film

Fantomas

Fantômas - A l'ombre de la guillotine
1913
54m
6,7 238
ocen
6,7 10 1 238
Komisarz Juve ściga nieuchwytnego przestępcę w masce. Do pościgu dołącza także Fandor, dziennikarz lokalnej gazety. więcej mniej
Fantomas zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Fantomas to król przestępców, który nie cofa się przed żadnym przestępstwem, jest nie tylko postacią złą, lecz także fascynującą. Jego prawdziwej twarzy nie zna nikt. Ukazuje się zawsze w nowej masce i jest nie do uchwycenia - to zjawa, której motywów działania nie sposób wyjaśnić. Umyka nieustannie przed pościgiem Fandora, dziennikarza lokalnej gazety oraz inspektora policji, komisarza Juve.

studio
Société des Etablissements L. Gaumont
tytuł oryg.
Fantômas - A l'ombre de la guillotine
inne tytuły
Fantômas
więcej
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

50 lat przed pogonią Luisa De Funesa za geniuszem zła o zielonej twarzy, Francuzi zrealizowali pierwszą adaptację opowiadań Pierre’a Soureste’a i Marcela Allaina. Wersja z początku XX wieku różni się znacznie od tej komediowej. Tutaj wszystko jest raczej klasycznym kryminałem, o powolnym rozwoju akcji. Fantomas jest...

więcej

Fantomas 1913

ocenił(a) film na 6

Niezły film kryminalny jak na ówczesne czasy. Polecam fanom francuskich kryminałów.

mozna zobaczyc ten film lub inne z dawnych lat? czasem ktos jakis pokaz organizuje, ale niestety rzadko, czy filmy starsze niz 30 lat sa skazane na zapomnienie????

3/10

użytkownik usunięty

Film prezentuje się mniej więcej na tym samym poziome co jego inna część z 1913 roku. Nie zachwyca, nie porywa, nie wciąga. Użytkownikom szukającym dobrego starego kina odradzam ten film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones