PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=35770}

Faust

Faust - Eine deutsche Volkssage
7,9 2 543
oceny
7,9 10 1 2543
8,1 12
ocen krytyków
Faust
powrót do forum filmu Faust

Nie potrzebuję przegadanych aktorów, modelujących zmysłowo głosy. Tutaj nie ma miejsca na "bajerowanie" widza. Gra mimiką, ciałem, emocjami. Plastyczne obrazy, demoniczność, zmysłowość, dramatyzm.

Naprawdę mogą pojawić się dreszcze, a kiedy jeszcze muzyka gra na żywo....

ocenił(a) film na 10
Przyjmie_role_mima_w_tea

Kilku młodziaków w aktorskim fachu mogłoby się sporo poduczyć, jeśli chodzi o tworzenie nastroju. Mam wrażenie, że obecnie młodym aktorom tak mocno wbija się zasadę <nie miotaj się przed kamerą>, że oduczyli się pokazywać twarzą i ciałem cokolwiek. Marionetki z drewna.

ocenił(a) film na 10
Przyjmie_role_mima_w_tea

Otóż to. Czasem jeden wyraz twarzy (rzecz niebieska - w bogatej palecie emocji) - oddaje więcej niż sto słów. Swoją drogą, nieraz zaczynam się zastanawiać jak to jest - niby wszystko idzie na przód, rozwija się - a kino jakby dokonało kroku w tył. Zbyt dużo słów, dosłowności.

ocenił(a) film na 9
Ksiezniczka_Mordoru

Nie inaczej. Słowa bowiem są domeną intelektu, z którego czerpie rozum materiał do myślenia. Aktorstwo to sztuka wypowiedzi a także gry ciałem - poza, taniec, gest, mimika, itd. Tak więc treść aktorstwa mieści się częściowo poza zakresem predykatu intelektu, a zalicza się do języka emocji, który jest pierwotny i często niepodatny na próby werbalizacji.

Owszem, należy uznać progres w malowaniu półcieniami aktorów filmowych, ale z drugiej strony zatracono nastrój, jaki budował warsztat aktorski sprzed stu lat( co naocznie jest ewidentne właśnie w tym filmie - ,, Faust" ( 1926r. ) .

Jestem zachwycony tym filmem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones