP jaki znamy." Co jest idiotyzmem, bo po pierwsze nie niszczy a po drugie to świat autorki i może z nim robić co chce.

WTTW_FILM Efekty według mnie to najlepsza część tego filmu, a ta dwójka, główny bohater i jego przyjaciółka drewniani jak Bella i Edward. Zwierzak rozwalił pokój w kamienicy, a ten przyszedł sobie popatrzył bez oznak jakichkolwiek emocji. Według mnie gra aktorska to dno. Nie wiem czy film był dziecinny, według mnie po prostu nudny i nijaki. Kostiumy piękne. Rzeczywiście zasłużyły na Oskara.

Co do uniwersum ta dziewczyna czy chłopak miała/miał rację. Owszem uniwersum jest wykreowane przez autora, ale nie da się nie zauważyć, że Rowling leci tylko na kasę i jeżeli jakiś pisarz robi ze swojej książki pośmiewisko i papier toaletowy pod którym się podpisuje tylko po to by dostać forsę nie można tego ominąć.

• Ap0st0l ocenił(a) ten film na: 6

eleanora Umówmy się, ona nie pisała tego scenariusza, tylko się pod nim podpisała ;p

Ap0st0l Pewnie go nawet nie przeczytała.

• Ap0st0l ocenił(a) ten film na: 6

eleanora A poza tym to Viva La Britania!

Ap0st0l ;)

• Blank_Planet ocenił(a) ten film na: 7

eleanora Nie wiem, czy Rowling potrzebuje się budżetowo ratować, bo jej majątek to kilkaset milionów funtów...

• Tamilina ocenił(a) ten film na: 5

krispen1 HP to inny świat...mam też taką drukarkę,taka sobie,nie zmienię jej jednak bo się - przyzwyczaiłam -...

• celebes Seria HP była smutna od pierwszych scen w komórce pod schodami, a potem tylko bardziej i bardziej. Ten film chce być mroczny, ale tak jak mówisz, brakuje mu głębi.

• rosy11 ocenił(a) ten film na: 4

celebes Zgadzam się w zupełności z Twoją oceną - też mam takie odczucia, niestety...