Film

1998 3 godz. 21 min.
5,8 45
ocen
5,8 10 45
94
chce zobaczyć
{"id":"149311","linkUrl":"/film/Far+from+the+Madding+Crowd-1998-149311","alt":"Far from the Madding Crowd","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/93/11/149311/7774164.2.jpg"}
Bethsheba Everdane, młoda, ładna i niezależna dziewczyna, przybywa na farmę swoich krwnych, aby pomagać im w... więcej

Ten film nie ma jeszcze zarysu fabuły.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
BAFTA Najlepsze telewizyjne zdjęcia i światło (fikcja / rozrywka) w roku 1999 dla John Daly
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Bethsheba Everdane, młoda, ładna i niezależna dziewczyna, przybywa na farmę swoich krwnych, aby pomagać im w gospodarstwie. Zakochuje sie w niej sąsiad, przystojny pasterz Gabriel Oak. Bethsheba nie odwzajemnia jednak jego uczuć i kiedy Gabriel zdobywa się na odwagę i prosi o jej rękę, odrzuca go. Wkrótce Bethsheba dziedziczy po wujuBethsheba Everdane, młoda, ładna i niezależna dziewczyna, przybywa na farmę swoich krwnych, aby pomagać im w gospodarstwie. Zakochuje sie w niej sąsiad, przystojny pasterz Gabriel Oak. Bethsheba nie odwzajemnia jednak jego uczuć i kiedy Gabriel zdobywa się na odwagę i prosi o jej rękę, odrzuca go. Wkrótce Bethsheba dziedziczy po wuju ogromna farmę Weatherbury i bierze zarządzanie nią w swoje ręce. Jest energiczna i zdecydowana, mimo młodego wieku potrafi wyrobić sobie autorytet wśród pracujących w gospodarswie mężczyzn. Tymczasem Gabriel traci swoje stado, które - spłoszone przez psa pasterskiego - wpada do przepaści. Zrujnowany Oak musi szukać pracy gdzie indziej. Trafia na farme Bethsheby, która zatrudnia go jako pasterza. Na prośbę dziewczyny oboje postanawiają trzymać w sekrecie ich wcześniejszą znajomość i nie wracać do tematu ślubu. Zakochany Gabriel zacina się w ponurym milczeniu, nie mając teraz - jako parobek - nic do zaoferowania swej pieknej chlebodawczyni...

na podstawie
Thomas Hardy "Z dala od zgiełku" (powieść)
studio
Granada Television / WGBH
data produkcji
1998
tytuł oryg.
Far from the Madding Crowd
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wierna ekranizacja powieści

  Ribanna

  Jeśli ktoś czytał książkę, nie zawiedzie się, oglądając ten film. To wersja wierniejsza powieści od ekranizacji z 2015 roku. Wspaniałe kreacje głównych bohaterów, zwłaszcza Gabriela. Zdecydowanie polecam!

 • moja opinia

  klikaf

  Thomas Hardy to mój ulubiony pisarz, a ta powieść zupełnie mnie powaliła, czytałam ja ponad rok temu i nadal często o niej myślę. Załuję, że nie można tego filmu obejrzeć nigdzie w całości... Widziałam kawałki filmu gdzieś w sieci.... Piękna historia miłości. Piękna opowieść.

 • O filmie

  hansolo_pl

  Podzielony na cztery odcinki, trwa w sumie ok. 3 i pół godziny. Można oglądnąć na youtube lub dailymotion.

  • kompletna pomylka

   Jenny_Johnson ocenił(a) film na 1

   prawdopodobnie najnudniejszy film wszechczasow. prawie tak nudny jak sama ksiazka (nie wiem jak polski przeklad, bo czytalam w oryginale i byla to kompletna meczarnia).

   1