PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=491795}
4,9 3 816
ocen
4,9 10 1 3816
4,0 3
oceny krytyków
Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa
powrót do forum filmu Felix, Net i Nika oraz teoretycznie możliwa katastrofa

Bez hejtów proszę, ale gorszej ekranizacji książki jeszcze nie widziałam. Oto co mi nie
pasowało: wycięcie 1/4 fabuły, fatalna dykcja i recytowanie na głupca młodych aktorów,
totalne zniszczenie postaci Neta (Net luzak ze śmiesznymi ripostami przerobiony na
małego Neto-niepodobnego strachliwego kujonka), Zrobienie z Niki wymalowanej
laseczki i farbowanie jej odrostów między scenami, pokazanie szkoły jako totalnej
gimbazy i ominięcie całego wątku z zawieszeniem i problemami z dyrciem. A, jeszcze
dopatrzyłam się kilku błędów, jak to ja już zawsze muszę: 1. wspomniane już farbowanie
odrostu Niki (wiem, że Klaudia jest ruda, ale w jednej scenie miała ciemne od cebulek,
a w drugiej już jasnomarchewkowe), 2. sceny w londyńskim metrze, kiedy bohaterowie
szli tunelem. Gdy wybierali się DO Londynu, to na peronie stały te same osoby w tej
samej kolejności (mój mózg tak ma, zapamiętał kurtki xd), co 20 minut później, kiedy
wracali Z Londynu. 3. Kiedy bomba miała wybuchnąć (pomińmy, że powinni był wtedy na
London Eye, a nie na jakiejś łódeczce) i zostało parę sekund, to z ciekawości liczyłyśmy z
przyjaciółkami od tego czasu aż do zera i, pomijając, że bomba przyspieszyła, a my
liczyłyśmy normalnie, to powinna im wybuchnąć jakieś 15 sekund przed tym jak Nika
wysadziła szybę.
Ogólnie to troszkę szkoda, bo cała seria ma wielki potencjał i dobrze aspiruje do
wchodzenia na ekrany, ale po wyjściu z sali kinowej wszyscy mieli takie same
zawiedzione miny (zdaje się, że sami koneserzy Pana Rafała przyszli oglądać, w tym
sporo licealistów, których kojarzę z korytarzy mojej szkoły ;D).

ocenił(a) film na 7
kelle

Ja zauważyłem że tata Felixa jeździ Jeepem a nie Land Roverem :(

ocenił(a) film na 4
THEX905

Też to zauważyłam, ale to akurat po prostu jeden z wielu szczegółów, które zmienili, może przez sponsorów, nie wiem...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones