Faust - Eine deutsche Volkssage

1 godz. 56 min.
7,9 2 234
oceny
7,9 10 2234
3 403
chce zobaczyć
7,8 10
ocen krytyków
{"rate":7.8,"count":10}
{"type":"film","id":35770,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Faust+-+Eine+deutsche+Volkssage-1926-35770/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Faust
  • Kinokio ocenił(a) ten film na: 9

    Na mnie zrobił większe wrażenie, niż "Nosferatu: symfonia grozy". Przede wszystkim od strony wizualnej - ujęcia demona przysłaniającego swoim płaszczem miasto i ściągającego na nie zarazę nie zapomnę już chyba nigdy. Podobnie jak zdjęć "latającej" kamery, w scenie, gdy Faust zostaje zabrany przez Mefisto w podróż na latającym dywanie. Ciekawe, jak na tamte czasy, efekty specjalne (to naprawdę nie wygląda po dziadowsku - jest zmontowane z jak największą starannością), np. w scenie, gdy Faust wzywa demona. Film jest po prostu niezwykle klimatyczny i na pewno przypadnie do gustu miłośnikom starego kina i nie tylko.

  • Ds_Hanka_man ocenił(a) ten film na: 10

    Kinokio Dokładnie! Sama prawda!

  • Ksiezniczka_Mordoru ocenił(a) ten film na: 10

    Kinokio To prawda - niesamowity, czysta magia i alchemia. Co prawda, z sentymentu bym powiedziała, że "Nosferatu" uwielbiam najbardziej (jest swego rodzaju symbolem miłości do kina niemego - co tam, że kilka filmów na karku - jak miłość to miłość - oraz filmu grozy) - to nie jestem pewna, czy "Faust" nie zaszedł na miejsce ex aequo w moim subiektywnym rankingu filmów. Efekty naprawdę budzą podziw, zresztą gra aktorska - pomijam oczywiście rewelacyjną kreację Emila Janningsa, lecz również Camilla Horn bardzo dobrze się spisała. Hmm - zresztą, z którejkolwiek by strony nie podejść tego dzieła - z niemal każdej wychodzi zwycięską ręką. Klimat ma naprawdę zniewalający - zwłaszcza: scena kuszenia Fausta przez Mefistoklesa, pierwszego pocałunku Małgorzaty i Fausta, śmierci dziecka, końcowa (stos, anioł-diabeł). I jak tu się nie zachwycać tym filmem?