Film

The Flintstones

1994 1 godz. 31 min.
5,7 44 819
ocen
5,7 10 44819
859
chce zobaczyć
{"rate":5.33333,"count":3}
{"id":"10362","linkUrl":"/film/Flintstonowie-1994-10362","alt":"Flintstonowie","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/03/62/10362/7869998.2.jpg"}
Fred Flinstone otrzymuje upragniony awans, co niekorzystnie wpływa na jego relacje z żoną i przyjaciółmi.
reżyseria
scenariusz
gatunek
produkcja
premiera
Złota Malina Najgorsza aktorka drugoplanowa w roku 1995 dla Rosie O'Donnell także za: Wóz 54, zgłoś się! (1994), Ucieczka do Edenu (1994)
{"linkA":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeA","linkB":"/zostanwdomu?ref=promo_stayAtHomeB"}

Flintstonowie i Rubble'owie to nowoczesne rodziny z epoki kamienia łupanego. Fred (John Goodman) i Barney (Rick Moranis) pracują w Slate and Company wysadzając skały. Fred pożycza Barney'owi pieniądze na adopcję dziecka. Gdy obaj przystępują do testu decydującego, kto powinien zostać nowym wiceprezesem firmy, Barney odwdzięcza się FredowiFlintstonowie i Rubble'owie to nowoczesne rodziny z epoki kamienia łupanego. Fred (John Goodman) i Barney (Rick Moranis) pracują w Slate and Company wysadzając skały. Fred pożycza Barney'owi pieniądze na adopcję dziecka. Gdy obaj przystępują do testu decydującego, kto powinien zostać nowym wiceprezesem firmy, Barney odwdzięcza się Fredowi odpowiedziami na pytania testowe. Fred dostaje się na wymarzone stanowisko, ale uświadamia sobie, że ulega manipulacjom Cliffa Vandercave'a (Kyle MacLachlan).

boxoffice
$341 631 208 na świecie
$130 531 208 w USA
$211 100 000 poza USA
budżet
$46 000 000
studio
Amblin Entertainment / Hanna-Barbera Productions / Universal Pictures
data produkcji
1994
tytuł oryg.
The Flintstones
inne tytuły
Flintstonowie Polska
The Flintstones: The Live-Action Movie (tytuł roboczy) USA
Więcej...
Sharon Stone początkowo miała zagrać swoją imienniczkę Sharon Stone, lecz ostatecznie zdecydowała się zagrać w "Specjaliście".
Chevy Chase, Jim BelushiBill Murray i Dan Aykroyd byli rozważani do roli Freda, lecz stwierdzono, że są zbyt szczupli. Brano również pod uwagę Johna Candy i George'a Wendta, lecz finalnie głównego bohatera zagrał John Goodman.
Janine Turner była rozważana do roli Betty Rubble.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Norek i Krawczyk

  bprulez

  Zawsze kojarzą mi się z Barneyem i Fredem X)

 • Dobry film

  weeman86

  a Goodman idealnie pasował do roli Freda.

  21
  • Polskie nazwisko Freda

   rozkminator ocenił(a) film na 5

   Jako że Flintstones pochodzi od angielskiego "flint stone" czyli krzemienia, jak brzmiałoby imię i nazwisko Freda gdyby ktoś pokusił się o pełne tłumaczenie na nasze? Ferdynand Krzemieński? Krzemieńszczak? Krzemyk?

  • Pierwszy film na jakim byłem w kinie

   użytkownik usunięty

   Przed tym filmem nie wiedzialem co to jest kino i jak wyglada,poszlismy z rodzina przez przypadek, mielismy wyporzyczyc kasete an wieczór,a ojciec zaproponował ze moze pojedziemy do kina. Pozniej zalowal bo musail robic za lektora... a co do filmu to naprawde niezly i smieszny. ... więcej

  • Bardzo

   LucasLang ocenił(a) film na 8

   fajny film rozrywkowy, scenografia i kostiumy świetnie oddają klimat kreskówki, aktorzy, a zwłaszcza John Goodman jako Fred, wypadli bardzo zabawnie w swoich rolach, jedynym wyjątkiem jest Rosie O'Donnell, która nie pasowała mi do roli Betty, w serialu animowanym była z niej przecież niezła laska he he he, ale ... więcej