PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1222}

Filadelfia

Philadelphia
7,9 289 496
ocen
7,9 10 1 289496
7,4 32
oceny krytyków
Filadelfia
powrót do forum filmu Filadelfia

Boże, jak ta scena, kiedy Andy słucha i "opowiada" arię Callas jest piękna...I jej dalszy ciąg w domu Joe'go...W ogóle Hanks zagrał rolę Andy'ego nieziemsko. Zdecydowanie najlepsza w jego karierze!

ocenił(a) film na 9
teeaanka

Tak, niesamowita scena i rewelacyjna rola Hanks'a. Na mnie niewiarygodne wrażenie zrobił jeszcze moment, w którym Andrew wyszedł z kancelarii po tym, jak Miller odmówił mu udzielenia pomocy. Perfekcyjne odwzorowanie bezradności.

Rosanna

Zdecydowanie dwie najlepsze sceny. Oczy Hanksa w tym momencie mówiły wszystko. W ogóle w filmie zwracali dużo uwagi na oczy, częste zbilżenia miał też Washington, w dobry sposób obrazujący rozdarcie i ludzkie odruchy " pierwszego wrażenia ".

Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 7
Rosanna

Też bardzo zapadła mi w pamięć ta scena! :) To spojrzenie...To było bardzo autentyczne.

ocenił(a) film na 8
Rosanna

Tak > ta scena robi na mnie do dzisiaj olbrzymie wrażenie > człowieka pokonanego przez parszywy system. Uwielbiam ten film

użytkownik usunięty
teeaanka

Dokładnie, na mnie też ten moment wywarł niesamowite wrażenie. W ogóle film jest niesamowity. u mnie 10/10

ocenił(a) film na 7
teeaanka

Moim zdaniem Hanks miał kilka lepszych ról, ale zgodzę się że zagrał nieziemsko. :P

teeaanka

Według mnie to jest właśnie najgłupszy moment w całym filmie. Ale co kto lubi...

ocenił(a) film na 8
teeaanka

Zgadzam się. Niby wiem, że ten film jest do granic amerykańsko-kiczowaty, psychologicznie prosty, ale co poradzić... Jeden z bodaj dwóch-trzech filmów w życiu na których płakałem. Autentycznie wzruszający, a rola Hanksa - genialna!

ocenił(a) film na 9
Platton

Brzydzi minie popularne stwierdzenie dobrze tu ujęte "amerykańsko-kiczowaty". Film jest po prostu piękny. Doceniasz to więc to wyraż i nie skrywaj swoich uczuć za populizmem. Dla mnie wszystko w tym filmie jest piękne i prawdziwe, czasami odkryte aż do bólu.

ocenił(a) film na 9
teeaanka

ta scena to najwieksza kaszana z calego filmu

ocenił(a) film na 10
jabu74

Ło jeeezuu...A Filadelfia to największa kaszana w historii Hollywood, nie mówiąc już o Hanksie i całej reszcie

ocenił(a) film na 8
jabu74

Mnie też ta scena znudziła. Nie przepadam za tego typu scenami. Dodatkowo opera to kompletnie nie moja bajka. Film uważam, że jest super, ale akurat wg mnie ta scena była najgorsza :D

użytkownik usunięty
teeaanka

doskonały w kazdym calu,kunsztowny brylancik-reżyseria,scenografia,muzyka i aktorstwo

ocenił(a) film na 9
teeaanka

Zgadzam sie,jedna z lepszych rol Hanksa o ile nie najlepsza a film jest swietny,za kazdym razem gdy go ogladam pewne sceny doprowadzaja mnie do lez a scena koncowa,ta stypa po Andym,te wspomnienia gdy byl chlopcem,zawsze na tym wyje ,chyba uswiadamia mi to jak ludzkie zycie jest krotkie ,kruche i bolesne.

ocenił(a) film na 8
kareninka

To raczej efakt znakomitego klimatu piosenki Philadelphia - Neil Young idealnie wpasowana w ostania scenę filmu z poruszającym tekstem,ogólnie swietny kawałek...

ocenił(a) film na 8
teeaanka

mi najbardziej podobała się scena gdy wyszedł od swojego przyszłego adwokata, nigdy nie widzialam lepiej zagranej sceny smutku u mężczyzny.

ocenił(a) film na 8
dzikudzina

o właśnie:D dopiero zauwazylam ze nie jestemn osamotniona w docenieniu tej sceny

ocenił(a) film na 8
teeaanka

Myślę że ktoś kto nie widział tej sceny i gry Hanksa-nie może powiedzieć,że "widział Aktorstwo"! Myślę,że tą sceną powinni otwierać swoją naukę aktorstwa na studiach-młodzi studenci,którzy zaczynają naukę tego zawodu..Myślę,że ta scena-dla takich adeptów-powinna być jak..modlitwa! I myślę,że Hanks ma w swoich filmach z których swoją grą-uczynił arcydzieła-że ma w swoich filmach jeszcze wiele takich scen..

ocenił(a) film na 10
dobbiacco_attersee

O tak! Z pewnością. Choćby scena w "Kapitanie Philipsie" - wiadomo jaka :) No i całe "Cast Away"

ocenił(a) film na 8
teeaanka

"Szeregowiec Ryan"Powala na kolana..

ocenił(a) film na 9
dobbiacco_attersee

I cały Forrest Gump!!!!!

teeaanka

Najbardziej irytująca scena jaką widziałam. Zepsuła mi cały seans.
Najpierw się zachwycałam, a w trakcie tej sceny miałam ochotę przestać oglądać w ogóle.

Zebra89

Spokojnie, Callas też tak na mnie działa.

ocenił(a) film na 6
Krowa_Paulinka

Nie, to nie Callas, a inżynieria społeczna - ukazanie homoseksualisty jako arcywrażliwego człowieka i wybitnego znawcę sztuki. Też uważam tę scenę za irytującą, i do tego straszliwie pretensjonalną. No i jest za długa, przez co jeszcze bardziej drażniąca. Nie chcę odbierać tym aktorstwu Hanksa.

ocenił(a) film na 8
GdzieToKino

Również nie spodobała mi się ta scena. Zbyt ckliwa, ten płaczący Hanks, właściwie nie wiadomo po co to było. Żeby pokazać Andrew jako niezwykle wrażliwego, wartościowego człowieka, że homo też są uczuciowi? Niepotrzebnie dano ten moment do filmu, chyba na siłę próbowano wywołać emocje u widzów, co nie znaczy, że uważam "Filadelfię" za zły film.

ocenił(a) film na 8
lukaku_1

Zgadzam się z przedmówcami.

ocenił(a) film na 8
lukaku_1

Wiesz po co ta scena? > ano po to, żeby pokazać BEZRADNOŚĆ wrażliwej jednostki wobec Q... ewskiego systemu

ocenił(a) film na 5
GdzieToKino

Najgorsza scena z filmu, za długa, te zmieniające się kolory.. ta scena jest chyba tylko po to żeby pokazać homoseksualistow jako też wrażliwych ludzi ?

ocenił(a) film na 9
teeaanka

Tak - ta scena jest absolutnie wyjątkowa, powala na kolana, e tam na ziemię

ocenił(a) film na 10
teeaanka

http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

ocenił(a) film na 10
teeaanka

Tak ta scena jest piękna, godna uwagi. Hanks wspaniale zagrał w Filadelfii.

teeaanka

A niedawno stwierdził (Hanks), że heteroseksualny facet nie jest w stanie dobrze zagrać geja. Pytanie czy na starość zrobił coming out, czy stwierdził że jest beznadziejnym aktorem? xDDD Dziwny gość.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones